LEgalan Softver

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ShupakMeraklija

Početnik
Poruka
15
Jedno pitanje za vas moderatore....
Mislim da smo se vec upoznali ovako preko foruma ali nema veze..
Da li je vas sav softver legalan??I windows i svi drugi programi...nikad niste skinuli crack sa neta???
Josa vam fale samo krila i onaj krug iznad glave..
 
Ja nisam moderator ali mogu da pokusam da ti odgovorim.
Nije ni bitno da li su oni nekada skinuli neki crack, vec ih zakon primorava da se drze legalnosti. Ti mozes kuci da imas piratski siftver, i vrlo je verovatno da niko nikada nece da ti zakuca na vrata i da te pita odakle ti. A za Krstaricu svi znaju, i naravno da ljudi znaju sta se sme a sta ne.
Gde si video da mafijaski bos stavi bilbord na svoju kucu sa natpisom "Droga povoljno, navali narode".
Naravno, ne kazem da je na Krstarici nelegalan softver, to ne znam, ali se znaju pravila igre.
 
Gospodo.. Cemu rasprava oko toga...

Ma koliko pismeni ili nepisemni bili mora da se zna par stvari.. Tacnije mora da se zna sta se gdje moze a sta ne..

Dakle kako Pjer rece..kod kuce mozes da imas sta hoces ali ovo je mjesto gdje se znaju neka pravila i koja treba da se postuju.. Moderatore ne mozemo da krivimo zbog toga jer oni ne postavljaju pravila ves su tu da se drze njih kao i svaki clan ovog foruma.. A lijepo je bilo napisano samo je trebalo procitati sta se moze i sta ne.. Dakle lijepo je bilo pitanje prilikom uclanjenja da li se slazete sa PRAVILIMA krstarice ili ne.. Dakle, uclanili ste se i saglasili sa pravilima pa nema potrebe Moderatorima stavljati oreol jer to nisu kao niti jedan clan ovog foruma..

Nogu na zemlju prvo ja pa svi ostali...

Mislim kome god sta nije jasno nek se ponovo nadje na stranici gdje stoje pravila i nema frke.. Poz.
 
!- Ovo pitanje UOPSTE nije za javni deo foruma a pogotovu NE za podforum "SIZ"...Aj da si ga postavio na "Software" pa i nekako...A i isti ovakav topic je vodjen prosle godine...
2- -Nećete promovisati piratski softver niti linkove ka njemu
-Nećete narušavati autorska prava, ni posredno ni neposredno
Pri registraciji na ovaj forum, si se slozio sa ovim. To sad, da li si ti citao sta tamo pishe ili nisi je sasvim druga stvar. Verovatno nisi, nema ni veze jer odprilike na svim forumima je manje vishe slican text.
Ti si postavio ovaj topic, kao reakciju na "Obavestenje" jel tako?
Tako je...
Pazi sad...Pravila Krstarice nisam pisao ni ja, niti jedan drugi moderator nekog foruma, niti je to neki cef To su pisali ljudi koji vode citavu ovu pricu zvana Krstarica, jer su u ovoj nazovi drzavi poceli da se primenju neki zakoni, u ovom slucaju, zakoni o autorskim pravima.
Uostalom, pogledaj neki drugi veliki strani portal/forum..Naici ces na ista pravila...Pogledaj druge domace velike forume, tipa ES,Bench itd itd..Svuda vladaju ista privala--nema toga i toga zbog toga i toga...I kraj price.. Sta ce jednoj Krstarici na grbachi neki zalizani japi koji je dosao da pregleda bazu/forum i kad vidi gomilu linkova ka razniraznim stvarima- da pita " A sta je ovo?" Takvih primera je bilo, i veruj mi, pojedini ljudi koji su imali takvih susreta sa zalizanim japijima, su imali poprilicno velikih problema i jedva su ih skinuli sa vrata...
Sve u svemu--tako je kako je. Nekad je moglo, vishe ne moze javno i to je to..
A to sve tek nema nikakve veze sa time da li modovi imaju originalan software ili ne, dal GZ ima originalan Corel, Kuliraza Photoshop, ili ti 3D Studio Max 254984 itd ...tako da je svaka dalja prica na ovu temu suvishna i nepotrebna, jer cemo se sve vreme vrteti u krug i u stvari pricati jedno te isto..
Zaboravih--lepljive su stavljene bas zbog toga sto ima ljudi koji nisu procitali tj obratili paznju na odredjene delove pravilnika, a mozda i jesu ali ih se ne pridrzavaju, te malo malo, pa osvane topic nekog novog ( a bogami i starijeg clana ) gde se trazi crack, ili slicno, pa kad se topic edituje/obrishe onda se kuka i buni "Zasto mi je zakljucan/obrisan topic/ nja nja nja"..
STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top