Sta je CWS i kako da ga uklonim?

mirosl-@-v

Početnik
Poruka
25
Spyware doctor mi je otkrijo trojanca pod nazivom CWS.Ja sam pokusao da ga obrisem,ali bezuspesno.Uvek kada opet uradim skan opet mi detektuje.Objasnjenje na engleskom je sledece:CWS is a trojan that hijacks Internet Explorer start and search settings to one of several different web sites. Most of these web sites appear to have an affiliate relationship with coolwebsearch.com in which coolwebsearch pays them for every visitor they refer. There could be other domains involved in the future.Ljudi,sta je ovo,da li je opasan i kako da ga uklunim.Hvala unaperd.
 
mirosl-@-v:
Spyware doctor mi je otkrijo trojanca pod nazivom CWS.Ja sam pokusao da ga obrisem,ali bezuspesno.Uvek kada opet uradim skan opet mi detektuje.Objasnjenje na engleskom je sledece:CWS is a trojan that hijacks Internet Explorer start and search settings to one of several different web sites. Most of these web sites appear to have an affiliate relationship with coolwebsearch.com in which coolwebsearch pays them for every visitor they refer. There could be other domains involved in the future.Ljudi,sta je ovo,da li je opasan i kako da ga uklunim.Hvala unaperd.


Kako ti i samo ime govori.. Napisano ti je sta je to..

Pa prema tome nije tesko zakljuciti da se radi o trojancu i hijakeru koji zauzimaju mjesto homepage stranice u tvom IE.. Pored toga sto je tu potrebno ga je ukloniti.. ALata imas vise..

Medju njima su:

SpyBot S&D 1.3
Hijak This
CW Shreder

Poz.
 
mirosl-@-v:
Spyware doctor mi je otkrijo trojanca pod nazivom CWS.Ja sam pokusao da ga obrisem,ali bezuspesno.Uvek kada opet uradim skan opet mi detektuje.Objasnjenje na engleskom je sledece:CWS is a trojan that hijacks Internet Explorer start and search settings to one of several different web sites. Most of these web sites appear to have an affiliate relationship with coolwebsearch.com in which coolwebsearch pays them for every visitor they refer. There could be other domains involved in the future.Ljudi,sta je ovo,da li je opasan i kako da ga uklunim.Hvala unaperd.

Skini sa neta CWShredder v2.13 i njim skeniraj računar,trebalo bi da ti reši problem,on je i programiran za odstrel te vrste gamadi.
 
Ja sam ovako uradio.Skinuo sam program Hijak This i skenirao.Sve sto je pronasao ja sam obrisao.Medjutim,nestale su mi neke ikonice pored sata.Ja sam izvrsio restore systema i te ikonice su mi se povratile.Kada sam opet izvrisio skeniranje sa Spyware Doctor nije mi registrovao CWS.Da li je moj postupak bijo dobar i da li sam se resio CWS napasti.Ja sam to dosta laicki uradijo, pa neznam da li je postupak bijo iole dobar.Hvala unapred.
 
Uhhhhh.. Zaboravio sam da ti kazem i da te napomenem.. Sa Hijak This programom moras da budes veoma oprezan... On izlista mnogo toga sem tog sto zelis da ubijes.. No kad si se vec snasao da vratis sa sistem restore opcijom, pokreni ponovo program Hijak This i pazljivo pregledaj sta ti je izlistao.. Zatim cekiras ono sto se zove CWS i to eliminises pomocu tog programa.. OStalo sto ne znas ne diraj...

Priznajem moja je greska sto te odmah nisam upozorio na to.. Srecom snasao si se.. Sad polako i bice dobro.. Mnogo srece... GZ.
 

Back
Top