Mozilla Firefox ekstenzije

kocicm

Aktivan član
Poruka
1.284
Pošto sam već vidjao ovu temu na drugim forumima, rekoh da je postavim i ovde... Ajde neka ovde, svako kome se svidela neka ekstenzija, opise malo istu i stavi direktan link do strane za download. Ali samo ako je licno probao. Pa bi ova tema mozda mogla da bude lepljiva i tako svima da koristi.

Evo da počnem ja prvi:

FlashGot 0.5.7.8, veličina 130KB
Omogucava download uz pomoc drugih download managera.
Podržava sve veće download programe izuzev DAP-a, ali ima rešenja i za njega...


Da bi koristio DAP sa Firefox 1.0 potrebno ti je sledece:
Iz DAP foldera kopiraj dapop.dll u PLUGIN folder Firefox-a.
Promeni mu ime u npdap.dll i to ti je to.
Provereno radi sa 1.01 (sa 1.02 nisam jos probao)

ForecastFox, veličina 431KB

Prikazuje u status baru, toolbaru i gde vi to podesite trenutnu, nocnu, sutrasnju itd. temperaturu. Postoji mogucnost da se izabere bilo koji grad. Kada se predje preko slicice, pojavi se tooltip koji detaljnije opisuje prognozu. Podržani su svi veći gradovi SCG.

GMail Notifier, velicina 20KB

Za one koji imaju e-mail nalog na GMail-u. Stavlja sebe u status bar i obavestava vas kada vam stigne novi mail. Jednim klikom idete u svoj Inbox i čitate mail.
 
AdBlock, 70kb.
Blokira banere, reklame i sl. Desni klik na frejm sa reklamom, adblock i rešena stvar.

BBCode, 29kb.
Služi za jedostavno kopiranje URL-a slike zajedno sa pridruženim IMG tagovima. Korisno za postovanje slika na forumima.


ConQuery, 28kb
Selektuje se deo teksta (npr. neka reč), i taj pojam je moguće tražiti pomoću search engina koji su na raspolaganju (npr. google, yahoo, i šta već postoji instalirano)

QuickNote, 70kb
Hvatanje beleški u firefoxu. Slično poput Note alatke u Operi, samo dosta lošije urađeno.

ChatZilla, 250kb
Odličan IRC client.
 
Tabbrowser Preferences, 41Kb
Ova extenzija je izvesno unapređenje za osnovni tab controls koja omogućuje zamenu postojećeg korisničkog interfejsa u Firefox-u sa novijim više vidljivim.

Bandwidth Tester, 11Kb
Pokaže ti bandwidth (širinu opsega) aktuelnog browsera.

Auto Copy, 32Kb
Selektovan text automatski kopira na clipboard. Kao Trilian ili mIRC.

DictionarySearch, 38Kb
Pretražuje korisnikovu selektovanu reč na online rečniku.

Disable Targets For Downloads, 10Kb
Pri download-u sprečava sajtove da otvaraju blank page (belu-praznu stranu).
 
NICS:
Kako da instaliram te extenzije kada sam offline. Imam ih na hardu a n znam kako da ih instaliram
Ovako: Mišem prevuci svaku extenziju na toolbar Firefoxa(ispod dugmića Back, Forward...). Zatim klikni na njih i tada kreće instalacija posle 3 sekunde. To ponovi za sve i restartuj Firefox. Nadam se da si razumeo, ako nisi piši opet. Alex.L
 
C:Documents And Settings/Ulogovani korisnik(ime tvog acounta)Application Data/Mozilla/ime od par brojeva i slova/Extensions. Svaka ekstenzija ima svoj folder. Ako sam pogresio putanju izvinjavam se ali ovo pisem sa racunara gde nema Firefoxa, vec pisem po secanju. Alex.L
 
A zasto mi kad hocu da instaliram neku ekstenziju sa moillinog sajta otvara FireFox otvara download manager?Umesto da mi kao i dosada odmah instalira ekstenziju, on mi nudi da je prvo celu skinem, pa posle da je rucno ubacim u onaj prozor sa ekstenzijama.U cemu je tu fora, kako se to menja?
 
Hoce li neko da mi kaze sta da instaliram da bih mogao da chatujem na PIK-u preko firefoxa. Jednostavno FF nece da otvori pricaonicu dok Maxthon i IE to rade za par sekundi. Sta da radim (sem da koristim IE kad hocu na PIK). Napravio sam topic i slicno pitanje i na "Surferski Kutak". Posl'o sam poruku Mozili Preko Quality Feddback Agent-a. Ali mogu li da uradim nesto drugo sem da cekam verziju 1.0.5 ? ? ? Pozdrav
 
Imam javu i obe opcije (Javascript i java) su mi ukljucene. Probao sam sa iskljuceniom jedno pa drugom pa na kraju obe i nece. Instalirani su Flash Player for Firefox ; Java runtime envoirment ; Java virtual machine ; Microsoft .NET Framework 1.1
Probao sam isve kombinacije gore navedenih programa i izgleda da se ne sukobe jedan sa drugim (isto tako rade i samostalno jedan bez drugog). Imate li josh neko reshenje ???
 
Mickie:
Pa moze li PIK preko Firefoxa ili ne? Ako moze kako! :?: Ako ne moze zasto kad IE moze :?:

Kako ne moze. Moze ako imas Java Runtime. Ali mozes i preko chatzille (gore pomenute extenzije) ako je usmeris ka irc.krstarica.org.

Inace, moracu i ja da dodam par adresa. Nazalost trenutno mogu dodati samo imena nekih odlicnih extenzija koje koristim:

Habari Xenu - citac za rss feedove
FireFtp - Dobar ftp citac. Resava probleme koje firefox ima sa ftpom (sporost)..
Images off/on - Ikonice za toolbar koja omogucava dinamicko iskljucenje i ukljucenje slika (kao u Operi)
Past and go - Jos jedan ala Opera dodatak
Reload Every - -||-
Image toolbar - image toolbar poput onog iz IE6.
Googlebar - Google toolbar za firefox
GooglePreview - prikazuje sliku s leve strane svakog Googleovog rezultata (ako se nalazi u bazama na koje se povezuje)
FlagFox - pokazuje slicicu zastave zemlje u kojoj se prezentacija nalazi (u taskbaru)
Mozilla Archive Format - Dodatak za citanje mht arhive (IE5+) + sopstveni format arhive maff, odnosno maff.zip ili zip.maff
Image zoom - lako zoomiranje slika (desni klik plus skrol)

Samo jedna napomena: mnogo ucitanih extenzija moze znacajno usporiti pokretanje firefoxa. :( Znam iz iskustva.
 
CustomizeGoogle:

Quick Description

CustomizeGoogle is a Firefox extension that enhance Google search results by adding extra information (like links to Yahoo, Ask Jeeves, MSN etc) and removing unwanted information (like ads and spam). All features are optional and easily configured from the options menu.

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/extensions/customizegoogle/customizegoogle-0.20.2-fx.xpi

PDF Download:

Quick Description

Allows to choose whether you want to view a PDF file inside the browser (as PDF or HTML) or you want to download it!

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/extensions/pdf_download/pdf_download-0.4.1.3-fx.xpi

Poz
 
Kako radi extenzija FireFtp? U koju svrhu se koristi? I jedna napomena svim korisnicima Mozzile, Mozzila Archive Format sa svojim formatom maff je ono sto je verovatno svako pozeleo u jednom trenutku gledajuci gomilu fajlova od sacuvanih stranica na hardu. Jeste da postoji i mht format u IE-u ali desava se da ne sacuva sve slike pa onda stranica izgleda bedno. Maff format sacuva sve i to samo u jednom fajlu. Eto toliko.
 

Back
Top