sočiva u boji?

He, ja ih nosila jedno vreme pre par godina. Eto iz fazona da budem plavooka. Izgledala sam ko vanzemaljac. :roll: Toliko su bila upadljiva, a i malo mi smetalo to plavilo. Sve sam videla plavo sa strane. Bolela me glava od toga, pa sam brzo presla na obicna. Bila su sestomesecna i ne mnogo skupa, ne secam se tacno cene. Ali cak i ako se odlucis za sociva u boji, predlazem da istovremeno imas i obicna. Zbog eventualne glavobolje. :wink:
 
Cena sociva u boji se krece od 1800-2400 din. Naravno, govorim o mesecnim socivima sa dioptrijom. Moje iskustvo sa gore pomenutim je extra pozitivno, nesto manje od godinu dana nosim misty gray(siva:) i uopste nisu upadljiva, treba samo voditi racuna da se boja koliko-toliko uklapa sa bojom tena i kose...Poz.
 
Ambasadorka:
Cena sociva u boji se krece od 1800-2400 din. Naravno, govorim o mesecnim socivima sa dioptrijom. Moje iskustvo sa gore pomenutim je extra pozitivno, nesto manje od godinu dana nosim misty gray(siva:) i uopste nisu upadljiva, treba samo voditi racuna da se boja koliko-toliko uklapa sa bojom tena i kose...Poz.

Ta siva (misty gray) na meni su roze boje. Totalno otkaceno i neverovatno. :lol: Isprobala sam sve boje koje su postojale i iskreno (nazalost) ni jedna na meni ne deluje prirodno. :cry: Tako da sam ostala verna svojoj prirodnoj (sucmurastoj) boji ociju.
 
Ja sam koristila Freshlook sociva (u boji, bez dioptrije, stosa radi)i nisu mi odgovarala. Nekako su me zuljala. Onda sam kupila Frequency i ta su mi bila super. Kostala su oko 1500 din. pre nekih godinu dana ili vise - dobijes dva pakovanja, a svako traje mesec dana.
Od drugarice koja stalno nosi sociva sa dioptrijom a povremeno u boji, sam cula da je dobro kupiti vestacke suze, ali to nisam probala. Tada, navodno, sociva bolje 'legnu'.
 
Vestacke suze postoje!!!! Oftamolog mi je rekao da ih koristim jer su mi oci "suve"....toliko o onome "ma daj".
Pre 10 godina sam kupila sociva u boji, i sve je bilo super taj prvi dan, rekli su mi da treba oci da se malo naviknu, ali.......ali...ali....iako su merili, premeravali, izgleda da mi sociva nisu odgovarala, toliko su me bockala, zuljala, da nisam mogla da gledam. Pred ocima mi je sve bilo mutno(magla) da skoro nista nisam ni videla. Cak ni vestacke suze nisu pomagale.A onda su mi se oci inficirale. Pretpostavljam da sam promasila i sociva i oftamologa---> inace na pregledu za polaganje vozackog ispita mi je lakarka preporucila radnju gde da ih kupim ,...naravno ona je tamo radila honorarno! Cista matematika sa njene strane. Moja sestra nosi sociva koja je niti zuljaju niti ih oseca, znaci prvo pravilo je da ne treba da vam smetaju.
 
Nosim sociva vec 11 godina,polutvrda,ili kako ih vec zovu gaspropustljiva.i potpuno mi odgovaraju.Narucujem ih jedanput godisnje(koliko i mogu da traju)preko "Zdravlja"Leeskovac.Da li mozda neko zna da li ih tamo ima i koliko kostaju,kako ih biras,jer pretpostavljam da ima razlicitih nijansi plave,zelene,braon...Hvala..Pozz..
 
Glupave predrasude. Ti cak pri stavljanju i vadjenju sociva i ne dodirujes oko direktno vec hvatas samo socivo.Doduse i ja sam razmisljala slicno dok nisam pocela da ih koristim onda shvatis da nije tako strasno.
A sto se tice ovih u boji ja ipak mislim da ona ostecuju oko i da nisu bas bezazlena. Staviti ih na jedan dan je ok ali nositi ih stalno vec..
 
latica:
Glupave predrasude. Ti cak pri stavljanju i vadjenju sociva i ne dodirujes oko direktno vec hvatas samo socivo.Doduse i ja sam razmisljala slicno dok nisam pocela da ih koristim onda shvatis da nije tako strasno.
A sto se tice ovih u boji ja ipak mislim da ona ostecuju oko i da nisu bas bezazlena. Staviti ih na jedan dan je ok ali nositi ih stalno vec..
predrasuda kad je devojka brata mog decka dobila infekciju i morali su hitno da joj operisu oko da ne bi izgubila vid u roku od nekoliko dana?o cemu ti pricas?a nije bila nikakva vanredna situacija nego se inficiralo eto bezveze.pa ti vidi
 
Slatka moja to se zove: ne voditi dovoljno racuna o higijeni. Ciste ruke kojima dodirujes sociva, cista sociva koja stavljas u oko, cista kutijica u kojoj ih drzis. Isto tako mozes da se inficiras ako prljavim rukama dobro protrljas oko.A sto se tice cure ko zna sta je radila. Zamisli hiljade nas nosi ista pa nije pokupilo infekciju, pogotovo ne neku od koje mozes ostati bez vida.
 
andja_stay_cool:
sta su to lazne suze??? a koliko kostaju sociva u boji a bez dioptrije, bas sam se nalozila da malo menjam boju ociju....

Vestacke suze (Lacrimae arteficiales) su farmaceutski preparati za primenu u oko (oftalmica). Koriste se kod atrofije suznih zlezda, katarakte, tj. svih stanja kada je lucenje suzne tecnosti smanjeno. Takodje se koriste da bi se smanjilo trenje kontaktnih sociva o tkivo oka sto dovodi do iritacije konjuktive (veznjace) jer sama prirodna suzna tecnost najcesce nije dovoljna da tu iritaciju smanji.
 
latica:
Slatka moja to se zove: ne voditi dovoljno racuna o higijeni. Ciste ruke kojima dodirujes sociva, cista sociva koja stavljas u oko, cista kutijica u kojoj ih drzis. Isto tako mozes da se inficiras ako prljavim rukama dobro protrljas oko.A sto se tice cure ko zna sta je radila. Zamisli hiljade nas nosi ista pa nije pokupilo infekciju, pogotovo ne neku od koje mozes ostati bez vida.
slatka moja doktori joj rekli da se to desava uprkos higijeni.ja joj nisam visila u kupatilu da vidim sta radi.ali pored tih horor prica cak i da imam potrebe ne bih nosila sociva.
licni izbor
 

Back
Top