slucaj ili planiranje???

Moj muz je planirao bez mene, tacnije, imala sam ideju da pozavrsavam jos neke stvari u zivotu pre nego me nagovori ali...ali nakon prvog shoka (zamisljala sam trudnocu kao `8. putnik` u sopstvenom telu), sve se ucinilo prosto PRIRODNO, normalno.
I obozavam svoju devojkicu!
 
Nazalost nismo. Cak nismo sigurni ni kad, ni gde je sin napravljen. Jednostavno je bilo u neplodnim danima :? Ali daleko od toga da je nezeljeno. Ja se jesam malo rasplakala kad sam saznala da sam trudna i istog trenutka mi je pozlilo. Imala sam neke druge ideje u glavi, i bio je malo nezgodan trenutak. Na novom pocetku u novoj drzavi. Ali zato ovo drugo sada, Boze zdravlja, planiramo, samo nikako da se usaglasimo kad ce tacno biti taj trenutak. :wink:
 
Karina:
Negde sam procitala , da vecina dece je neplanirana...zato nas tol`ko ima:)))
kako je bilo kod vas?Jeste li svaku trudnocu isplanirali???

...Прву дуго планирали, а чекали је две ипо године...Другу планирали, али, на наше одушевљење, врло кратко чекали...( неколико месеци после прве! ) :D
 
november child:
kako si planirala drugu par meseci posle prve? :?
los ti je taj plan :) srecom sa divnim ishodom :wink:

Зашто лош, далеко било? :roll:
Нисам рекла да смо је планирали пар месеци после прве, него да је јесмо планирали ( хтели смо друго дете ), а да се десило да останем трудна 5 месеци после порођаја.
Мала разлика међу децом - сјајна ствар! :D
 
pa relativno los plan sa medicinske strane, moras da priznas, samo to sam mislila :)
a i mislila sam da si mislila (sto je ovo slatko) da ste zeleli a ne planirali drugo dete.. samo da ne ispadne da su neplanirana deca nezeljena :( ova buduca mama nas je pitala da li smo planirali vreme kada cemo nasu zeljenu decu da rodimo...
 
november child:
pa relativno los plan sa medicinske strane, moras da priznas, samo to sam mislila :)
a i mislila sam da si mislila (sto je ovo slatko) da ste zeleli a ne planirali drugo dete.. samo da ne ispadne da su neplanirana deca nezeljena :( ova buduca mama nas je pitala da li smo planirali vreme kada cemo nasu zeljenu decu da rodimo...

Знаш шта, ја сам ован па морам да истерам ствари до краја... :oops: Овако: Не знам одакле ти идеја да је то лош план са медицинске стране! За другу трудноћу сам сазнала после непуне 4 недеље, тако да сам имала времена да добро размислим и да се информишем, не брини! Никаквих контраиндикација, нити тешкоћа нема за тако нешто! ( Бар код мене није било!) :D
Многи желе дете, али негде у перспективи, у будућности, па кад остану у другом стању то прво буде шок,а тек касније дође до прихватања.То није био случај код нас.Друго дете смо наравно и желели и планирали. :D
А шта нас је питала будућа мама:

Negde sam procitala , da vecina dece je neplanirana...zato nas tol`ko ima:)))
kako je bilo kod vas?Jeste li svaku trudnocu isplanirali???

Нигде није питала да ли смо планирали ВРЕМЕ, него ТРУДНОЋУ!
 
ej, polako.. :) pravi si ovan.. :)
moracu da koristim pune recenice, da se ne preganjamo jos pet postova, posto u principu govorimo iste stvari.. nisam mislila nista lose, veruj mi..
dve trudnoce u godinu i po nisu bas preporucljive, ne u smislu da je to pogubno nego da je bolje dopustiti telu da se vrati u normalu i sve to.. naravno da je to ok, ali sumnjam da bi ti iko savetovao da planiras trudnocu tako brzo.. znaci, vi ste drugo dete zeleli, ne sporim, ali bas niste planirali da stigne tako brzo za prvim, zar ne?
moj suprug i ja smo zeleli prvo dete i s obzirom da osim bezazlenih razloga tipa "nece valjda sada kad se spremamo na letovanje" nismo imali drugih vremenskih smernica, opusteno smo je sacekali, kada se dogodila.. to znaci, po tvom rezonu, da smo planirali dete ali ne i vreme, a po mom pezonu da nismo planirali trudnocu u smislu "ajde od maja do jula da je negde smuckamo" .. :) (sad valjda pokupih sve sto smo obe rekle :) ) sa drugim detetom je bila ista prica, osim sto smo planirali da ga ne dobijemo dok nam cerkica ne bude malo porasla.. sto je rastegljiva vremenska odrednica, moras priznati.. i tako smo planirano-neplanirano dobili sina posle (skoro) cetiri godine..
u svakom slucaju, deca su planirana i zeljena, samo su sama sebi birala vreme.. uostalom, kao i tvoja :wink:
 
Hellen:
november child:
kako si planirala drugu par meseci posle prve? :?
los ti je taj plan :) srecom sa divnim ishodom :wink:

Зашто лош, далеко било? :roll:
Нисам рекла да смо је планирали пар месеци после прве, него да је јесмо планирали ( хтели смо друго дете ), а да се десило да останем трудна 5 месеци после порођаја.
Мала разлика међу децом - сјајна ствар! :D

Preporucljivo je da izmedju dve trudnoce prodje bar 2 godine, kako bi se organizam vratio u normalu. Mislim da je to ono sto je htela da kaze, a ti se ponasas kao neko ko je rodjen u znaku OVNA!? Sta odmah isterujes neku "pravdu"...!?
 
sirenica:
Hellen:
november child:
kako si planirala drugu par meseci posle prve? :?
los ti je taj plan :) srecom sa divnim ishodom :wink:

Зашто лош, далеко било? :roll:
Нисам рекла да смо је планирали пар месеци после прве, него да је јесмо планирали ( хтели смо друго дете ), а да се десило да останем трудна 5 месеци после порођаја.
Мала разлика међу децом - сјајна ствар! :D

Preporucljivo je da izmedju dve trudnoce prodje bar 2 godine, kako bi se organizam vratio u normalu. Mislim da je to ono sto je htela da kaze, a ti se ponasas kao neko ko je rodjen u znaku OVNA!? Sta odmah isterujes neku "pravdu"...!?

Знаш шта, нас две смо се споразумеле око тога још пре месец дана...а ти прочитај мало целу преписку пре него што кренеш да коментаришеш. Твоје ''Но-но!'' је овде апсолутно сувишно!
Поздрав од овна! :P

Узгред, хвала на савету...да сам знала да је потребно да прође бар две године, сигурно бих побацила! :evil:
 
Prva planirana,druga ne-ostala sam trudna 6 mjeseci poslije porodjaja(carski)i sve je proslo ok!Treca poslije nesto malo vise od 3 ipo godine,takodje neplanirana u tom momentu(podstanari,ja dobila odlican posao,muz bio protiv...)ali ne i nezeljena-taman posla!Tako ja za manje od 5 godina rodih troje djece i sada,kada je sinu koji je najmladji skoro 5 godina meni strasno fali malo dijete,mozda opet bude nesto "neplanirano" :wink: !
Sto se tice male razlike medju djecom,to preporucujem svima - ni ne opasuljite se a vec imate "veliku" djecu,jako vezanu jedno za drugo, koja su samostalna i spremna za zivot - naucili da dijele i da "otimaju",da se bore za sebe, da budu klan,da se u tom klanu s vremena na vrijeme pojave "struje",da se potuku pa zagrle i izljube...!
 
Kažu, treba i želeti i planirati.
Kad sam želela i planirala, niti mi se želja ostvarivala, niti mi se plan realizovao, godinama.
Kad sam prestala da planiram, dogodilo se kao ostvarenje želje. :D
Da ne zvuči kao da sam protiv planiranja: naprotiv.
Ako je sve u redu, zdravstveno i socijalno, dobro je planirati.
(Ako pak nije, onda je nemoguće, samo ima kontraefekat.)
 

Back
Top