Život u Kanadi - pitanja i odgovori

Ја сам љаксе па ми паре за клопу и не требају, већ је продајем другима, но је трагедија да ти можеш да имаш произвољну количину новца, али не можеш да купиш здраву храну, јер је нема.
Реално.
Него откуд храна из целог света у држави која је природни ареал за хермелине?

Kanada je predivna zemlja. Ti ocigledno ne znas nista o Kanadi.
Ako mozes da dodjes da vidis Ameriku ili Kanadu iznenadices se. Cela Severna Amerika je veliki proizvodjac hrane. Zemlja je plodna, prostor je ogroman! U Kanadi ima imigranata iz celog sveta i tako ima da se kupi svasta! Bas svasta! Mogu da kupim meso bez hormona i antibiotika, organicko sve, mleko, sir, sve... Cele godine ima organickog paradajza iz Meksika (ovo napominjem jer meni to licno mnogo znaci jer obozavam paradajz).
 
Internet i tv placamo 110 dolara mesecno + 11 dolara mesecno za PVR
mobilni telefon (kucni nemamo, a da imamo bilo bi 30 dolara mesecno)
Mobilni telefon 60-ak dolara po telefonu. Nema plan za manje sa smart phone-om

Malo vise trosimo na hranu, ali ima nas 4 i hranimo se jako zdravo a i nasa hrana je malo skuplja nego obicna.

Jedna bluza/kosulja ili whatever od Ralph Lauren-a je minimum 100 dolara, a na popustu oko 50.

za 110$ vi ste se preplatili na solidan broj programa (plus vam je istekao promo period placanja)
jsto se tice mobilnog ja sam presao kod Wind-a, 40$ je sve unlimited ukljucujuci data
 
za 110$ vi ste se preplatili na solidan broj programa (plus vam je istekao promo period placanja)
jsto se tice mobilnog ja sam presao kod Wind-a, 40$ je sve unlimited ukljucujuci data

Pa ne znam bas koliko su nam solidni kanali, ali od tih 110 dolara $60-70 otpada na internet. Promo period uvek prodje :)
Videla sam da Telus ima vise kanala za te pare, ali nisam menjala jos uvek na Shaw-u.

Ne znam za Wind, ali ja sam ovaj iPhone dobila na ugovor tako da sam vezana.
 
Pa ne znam bas koliko su nam solidni kanali, ali od tih 110 dolara $60-70 otpada na internet. Promo period uvek prodje :)
Videla sam da Telus ima vise kanala za te pare, ali nisam menjala jos uvek na Shaw-u.

Ne znam za Wind, ali ja sam ovaj iPhone dobila na ugovor tako da sam vezana.


ja sam se preplatio na Telus, skoro sam obnovio ugovor, internet i basic cable je $35 (promo period). Dodo sam 17 filmskih kanala i sve zajedno je oko $50. Kada istekne promo period zoves ih i kazes da ti je mnogo da placas, da ces ugasiti racun i dobicces od njih novu promo ponudu. Ovde se bukvalno sa svima moze pregovarati, cak i u velikim radnjama
Za mobilni vecin ljudi uzme ugovor (obicno 3 godine) da bi dobila telefon sto je greska jer vremenom se pojave mnogo bolje ponude a ti ne mozes promeniti dok ne istekne ugovor ili ga raskines.
 
Сви ти мали произвођачи на неки начин су подређени великим произвођачима/дистрибутерима кроз систем дистрибуције семена, заштитних средстава, стандарда финалних производа и много тога другог.
Један пример, баш тако канадски, Монсанто и ГМО, Канада, хермелинско-поларни рај, мало је дискутабилна за парадајз, па је неко у Монсанту сегмент генома субполарне рибе иверак(животиња) који омогућује лучење неке врсте ,,антифриза" у крви, уметнуо у геном парадајза(биљка, наравно) да би парадајз био приносна култура и тамо где не би ни изникао.
Кажу да је испочетка имао мало шмек на рибу, али су то изнивелисали и сад га таманите тако да вам све уши кламћу!
 
Poslednja izmena od moderatora:
U Kanadi ne postoji zakon koji moze da natera proizvodjaca da naglasi da je njegov produkt GMO. Dakle, stvari su prilicno...netransparentne... ili su pak transparetne za one sa jacom dioptrijom. Nigde videla ovoliko tovljenog naroda koliko na severnoamerickom kontinentu. Ili je do stoke ili do naroda.
 
Na srecu dolaze Kinezi svake godine pa oni poprave prosek gojaznosti u Kanadi. Na zalost samo prva generacija ostane takva.... posle su i te sirote devojcice debele kao krave pa zato i verovatno stave tetotave preko cele koze da izgledaju cool.....

A to sto se u Kanadi zove "Organska" hrana koji mogu da jedu samo bogati u citavom svetu je to normalna hrana.


Za boxtag... ima puno income tax digitrona na netu pa svako moze da vidi la lupas. To se ni ne vredi raspravljati osim mozda da je 100,000 plata fina i da se moze lepo ziveti i posle taksi (ako nisi neki nesigurni megaloman) tako da se sa tim slazem.
 
U Kanadi ne postoji zakon koji moze da natera proizvodjaca da naglasi da je njegov produkt GMO. Dakle, stvari su prilicno...netransparentne... ili su pak transparetne za one sa jacom dioptrijom. Nigde videla ovoliko tovljenog naroda koliko na severnoamerickom kontinentu. Ili je do stoke ili do naroda.

Gde ti zivis?

Postoje razne teorije o tome zasto su ljudi gojazni. Meni licno je prihvatljiva samo ona o seceru i psenici.
GMO je svuda prisutan.

Jako je tuzno to sto pricas. Ljudi koje ja vidim uglavnom nisu debeli, vecina je fit, ali ima ljudi koji su netipicno debeli kakve ne vidis u Srbiji ili se bar oblace tako da se ne vidi... I to ostavlja utisak.
 
Сестро слатка везе ти немаш како то функционише.
Ти си дете НСП и за вас је разнородна дискусија заправо она у којој сви причају исто, а једни другима упадају у реч само кад тзв опонент није довољно мејстрим, али...
Сви ти мали произвођачи на неки начин су подређени великим произвођачима/дистрибутерима кроз систем дистрибуције семена, заштитних средстава, стандарда финалних производа и много тога другог.
Један пример, баш тако канадски, Монсанто и ГМО, Канада, хермелинско-поларни рај, мало је дискутабилна за парадајз, па је неко у Монсанту сегмент генома субполарне рибе иверак(животиња) који омогућује лучење неке врсте ,,антифриза" у крви, уметнуо у геном парадајза(биљка, наравно) да би парадајз био приносна култура и тамо где не би ни изникао.
Кажу да је испочетка имао мало шмек на рибу, али су то изнивелисали и сад га таманите тако да вам све уши кламћу!
Ti si zapravo taj koji je potpao pod propagandu! Tebe su ubedili da kontrolisu ceo svet!
To ni blizu nije tacno, mozda su nekad bili blizi tom cilju, ali danas ima svesti kod potrosaca i spremni su da plate vise. Ne postoji zakon koji regulise ali postoji trziste, njihov ugled i da ce sve izgubiti ako budu podvaljivali.
 
Na srecu dolaze Kinezi svake godine pa oni poprave prosek gojaznosti u Kanadi. Na zalost samo prva generacija ostane takva.... posle su i te sirote devojcice debele kao krave pa zato i verovatno stave tetotave preko cele koze da izgledaju cool.....

A to sto se u Kanadi zove "Organska" hrana koji mogu da jedu samo bogati u citavom svetu je to normalna hrana.


Za boxtag... ima puno income tax digitrona na netu pa svako moze da vidi la lupas. To se ni ne vredi raspravljati osim mozda da je 100,000 plata fina i da se moze lepo ziveti i posle taksi (ako nisi neki nesigurni megaloman) tako da se sa tim slazem.
And we meet again! Ti stvarno treba da odes iz tog Toronta, mnogo si tamo nezadovoljan. Svaki dan koji provedes tako frustriran si mogao negde da budes srecan.
 
ne gubim nista. pravim pare.

Usput ako odem pre nego sto prodam stan, drzava (pored agenta koji uzme 5%) uzme dodatnih 25%.

Kako ne znate takve stvari ;-) ;-) ;-)

zasto bih znala?
ne planiram nigde da odem odavde, uostalom nemam nista da prodam jer nisam vlasnik, nego rentiram :)
Ne znam koliko dugo prodajes stan, ali mozda si ga precenio i zbog toga sporo ide prodaja.

Na kraju, ti znas sta ti je vaznije, sreca ili tih par hiljada koje ces izgubiti.
 
Gde ti zivis?

Postoje razne teorije o tome zasto su ljudi gojazni. Meni licno je prihvatljiva samo ona o seceru i psenici.
GMO je svuda prisutan.

Jako je tuzno to sto pricas. Ljudi koje ja vidim uglavnom nisu debeli, vecina je fit, ali ima ljudi koji su netipicno debeli kakve ne vidis u Srbiji ili se bar oblace tako da se ne vidi... I to ostavlja utisak.

Tu negde, u prikrajku zivim. Postoje naucne teorije zasto su ljudi gojazni a ono sto je licno prihvatljivo su samo potencijalni ali realni uzrocnici. Pored ovoliko zasladjene, vestacki aromatizovane hrane, ogromnih porcija i pakovanja, sedenja i voznje satima, prepunih fast food-ova, naravno da ce vecina izgledati kao naduvani baloni. Procenat telesno deformisanih ljudi je znatno veci no bilo gde u svetu. I za to definitivno mora da postoji neko objasnjenje, racionalno i dokazivo (eno ga u rafovima za 4 $ po kg, jeftinije od vekne paucinastog hleba). Ali se prica ne zavrsava tu, vec zapocinje na nacetoj temi o GMO. Prisutan je, ali ne svuda i ne u tolikoj meri. Ovde je pravilo. Treba malo istraziti temu kada je Evropa u pitanju. Ne budimo toliko tvrdoglavi.

Ti si zapravo taj koji je potpao pod propagandu! Tebe su ubedili da kontrolisu ceo svet!
To ni blizu nije tacno, mozda su nekad bili blizi tom cilju, ali danas ima svesti kod potrosaca i spremni su da plate vise. Ne postoji zakon koji regulise ali postoji trziste, njihov ugled i da ce sve izgubiti ako budu podvaljivali.

Postoji svest i kod onih koji jednostavno nisu u stanju da plate vise, te su prinudjeni da kupuju onoliko koliko su solventni. Ugled se placa i naplacuje, sa najmanjom koristi za onog kome je "Uglednik" duzan da odrzi kvalitet. Necu izreci jednu recenicu koja mi je stalno na pameti, ostavicu je za neki drugi put. Slazem sa gore navedenom konstatacijom da je organic u Kanadi sve ono sto se na drugim mestima smatra regularnom, normalnom hranom. Normalna hrana se ne "podesava" dodacima, vec je sama po sebi slasna ili bar izdiferencirana po ukusu.

Usput...

http://www.3fatchicks.com/8-stevia-side-effects/
 
Tu negde, u prikrajku zivim. Postoje naucne teorije zasto su ljudi gojazni a ono sto je licno prihvatljivo su samo potencijalni ali realni uzrocnici. Pored ovoliko zasladjene, vestacki aromatizovane hrane, ogromnih porcija i pakovanja, sedenja i voznje satima, prepunih fast food-ova, naravno da ce vecina izgledati kao naduvani baloni. Procenat telesno deformisanih ljudi je znatno veci no bilo gde u svetu. I za to definitivno mora da postoji neko objasnjenje, racionalno i dokazivo (eno ga u rafovima za 4 $ po kg, jeftinije od vekne paucinastog hleba). Ali se prica ne zavrsava tu, vec zapocinje na nacetoj temi o GMO. Prisutan je, ali ne svuda i ne u tolikoj meri. Ovde je pravilo. Treba malo istraziti temu kada je Evropa u pitanju. Ne budimo toliko tvrdoglavi.



Postoji svest i kod onih koji jednostavno nisu u stanju da plate vise, te su prinudjeni da kupuju onoliko koliko su solventni. Ugled se placa i naplacuje, sa najmanjom koristi za onog kome je "Uglednik" duzan da odrzi kvalitet. Necu izreci jednu recenicu koja mi je stalno na pameti, ostavicu je za neki drugi put. Slazem sa gore navedenom konstatacijom da je organic u Kanadi sve ono sto se na drugim mestima smatra regularnom, normalnom hranom. Normalna hrana se ne "podesava" dodacima, vec je sama po sebi slasna ili bar izdiferencirana po ukusu.

Usput...

http://www.3fatchicks.com/8-stevia-side-effects/
Nama stevia ne smeta za razliku od secera - nismo dijabeticari i mozemo da jedemo secer samo izbegavamo zbog toga sto je opasan po zdravlje.

Ne bih da diskutujem na temu hrane, mnogo idem po svakakvim prodavnicama i znam koji su kodovi za GMO hranu i to nikad nisam kupila. Citam dobro etikete jer i moram zbog svog specificnog nacina ishrane, kakav je hleb ne znsm jer ne jedem jer to ne smem da jedem, hleb se plasim i da namirisem! Ne koristim nista sto ima gluten u sebi, kozmetika, sminka, sredstva za higijenu... Sve mora da bude gluten free.

Citala sam knjigu Wheat Belly, nemam samo ja taj utisak da je kriva psenica.

Jesi ti uopste u Kanadi? Ko je tvrdoglav? Nadam se da nisi mislila na mene.
 
Ti si zapravo taj koji je potpao pod propagandu!
:eek:
Да сам јуче умро ово не бих знао!!!
Али нешто ми се не свиђа та верзија па ћу потрошити следећу: Да си јуче предала меч не би ми ово рекла!!!
Него виЂу овако, дипломирао сам на ЕТФ-у у НС још док је Болоња била само тамо неки град у Италији и никада не бих написао ни реч на овом ПДФ-у да ми нису до бола смешни ликови који су пола живота протраћили чекајући ДАТУМ за Канаду, уместу да су то време продуктивније употребили, али мање, више, битно је нешто друго, жена ми је агроном, ћале ветеринар, а и поседујем 22 хектар земље тако да мени тешко могу продати пропаганду.
У земљама ЕУ свака количина ГМО у производу преко 10% мора бити декларисана(сем Британије која није ратификовала овај закон), а испод тога ствар је домаћег законодавства по државама чланицама.
О Србији и ГМО...
Кукуруз, пшеница и већи део соје нису ГМО(хибриди института за ратарство у НС и Земун пољу), чак се неГМО соја извози у, највише Норвешку и Швајцарску, за скоро двоструко већу цену од ГМО соје, знам то јер сам Бечејац, а овде је једна од највећих сојара у југисточној Европи.
To ni blizu nije tacno, mozda su nekad bili blizi tom cilju, ali danas ima svesti kod potrosaca i spremni su da plate vise. Ne postoji zakon koji regulise ali postoji trziste, njihov ugled i da ce sve izgubiti ako budu podvaljivali.
Док не постоји закон, све је дим, не само да не можете да их тужите, већ не можете ни експертизу (ако је добијете) да користите против њих, чак ни у пропагандне сврхе.
Кад смо код димова, па јел, частићу те једним вечно зеленим хитом...
 

Back
Top