Ja neznam sta je samnom

Poruka
4.292
Vise neznam ni sam na sta sam sve alergican, mislim na medicinskelekove i preparate. Dokazano sam alergican na penicilin, jod i zubne anestetike.

Odem ja danas kod zubara i kaze da zub mora da se vadi jer se klati, slab koren i nema razloga da se popravlja. Ok reko, i naveo sam mu nasta sam sve alergican. Naravno covek pristao da mi izvadi zub bez anestezije. I sve je proteklo u najboljem redu, zub se ceo izvadio, nije bilo nikakvih komplikacija. Medjutim nakon vadjenja on je prstom (imao je gumene rukavice) nesto pritisnu ranu. Zatim je stavio gazu i reko da je drzim do pola sata pa da bacim.

podjem ja kuci, bacim gazu posle 10 minuta i ne zadugo posle toga pocnem da osecam kako me pece jezik sa strane gde je rana. Takodje me pece i oko rane pored toga sto sam i osecao bol sto je valjda i normalno. Kad sam stigo kuci pogledam ja u ogledalo i vidim na strani jezika gde je rana bele tacke i to mnogo mnogo. Simetricno na drugoj strani ima isto tackice ali su mnogo manjih dimenzija i nisu toliko mnogo. Takodje oko rane na desnima isto imam te tacke koje su jako zbijene. I sve to naravno pece.

Otiso sam iz momenta kod stomatologa da pogleda. Covek se kune da nista nije stavljao a prstom je kao hteo malo da zaustavi krvarenje. E sad ja nesto ne verujem da bas nista nije stavio.

1. E sad pitanje je da li se nesto stavlja na ranu nakon vadjenja zuba, mislim da li je rpaksa?

2. Da li pije vodu njegova tvrdnja da je stavio prst samo da bi zaustavio krvarenje?

3. Da li je normalno da se pojave te nazovi bele tackice ali u stvari su kao bubuljice samo bele, znaci malo su izdignute iznad sluzokoze i bele su? I sta to moze da bude?

4. Da li je to ipak neka reakcija kao alergija na nesto ili alergija ne izgleda tako?

Stvarno bih bio zahvalan za odgovor
 
Poslednja izmena:
Da ti to nisu afte izasle u usnoj duplji?
Afte su male, veoma bolne ranice (aftni čirevi ili ulceracije) koje se javljaju na sluzokoži usne duplje. Mogu biti bele, sive ili žute, a pojavljuju se pojedinačno ili u grupama. Javljaju se najčešće na vrhu ili ivicama jezika, sa unutrašnje strane obraza ili unutrašnjih ivica usana.
Afte se pojavljuje u ustima iz raznih razloga kao što su: pad imuniteta, genetske predispozicije, nedostatak vitamina, nedostatak minerala, problemi sa varenjem, preosetljivost na hranu, povreda (ugriz) jezika ili unutrašnje strane obraza, veštačka vilica (ili zub) koja žulja, nepravilno pranje zuba, povišena temperatura usled neke bolesti, stres, psihička napetost, uznemirenost, infekcije herpesom simpleksom, nepodnošenje glutena, bakterijske infekcije, virusne infekcije, gljivične infekcije, alergije, tuberkuloza, anemija, umor, početak menstruacije (to je kod tebe iskljuceno), telesne povrede, hormonski poremećaji, groznica, prehlada, grip, iscrpljenost, loša ishrana...
Afta je čir kružnog oblika, različite veličine, jasno oivičen upaljenim crvenim prstenom. Ove ranice u ustima veoma su bolne, a bol se pojačava pri govoru, prilikom žvakanja ili pomeranja obraza.
Pojavljuju se iznenada, i to sledećim redosledom: neprijatan osećaj, peckanje, crvenilo, bol i otok. Ranice se postepeno povećavaju, a proces trajanja je od 3 do čak 30 dana. Glavni simptomi sa bolovima traju nekoliko dana (4-10).
Najbolja prevencija za pojavu afti je: jačanje imuniteta, pravilna ishrana sa puno vitamina, flavonoida i minerala, dovoljno spavanja i svakodnevno vežbanje.
Terapija za lečenje afti svodi se na podizanje imuniteta, smanjenje bolova i ubrzanje zarastanja.
Prirodni lekovi su, pored zdrave hrane, beli i crni luk. Protiv bolova i za brže zarastanje pomažu obloge od čaja (kesice) i ispiranje hladnom slanom vodom.
Stručnjaci savetuju: geranijumovo ulje, lavandino ulje, limunov sok, ulje od melaleuke ili čaj od kadulje (žalfije). Ove tečnosti treba nanositi prstima na rane ili grgoljiti u ustima.
Kada se pojave afte, treba izbegavati iritaciju ranica ljutom, vrelom ili ledenom hranom, kao i paste za zube sa natrijum-lauril-sulfatom.
Lekova i metoda za potpuno izlečenje afti za sada nema, ali pored jačanja imuniteta u savremene metode spadaju:
- specijalni flasteri za nanošenje lekovitih sastojaka na plikove u ustima
- lampe - izvori polarizovane svetlosti za obasjavanje bolnih mesta
Ja sam imala afte, ali one su mi se pojavile zbog sveopsteg opadanja imunog sistema, kao pocetak grozne upale grla.
Secam se da sam isla na Stomatoloski fakultet i tamo su mi davali da grgoljim neku plavu tecnost. Bila sam mala, ali secam se da osecaj nije bio nimalo prijatan.
Posle toga vise nikada nisam imala takve smetnje.
Ne znam koliko sam ti pomogla, ali svakako to mora da ti pogleda neko strucno lice, mozda ne bas taj zubar koji ti je vadio zub, nego neki drugi.
Hajde drzi se pa napisi sta je bilo.
 
Pa sad neznam kod mene je onako rastrkane tacke po jeziku a tamo na rani bas ispod rane po celom duzinom gde je bio zub a levo i desno nema. A stoji da su bele tackice. A jel stvarno pije vodu doktorova prica da je stavio prst na ranu da malo zaustavi krvarenje a i prilicno je pritisnuo
 
Pa sad neznam kod mene je onako rastrkane tacke po jeziku a tamo na rani bas ispod rane po celom duzinom gde je bio zub a levo i desno nema. A stoji da su bele tackice. A jel stvarno pije vodu doktorova prica da je stavio prst na ranu da malo zaustavi krvarenje a i prilicno je pritisnuo
Zar ti stvarni mislis da bi ti doktor nesto namerno uradio pa da ti bude gore.
Samo si preosetljiv.
Te "bele tackice" koje te brinu to su culne kvrzice za ukus...
Opusti se..:D

Imas na 100 mesta na Google anatopmiju jezika..procitak i smiri se..
A rana nakon vadjenja zuba mora da boli, dok ne zaraste..
 
Epa vidi mene evo vec 12 sati jezik sa te strane pece, znaci PECE. E sad ako je to normalno onda ok ali ne verujem. A takodje pljuvacka ne prestaje da tece. Stvarno ne kapiram sta je stavio ali ocigledno je stavio nesto vrlo zeznuto da se on obezbedi od infekcije a mene ko j...e. Da li cu ja od toga za 3 ili 4 godine a mozda i ranije da obolim njega bas briga. E ovo mi je dokaz da sad dooobro biram lekara koji nece da me zajebe. A lepo sam mu reko da ne zelim nikakvu hemiju. Mada i ja sam malo kriv. Kad je izvadio da sam lepo zatvorio usta, platio, zahvalio se i izaso. Nema sanse cim je reakcija tako jaka i stalno me pece jezik garant je stavio neku tesku hemiju. Napominjem da je sa gumenim rukavicama znaci nesto jako je stavio na prst. Znaci nemoguce tako mala kolicina da tako jaku reakciju izazove. E sad sta je to neznam ali je nesto jako. Iskreno planiram sutra da idem u inspekciju da se vidi sta je stavio jer nemoguce da tako neka mala kolicina tako da pece jezik tako dugo.
 

Back
Top