do you believe in love after love?

peach

Domaćin
Poruka
3.928
zanima me da li se nekom desavalo sledece:
da u zivotu ima 1 osobu kojoj se stalno,emotino,ne obavezno i sexualno,vraca? ono,kao:razisli se,svako imao nekog posle,zivite normalne zivote i ne patite jedno za drugim u smislu da se mirite po 100.put,al' zato svaki put kad se sretnete (jednom u mesec-dva npr.) osecate se oboje kao da nije proslo vise od dana od vaseg poslednjeg susreta,kao da ste jos uvek najvazniji jedno drugom i najbolje se poznajete i tolerisete,kao da ne postoje novi i drugi ljudi oko vas...
mislite li da je to realno...i da li je to onda prijateljstvo...ili ljubav...mozda ona neizleciva vrsta? :roll:
 
peach:
zanima me da li se nekom desavalo sledece:
da u zivotu ima 1 osobu kojoj se stalno,emotino,ne obavezno i sexualno,vraca? ono,kao:razisli se,svako imao nekog posle,zivite normalne zivote i ne patite jedno za drugim u smislu da se mirite po 100.put,al' zato svaki put kad se sretnete (jednom u mesec-dva npr.) osecate se oboje kao da nije proslo vise od dana od vaseg poslednjeg susreta,kao da ste jos uvek najvazniji jedno drugom i najbolje se poznajete i tolerisete,kao da ne postoje novi i drugi ljudi oko vas...
mislite li da je to realno...i da li je to onda prijateljstvo...ili ljubav...mozda ona neizleciva vrsta? :roll:

To je prijateljstvo 1000%. I to lepo prijateljstvo. Ljubav ne, jer odredjene stvari su se desile i vishe nikada nece biti kao shto je bilo :wink:
 
peach:
zanima me da li se nekom desavalo sledece:
da u zivotu ima 1 osobu kojoj se stalno,emotino,ne obavezno i sexualno,vraca? ono,kao:razisli se,svako imao nekog posle,zivite normalne zivote i ne patite jedno za drugim u smislu da se mirite po 100.put,al' zato svaki put kad se sretnete (jednom u mesec-dva npr.) osecate se oboje kao da nije proslo vise od dana od vaseg poslednjeg susreta,kao da ste jos uvek najvazniji jedno drugom i najbolje se poznajete i tolerisete,kao da ne postoje novi i drugi ljudi oko vas...
mislite li da je to realno...i da li je to onda prijateljstvo...ili ljubav...mozda ona neizleciva vrsta? :roll:

Desava se meni.
Nije to prijateljstvo...i sama osecas da nije, zar ne???
Ali je reper za dalje veze u zivotu....koliko je to dobro, nisam sigurna, meni se ipak cini da jeste...svaki rekord je oboriv...
 
peach:
zanima me da li se nekom desavalo sledece:
da u zivotu ima 1 osobu kojoj se stalno,emotino,ne obavezno i sexualno,vraca? ono,kao:razisli se,svako imao nekog posle,zivite normalne zivote i ne patite jedno za drugim u smislu da se mirite po 100.put,al' zato svaki put kad se sretnete (jednom u mesec-dva npr.) osecate se oboje kao da nije proslo vise od dana od vaseg poslednjeg susreta,kao da ste jos uvek najvazniji jedno drugom i najbolje se poznajete i tolerisete,kao da ne postoje novi i drugi ljudi oko vas...
mislite li da je to realno...i da li je to onda prijateljstvo...ili ljubav...mozda ona neizleciva vrsta? :roll:
Pa koj ste se moj razilazili? :?
 
uh,mare,komplikovano je to...sve ce opet da se svede na onaj izvakani topic "duge veze" pa necu mnogo objasnjavam:prolazilo vreme a licnosti vam se razvijale u razlicitim pravcima i jednog dana shvatite:nemate isti cilj,nacin zivota,potrebe,zelje,planove...samo se volite.sto i nije dovoljan razlog da ostanete zajedno jer cete kad tad poceti da gusite i sputavate jedno drugo. :cry:
 
Desava se.

Ja sam bio u vezi sa jedom curom 8 meseci. Bilo nam je super, ali smo se jednostavno udaljili jer ja studiam Nishu, ona u Beogradu. Sada svako od nas ima nekog pored sebe, ali kad se sretnemo osecam se neobicno, kao da drhtim. Srce mi igra od radosti i posle susreta sa njom citav dan sam jako raspolozen.

valjda je jos uvek volim, a da toga nisam ni svestan iako sam dok smo bili zajedno mislio da mi je draga, ali da ipak to nije ona prava ljubav.
 
peach:
uh,mare,komplikovano je to...sve ce opet da se svede na onaj izvakani topic "duge veze" pa necu mnogo objasnjavam:prolazilo vreme a licnosti vam se razvijale u razlicitim pravcima i jednog dana shvatite:nemate isti cilj,nacin zivota,potrebe,zelje,planove...samo se volite.sto i nije dovoljan razlog da ostanete zajedno jer cete kad tad poceti da gusite i sputavate jedno drugo. :cry:

Ista stvar!
Kad smo se videli na dogovorenoj kafi posle nekoliko meseci, bilo je kao juče.
Držali smo se za ruke i pričali kao da smo se malo pre i videli i čuli.
I kad smo se rastajali nismo imali osećaj ni on a ni ja da se više nikada nećemo videti
Ne znam šta je to-bolest ili ljubav ili navika.
Imam utisak da bi tako bilo i da se opet sretnemo.
 
Bez uvrede moram nesto da kazem. Ljudi koji se vracaju drugima(bivsima) toliko puta, su u datom trenutku emotivno i psihicki labilnije osobe.Svako od nas ima ta stanja ali ih razlicito ispoljavamo.Ja sam licno prolazio kroz to par meseci i bilo sta dobro od toga ne moze da proizadje,tapkas u mestu,ili cak ides u nazad, zarad par trenutaka neznosti i podsecanja na nesto sto je bilo. Razlicite su nam price, ali jedno je sigurno i to sam zakljucio u razgovoru sa vise muskih i zenskih likova: dok se ne nadje lik koji ce na neki nacin prevazici prethodnu ljubav,broj jedan ostaje broj jedan i tu sad neko napravi pichvajz, neko tuguje javno ili u sebi. Medjutim tu je i problem sto se u tim periodima desava da ne postiji sansa da se bilo ko priblizi da bi i mogao da prevazidje broja jedan. Sve u svemu zagovaram tezu da jednu sansu nakon raskida treba pruziti (ukoliko razlog za raskid nije ogroman) i to je to.Ako ne ide,ne ide,ne treba robovati sebi ni drugima(emotivno).
 
e, vidis, Plamichak, malcice sam se prepoznao u tome sto napisa...

mene je nedavno sutnula devojka nakon oko 3 godine veze. Razlog nije bio krupan, niko nije nikog (fala Bogu) prevario, nego ja imam neke krupnije obaveze (a i nesto me samarao zivot lately) vec dugo vremena a ona vise nije mogla da zivi sa tim. Posle smo rekli da bi mozda bilo dobro da se javim kad izadjem iz tih obaveza i sredim pa da vidimo da li mozemo dalje ili stajaznam.

Medjutim, nesto sad mislim.... da li je bas pametno da je pustim da se vrati? Ostavila me je jednom kada mi je bilo jako tesko u zivotu, to znaci da ce uraditi to jos jednom bez problema? A i ja, osim toga sto je i dalje volim, cini mi se da sam prilicno i besan na nju zbog toga sto je uradila. A i na njene prijatelje koji su je sigurno nabedjivali na tu odluku...

Da li zaista treba dati tu jos jednu sansu, sta vi mislite?
 
Eighties Guy:
e, vidis, Plamichak, malcice sam se prepoznao u tome sto napisa...

mene je nedavno sutnula devojka nakon oko 3 godine veze. Razlog nije bio krupan, niko nije nikog (fala Bogu) prevario, nego ja imam neke krupnije obaveze (a i nesto me samarao zivot lately) vec dugo vremena a ona vise nije mogla da zivi sa tim. Posle smo rekli da bi mozda bilo dobro da se javim kad izadjem iz tih obaveza i sredim pa da vidimo da li mozemo dalje ili stajaznam.

Medjutim, nesto sad mislim.... da li je bas pametno da je pustim da se vrati? Ostavila me je jednom kada mi je bilo jako tesko u zivotu, to znaci da ce uraditi to jos jednom bez problema? A i ja, osim toga sto je i dalje volim, cini mi se da sam prilicno i besan na nju zbog toga sto je uradila. A i na njene prijatelje koji su je sigurno nabedjivali na tu odluku...

Da li zaista treba dati tu jos jednu sansu, sta vi mislite?

Pa treba preispitati koji su njeni stvarni razlozi za raskid... da nije bio tu neko treci dodatno...
a i generalno jednom kad te proda prodacete opet!
Obaska sto je i pitanje koliko ona uopste zeli to pomirenje? Zeznute su te stvari...
 
Mozda je i bolje tako... samo sto uvek vise pati onaj ostavljeni jer misli ko zna sta bi bilo.
Ja bi voleo da se posle takve jedne situacije nisam ni mirio... Mada je iz ugla patnje dobro sto jesam jer sam shvatio da nemam za cim da tugujem a onako bi patio ceo zivot za njom.
 

Back
Top