ABORTUS

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, zato shto je pravo svake zene da radi shta hoce. Mushkarac nikad nece moci da shvati tako neshto. Pisacu josh kad vidim josh neke odgovore... :twisted:
 
Po meni da. Ako bih ja sluchajno zachela dete koje ne zelim, po njega i mene je bolje da abortiram. Jednostavno, ne bih da priredim sebi taj pakao da imam dete ako to nisam planirala. Mislim, mozda kad budem imala vishe od 25 godina, pa se desi sa chovekom koga volim...onda verovatno ne bih. Ali ako bi mi se desilo kao mladoj devojci, bez razmishljanja.
 
Uh o ovome mogu tri dana da pisem...
Samo jedan podatak pa vidite da li treba abortirati:
U Srbiji(bez Kosova i Metohije) se godisnje izvrsi 250.000 :!: :!: abortusa sto znaci da svake godine istrebimo jedan grad velicine Nisa. Procenjeno je da ce za 20 godina Srbi biti manjina u Srbiji a za 50 da ih nece biti!(Ko ne veruje moze da proveri u statistickom zavodu SCG)
Ja sam za aborutus kada devojcica od 15 godina zatrudni ali zrele zene od 30 godina NIPOSTO ne bi smele da abortiraju.
 
UrosWasHere:
Uh o ovome mogu tri dana da pisem...
Samo jedan podatak pa vidite da li treba abortirati:
U Srbiji(bez Kosova i Metohije) se godisnje izvrsi 250.000 :!: :!: abortusa sto znaci da svake godine istrebimo jedan grad velicine Nisa. Procenjeno je da ce za 20 godina Srbi biti manjina u Srbiji a za 50 da ih nece biti!(Ko ne veruje moze da proveri u statistickom zavodu SCG)
Ja sam za aborutus kada devojcica od 15 godina zatrudni ali zrele zene od 30 godina NIPOSTO ne bi smele da abortiraju.
Aha pa ajmo sad da se kotimo. :roll: :roll: :roll:
 
A ako se zna da ce se dete roditi sa nekim teskim nedostatkom onda je abortus prihvatljiv ali takvih je 0.1 posto slucajeva. Cini mi se da 98% abortusa izvrse punoletne zene a cak 82% osobe koje vec imaju jedno+ dete.(Nisam sto posto siguran za brojke ali su tu negde)
 
UrosWasHere:
Uh o ovome mogu tri dana da pisem...
Samo jedan podatak pa vidite da li treba abortirati:
U Srbiji(bez Kosova i Metohije) se godisnje izvrsi 250.000 :!: :!: abortusa sto znaci da svake godine istrebimo jedan grad velicine Nisa. Procenjeno je da ce za 20 godina Srbi biti manjina u Srbiji a za 50 da ih nece biti!(Ko ne veruje moze da proveri u statistickom zavodu SCG)
Ja sam za aborutus kada devojcica od 15 godina zatrudni ali zrele zene od 30 godina NIPOSTO ne bi smele da abortiraju.


ajde da uzmemo da je otac neka skotina, i brak los, zasto onda radjati dete?
ili ako je neka zena od 30 silovana?
ili ako nemaju za izdrzavanje (znam, sad ce opet jedno 'ako ima za dvoje, ima za troje, cetvoro, bla, bla...' Aali opet zar nije lepse da se radjaju deca koja su zeljena, a ne neka koja ce biti poslata u dom, ili koju ce isfrustrirani roditelji maltretirati?) ahm, khmmm, pobunjenik, khm....

dakle, to je licna odluka zene. (okej, uz konsultaciju sa muzem)

muskarac moze i da ode, a sve ostaje na zeni.
 
Tachno tako, sve je na zeni. Ljudi treba da budu srecni shto uopshte imamo tu moc da rodimo zivot, da nas slave zbog toga kao u antichka vremena, ali ne, nego nas prisiljavaju na to. Alo bre, zashto to? Ovo je slobodna zemlja... Uskoro ce uvesti zakon da svako treba da ima bar po jedno dete. Ali vidite ovo u Kini, tamo porodica ne sme da ima vishe od jednog deteta. Oni tamo su prisiljeni da rade abortuse. :roll:
 
Па мислим да је паметније користити заштиту, али ако заштита не успе... У суштини ДА, у суштини НЕ.! Глупо је да девојка од 17-18 година затрудни и због тога уништи себи живот, али је зато глупо да жена од 26-27 година не жели децу.... А ту је и ствар етике... Да ли је плод у стомаку жив? Па ја мислим да јесте, тако да је то убиство....
 
Чупи НС:
Па мислим да је паметније користити заштиту, али ако заштита не успе... У суштини ДА, у суштини НЕ.! Глупо је да девојка од 17-18 година затрудни и због тога уништи себи живот, али је зато глупо да жена од 26-27 година не жели децу.... А ту је и ствар етике... Да ли је плод у стомаку жив? Па ја мислим да јесте, тако да је то убиство....
Nije ziv do treceg meseca. Tako da ne mozes ubiti nekog ko nije ziv.
 
Tinar:
Tachno tako, sve je na zeni. Ljudi treba da budu srecni shto uopshte imamo tu moc da rodimo zivot, da nas slave zbog toga kao u antichka vremena, ali ne, nego nas prisiljavaju na to. Alo bre, zashto to? Ovo je slobodna zemlja... Uskoro ce uvesti zakon da svako treba da ima bar po jedno dete. Ali vidite ovo u Kini, tamo porodica ne sme da ima vishe od jednog deteta. Oni tamo su prisiljeni da rade abortuse. :roll:

Pa prvo ti vidi koliko ima Kineza, pa ih onda uporedi sa Srbima. Kinezi su se u 20. veku množili k'o insekti, i sad je Kina 1. u svetu država po broju stanovnika! Normalno da treba da suzbiju da se množe jer ih ima gomila. Ali ja (da sam na mestu neke Kineskinje) bih pre svega pazila da ne zatrudnim. Abortus nikad ne bih izvršila.

Ja nisam za abortus-jer to je ipak ubistvo, a ubistvo je užas. Jediiiino ako neko siluje ženu/devojku pa ona nekim slučajem zatrudni, jedino tada. Ali da ne govorim šta bih uradila tom silovatelju.
Ako zatrudni pre vremena (15-18 godina)-ko joj je kriv što joj dečko nije koristio kondom kad su se kresali ili što barem nije pila pilule za kontracepciju (koje, opet, nisu dobre, ali kad već hoće da se yebe-nek pripazi šta radi).
Ako odrasla žena zatrudni i izvrši abortus-njen problem, njoj je dete na duši. Neželjena deca su najgora stvar, ali ipak ne mora sve da se završi ubistvom još nerođenog ploda!
Eto, imam ortaka koji je usvojen. Prijateljica njegove prave majke ga je usvojila kad je bio dete zato što ona i njen muž nisu mogli da imaju dece, a njegova prava majka (od tog ortaka) nije mogla da izdržava dete. I njemu je prilično fino, ono, nije lako kad znaš da si usvojen, ali eto-kako je mogao da prođe, još mu je bilo i dobro.
 
Zamisli taj uzas da znash da su te roditelji ostavili. Pre bih volela da se nikad nisam ni rodila. Navela sam Kineze kao drugachiji mentalitet i kako je kod njih to debilno. Ne mozesh da zabranish nekome da ima dete. :roll: Svako treba da radi onako kako mu je na dushi, ali da pritom dobro razmisli.
 
Ja nisam za abortus-jer to je ipak ubistvo, a ubistvo je užas. Jediiiino ako neko siluje ženu/devojku pa ona nekim slučajem zatrudni, jedino tada. Ali da ne govorim šta bih uradila tom silovatelju.
Ako zatrudni pre vremena (15-18 godina)-ko joj je kriv što joj dečko nije koristio kondom kad su se kresali ili što barem nije pila pilule za kontracepciju (koje, opet, nisu dobre, ali kad već hoće da se yebe-nek pripazi šta radi).
Ako odrasla žena zatrudni i izvrši abortus-njen problem, njoj je dete na duši. Neželjena deca su najgora stvar, ali ipak ne mora sve da se završi ubistvom još nerođenog ploda!
Eto, imam ortaka koji je usvojen. Prijateljica njegove prave majke ga je usvojila kad je bio dete zato što ona i njen muž nisu mogli da imaju dece, a njegova prava majka (od tog ortaka) nije mogla da izdržava dete. I njemu je prilično fino, ono, nije lako kad znaš da si usvojen, ali eto-kako je mogao da prođe, još mu je bilo i dobro.



Sta ako pukne kondom???? A nisu spremnu da budu roditelji.
A za ovo drugo procitaj post iznad.
 
Abortus jeste ubistvo!
Rekoste nije do 3 meseca prvo aborutus se uglavnom vrsi u 4 mesecu, jedan doktor 70-godina koji je izvrsio vise hiljada abortusa poceo je da se pita da li je to ubistvo i snimio je vilm "Nemi krik"(cini mi se da se tako zove) odnosno ultra zvukom je snimao bebu dok se vrsi abortus. Ja sam pogledao taj film i smucilo mi se... Mozda ima da se pogleda na netu(ne traje dugo) ako neko zna adresu molim da napise.
 
*Lenja_Pita*:
Ako zatrudni pre vremena (15-18 godina)-ko joj je kriv što joj dečko nije koristio kondom kad su se kresali ili što barem nije pila pilule za kontracepciju (koje, opet, nisu dobre, ali kad već hoće da se yebe-nek pripazi šta radi).
Ako odrasla žena zatrudni i izvrši abortus-njen problem, njoj je dete na duši.

o tome ti i pricam, opet je zena kriva, a neretko se desava da je muz prisili na sbortus :x
ili da decko nece kondom. ili da pukne kondom. ili ne znam sta. i sta onda? ajo opet: decka boli **** jer on ode, a devojka nosi dete 9 meseci, i posle je ipak vise vezana. njoj je zivot u vecini sl. unisten.
 
UrosWasHere:
Abortus jeste ubistvo!
Rekoste nije do 3 meseca prvo aborutus se uglavnom vrsi u 4 mesecu, jedan doktor 70-godina koji je izvrsio vise hiljada abortusa poceo je da se pita da li je to ubistvo i snimio je vilm "Nemi krik"(cini mi se da se tako zove) odnosno ultra zvukom je snimao bebu dok se vrsi abortus. Ja sam pogledao taj film i smucilo mi se... Mozda ima da se pogleda na netu(ne traje dugo) ako neko zna adresu molim da napise.

cula sam za taj film - znam da su deca u nekoj srednjoj bola prisiljena da ga gledaju.
ha, u cilju spracavanja zlih misli?
:roll: :roll:
 
E, kad bi mi dečko rekao 'neću kondom', rekla bih mu 'šipu racq' i pomislila da je njemu važnije kresanje nego ja! Kraj! Može da masturbira bez kondoma...a i tu su pilule (3. put to pišem).

Pa žena i jeste kriva, da ti kažem. Uvek su žene nešto kao 'diskriminisane' (ok, to prezirem), ali u ovom slučaju je njena krivica. Ako ona to ne shvata kao ubistvo-shvatiće neko drugi i pametniji.
 
kalliope:
*Lenja_Pita*:
Ako zatrudni pre vremena (15-18 godina)-ko joj je kriv što joj dečko nije koristio kondom kad su se kresali ili što barem nije pila pilule za kontracepciju (koje, opet, nisu dobre, ali kad već hoće da se yebe-nek pripazi šta radi).
Ako odrasla žena zatrudni i izvrši abortus-njen problem, njoj je dete na duši.

o tome ti i pricam, opet je zena kriva, a neretko se desava da je muz prisili na sbortus :x
ili da decko nece kondom. ili da pukne kondom. ili ne znam sta. i sta onda? ajo opet: decka boli **** jer on ode, a devojka nosi dete 9 meseci, i posle je ipak vise vezana. njoj je zivot u vecini sl. unisten.
Mislis da ga boli?
 
UrosWasHere:
Abortus jeste ubistvo!
Rekoste nije do 3 meseca prvo aborutus se uglavnom vrsi u 4 mesecu, jedan doktor 70-godina koji je izvrsio vise hiljada abortusa poceo je da se pita da li je to ubistvo i snimio je vilm "Nemi krik"(cini mi se da se tako zove) odnosno ultra zvukom je snimao bebu dok se vrsi abortus. Ja sam pogledao taj film i smucilo mi se... Mozda ima da se pogleda na netu(ne traje dugo) ako neko zna adresu molim da napise.
gresis. po nasem zakonu abortus se moze izvrsiti do 3.meseca. upravo zbog toga.
 
kalliope:
UrosWasHere:
Abortus jeste ubistvo!
Rekoste nije do 3 meseca prvo aborutus se uglavnom vrsi u 4 mesecu, jedan doktor 70-godina koji je izvrsio vise hiljada abortusa poceo je da se pita da li je to ubistvo i snimio je vilm "Nemi krik"(cini mi se da se tako zove) odnosno ultra zvukom je snimao bebu dok se vrsi abortus. Ja sam pogledao taj film i smucilo mi se... Mozda ima da se pogleda na netu(ne traje dugo) ako neko zna adresu molim da napise.

cula sam za taj film - znam da su deca u nekoj srednjoj bola prisiljena da ga gledaju.
ha, u cilju spracavanja zlih misli?
:roll: :roll:

Nije nego u cilju sprečavanja ranih trudnoća. A i zlih misli, u pravu si. A ja bih pustila taj film i našim tinejdžerima (a i onim starijim) da vide šta je to i da se ne upuštaju u abortuse i sva ta s. ranja. I treba da im se smuči.
 
fizio:
kalliope:
*Lenja_Pita*:
Ako zatrudni pre vremena (15-18 godina)-ko joj je kriv što joj dečko nije koristio kondom kad su se kresali ili što barem nije pila pilule za kontracepciju (koje, opet, nisu dobre, ali kad već hoće da se yebe-nek pripazi šta radi).
Ako odrasla žena zatrudni i izvrši abortus-njen problem, njoj je dete na duši.

o tome ti i pricam, opet je zena kriva, a neretko se desava da je muz prisili na sbortus :x
ili da decko nece kondom. ili da pukne kondom. ili ne znam sta. i sta onda? ajo opet: decka boli **** jer on ode, a devojka nosi dete 9 meseci, i posle je ipak vise vezana. njoj je zivot u vecini sl. unisten.
Mislis da ga boli?
Neke da a neke ne. Mladje najcheshce zabole poshto je deovjka ta koja ce nositi to dete, paziti ga i odrzavati ga...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top