DISKRIMINACIJA

Sad sam tek video zasto me je Moon child pogresno razumela, bio sam napisao:
...razlikuju se od nas (osim sto mozda imaju malo tamniji ten :wink: )
a hteo sam da napisem
NE RAZLIKUJU se od nas (osim sto mozda imaju malo tamniji ten :wink: )
sorry
 
kalliope:
eh, mislim da dino (ili uros) rece kako su u NS izgradili kupatilo za njih, i kako ga niko nije koristio.
Pa znas, ne moze neko ko nema neke higijenske navike tako lako da pocne da koristi to kupatilo. Nije to tako jednostavno i prosto kao sto izgleda.



Urose, nisam mislila samo na tebe.... Ok, nisi vredjao Rome, ali vecina jeste.
 
Jevreji su meni ok. Puni su para i ima jako, jako lepih Jevreja. :oops: Obozavam njihovu kulturu i obichaje. Nemaju nikakva ugnjetavanja (kao kod Islama) i potpuno su "mirni".
Narkomani su jednostavno pogubljeni. Da imam drugaricu ili druga koji su narkomani, da mogu, odmah im bi pomogla. Takvim ljudima je potrebna pomoc. Najgore od svega je shto oni znaju da su se uvalili u g*ovna i da ce jako teshko moci da se izvuku ili da se ne izvuku...
Shto se tiche Roma, slazem se sa obe strane. Mislim, kad bih videla ciganku koja nosi gajbu piva a deca joj gladuju, popizdela. Ali bih isto tako reagovala kad bih videla i svakog drugog. Moja drugarica je imala takvu majku. To je bio horor...
 
Izvini samo mi jedno navedi ugnjetavanje kod Islamske veroispovesti molimte koga oni ugnjetavaju ,, pa islam je najcistija vera na svetu ako nisi znala mislim stvarno basshhh si me sada zacudila ,,,
 
Tinar:
dino.:
Izvini samo mi jedno navedi ugnjetavanje kod Islamske veroispovesti molimte koga oni ugnjetavaju ,, pa islam je najcistija vera na svetu ako nisi znala mislim stvarno basshhh si me sada zacudila ,,,
Pobogu, oni ugnjetavaju zene!!!! :shock:
OMG pa ko ti to rekao .. pa moj tata je musliman pa nije nikada digao ruku na moju majku ..... molimte to su budalastine jeste da moze da ima vise zena ali tuca ne .. znaci moji drugovi mislimani nema ni jedan otac da tuce njihovu mamu znaci lol ko ti je to rekao da nisi u filmovima videla lol jos jednom lol
........
 
dino.:
Tinar:
dino.:
Izvini samo mi jedno navedi ugnjetavanje kod Islamske veroispovesti molimte koga oni ugnjetavaju ,, pa islam je najcistija vera na svetu ako nisi znala mislim stvarno basshhh si me sada zacudila ,,,
Pobogu, oni ugnjetavaju zene!!!! :shock:
OMG pa ko ti to rekao .. pa moj tata je musliman pa nije nikada digao ruku na moju majku ..... molimte to su budalastine jeste da moze da ima vise zena ali tuca ne .. znaci moji drugovi mislimani nema ni jedan otac da tuce njihovu mamu znaci lol ko ti je to rekao da nisi u filmovima videla lol jos jednom lol
........
Ja govorim o Arapima. Jel si bio nekad u Egiptu, Tunisu i Turskoj? Tamo se sve zene zabradjene, zabranjen im je izlaz iz kuce... I kada bi samo video zakone... Katastrofa. Islam je jedna od najsurovijih religija. Kamenovanje, zabrane...
 
Sta li ja necu cuti o islamu pa to je kultura takva . Prave muslimanke tj. one koje kako da ti kazem najvise gotive Islam one smeju da im se vide samo oci , znaci sve pokriveno a ovi smeju ,. a imas i onih koje se vise prilaodjavaju zapadnom sistemu i imas onih srednjih koje tu i tamo postuju nosnju a to da nesmeju da izlaze iz kucee ahahahahahahahaa pa ako nisam io u arapskim zemljama vala cu da odem neznaci da neznam kulturu znaci zena samo ako nesto vece pogresi bude kaznjena od muze nemislim da ubije boga unjima nego neznam nesme da radi nesto par dana i tako ali zene se neprotive jer je to njihova kultura tako da jos jednom Islam njcistija vera pa picaj ti sta hoces tako da....
 
Tinar:
Ja govorim o Arapima. Jel si bio nekad u Egiptu, Tunisu i Turskoj? Tamo se sve zene zabradjene, zabranjen im je izlaz iz kuce... I kada bi samo video zakone... Katastrofa. Islam je jedna od najsurovijih religija. Kamenovanje, zabrane...

ah, islam.strasno je sto zene posmatraju u neku ruku kao gradjane drugog reda. ne smeju bez muza van zemlje, zivot im u 90% prodje u kuci uz decu, ne mogu da imaju profesiju, muz moze da se razvede od njih kad mu se cefne, a one ne mogu (osim ako imaju kolko vec svedoka da ih je prevario, bla, bla...).
ali s druge strane zene su zasticene od uvrede (bar po zakonu - ako neko uvredi zenu, sledi mu bicevanje).

to je, naravno, u nekim strogo islamskim zemljama. ne govorim sad o bosni, recimo, nego o iraku, maroku, saudijskoj arabiji...

moji rodjaci su muslimani, i zene nisu uopste potlacene - imaju dobra zanimanja, jedino sto nose feredzu. to je to.

ja sam za svaku veru koja ne ogranicava previse coveka. zivot u islamu moze, cak i zeni, da bude lep, ako se muz drzi kurana (svete knjige), i nije 'strogi musliman'.
 
Moram da priznam da sam pozitivno iznenadjen. Ocekivao sam monogo vise ljudi koji diskriminisu belo koga. A sto se tice one ribe ne znam sad nick da mrzi cigane......neka razmisli o sebi i svojoj frustaciji.
 
Tinar:
dino.:
Tinar:
dino.:
Izvini samo mi jedno navedi ugnjetavanje kod Islamske veroispovesti molimte koga oni ugnjetavaju ,, pa islam je najcistija vera na svetu ako nisi znala mislim stvarno basshhh si me sada zacudila ,,,
Pobogu, oni ugnjetavaju zene!!!! :shock:
OMG pa ko ti to rekao .. pa moj tata je musliman pa nije nikada digao ruku na moju majku ..... molimte to su budalastine jeste da moze da ima vise zena ali tuca ne .. znaci moji drugovi mislimani nema ni jedan otac da tuce njihovu mamu znaci lol ko ti je to rekao da nisi u filmovima videla lol jos jednom lol
........
Ja govorim o Arapima. Jel si bio nekad u Egiptu, Tunisu i Turskoj? Tamo se sve zene zabradjene, zabranjen im je izlaz iz kuce... I kada bi samo video zakone... Katastrofa. Islam je jedna od najsurovijih religija. Kamenovanje, zabrane...

Malo si se zaebala-u Tunisu žene idu po ulicama i ne moraju da nose one marame i sve to. Samo najjjjtvrđi muslimani u Tunisu zagrađuju svoje žene do očiju. Za Egipat i Tursku si u pravu.
I ja se slažem sa tim. Ne mora da znači da će Dinov tata da digne ruku na svoju ženu, ali u onim 'oštrim' muslimanskim zemljama žene su stvarno diskriminisane. Muškarci se prema njima ponašaju kao da su stvari. Što žene ne bi imale više muževa? Nego muškarci imaju više žena? Kao da prave kolekciju. To nije u redu (bigamija).
 
А сада детаљно....
Дакле циганима нико није крив за то што им се догађа... Ко им је крив што не знају да се купају?!! Да нисам можда ја требао да идем да их учим како се тушира?!! Гледао сам једног цигана на ТВ-у како каже: "Ми цигани смо такав нарад који не воли да ради, таква на је култура". Е супер, не волите да радите, ја вас нећу терат, али не очекујте да вас ценим као људе који раде по 12-15 сати дневно (не зна колико је то добро, али ја људе највише ценим због тога колико раде). Ако неки циган ради ја ћу га прихватити као што прихватам и све остале људе, а исто ћу тако одбити сваког другог човека који не воли да ради. Ја имам обичај да одем на трг или у Дунавски и да се играм са децом и ништа ми не би сметало да дохватим неког лепо обученог цигу (не мора то бити неко маркирано одело, само непоцепано одело у чији рукав није дуван нос) и да са њим играм фудбал или да га љуљам на љуљашци....
Знам једно Јевереја које је ужасан. Пази, он је мали и округао и са пуним правом нојој другарици која одлично изгледа каже: "Па нешто си пропала" :!: Е бре, јако су пуни себе, као они су одабран народ, ами смо народ другог реда... Шта тии све треба да би постао Јеврејин... Једна тотално затворена и себична група.... А чињеница је да држе цео свет, па нико нормалан не би допустио да чине то што чине да немају изузетно снажан лоби! Тако упадну у Газу и поруше читава насеља, убију им једног војник ови у знак одмазде гранатирају насеље... Да вам ово не личи на "за сваког немца сто срба"?!! Мада ја још верујем да смо ми 13 племе Израиља, али о томе не вреди причати зато што су неке стваре добро сакривене....
За муслимане... Па ислам као ислам је добар, али мени смета радикални ислам. Да ли ви оправдавате људе који убијају "невернике". Па због таквих ствари мрзи католико и њихов крсташки рат.... Кад смо већ у том добу, Душанов законик је одешен 1349. и допуњен 1354. године, што и није баш 11. век... А ми смо заиста имали неке од најзаслужнијих научника, знате он "да није било Тесле сада бисмо гледали ТВ уз свећу..."
Секте! Па тешко је дефинисати шта је секта, али добро... Свакако их избегавам и борим се против њих зато што директно угрожавају Хришћанство (не питајте ме зашто сам баш Хришћанин)...
А наркомани... Па о овоме бих мога даним да причам... Изгледа сам у ово упућенији од већине вас (или ви само не желите да причате о томе)... Имам страшно много познаника (другова) наркомана... НЕ помажем им, гледам да сам са њима када су чисти, заиста је незгодно када си поред некога ко је у кризи... То је пакао, не желите да знате! Добри су они момци (и девојке) док не дођу у кризу... Онда би и себе опљачкали за пар грама... Увек * када видим оне маторе као на ТВ-у серу о "едукацији"! Па зашто нико од тих главоња не сиђе у кварт да поприча са тм људима, негу ту организују "радионице". Не знате колико са пута деци отимао џојус из уста и баца га на земљу (а касније бећжао од разних људи)... Најгоре је када видиш како ти другови тону... У основној су главни, сви им се диве, онда почињу да дувају, постају још веће фаце, онда крећу журке, ЛСД, почињу да тону и стижу пре њено височанство хероин пред које понизно клекну.... Тешко је када изгубиш некога, један мој познаник се предозирао пре пар месеци... знате које био на сахрани?!! Гомила клинаца којим је био идол и који иду његовим стопама... Незгодно је када су у кризи, онда пљачкају као луди... Једној мојој другарици су из собе покупили мобилни, сругој мобилни и неких 70€ и тако даље, да не набрајам... А неко рече да нису они криви?!! Па како нису, зашто је нисам пробао дрогу, иако сам окружен њом!!!!!!!
 
Zar nije tema diskriminacija? Krenuli ste u prepucavanja ko neki matorci :lol: Udaviste boga sa verama, nacijama, rasama, sektama, principima, sistemima i sta vec sve ne pomenuste.

Sekte. Oni upravo koriste diskriminaciju ko blesavi da bi vas uvukli u svoj sistem. Cilj im je da vas nataraju da samo u njihove principe verujete, a ostale diskriminishete. Da bi mogli da sudite o ispravnosti njihovih principa, potrebno je imati bar u vidu i druge, medjutim oni su vas naucili da osim njih niko ne postoji i niko nije pravi, ali kako biti objektivan kad diskriminishete svakog ko se sa vama i sektom ne uklapa! Zcharan krug.
Josh biste da se diskriminishe sa sektama!?

Podsetio bih vas na mudru narodnu: "Prijatelje drzi blizu, a neprijatelje josh blize!" Prst na celo i razmisljajte kakve ovo veze ima sa diskriminacijom. Kome ne ide rado cu objasniti.
 
Чупи НС:
А сада детаљно....
Дакле циганима нико није крив за то што им се догађа... Ко им је крив што не знају да се купају?!! Да нисам можда ја требао да идем да их учим како се тушира?!! Гледао сам једног цигана на ТВ-у како каже: "Ми цигани смо такав нарад који не воли да ради, таква на је култура". Е супер, не волите да радите, ја вас нећу терат, али не очекујте да вас ценим као људе који раде по 12-15 сати дневно (не зна колико је то добро, али ја људе највише ценим због тога колико раде). Ако неки циган ради ја ћу га прихватити као што прихватам и све остале људе, а исто ћу тако одбити сваког другог човека који не воли да ради. Ја имам обичај да одем на трг или у Дунавски и да се играм са децом и ништа ми не би сметало да дохватим неког лепо обученог цигу (не мора то бити неко маркирано одело, само непоцепано одело у чији рукав није дуван нос) и да са њим играм фудбал или да га љуљам на љуљашци....
Знам једно Јевереја које је ужасан. Пази, он је мали и округао и са пуним правом нојој другарици која одлично изгледа каже: "Па нешто си пропала" :!: Е бре, јако су пуни себе, као они су одабран народ, ами смо народ другог реда... Шта тии све треба да би постао Јеврејин... Једна тотално затворена и себична група.... А чињеница је да држе цео свет, па нико нормалан не би допустио да чине то што чине да немају изузетно снажан лоби! Тако упадну у Газу и поруше читава насеља, убију им једног војник ови у знак одмазде гранатирају насеље... Да вам ово не личи на "за сваког немца сто срба"?!! Мада ја још верујем да смо ми 13 племе Израиља, али о томе не вреди причати зато што су неке стваре добро сакривене....
За муслимане... Па ислам као ислам је добар, али мени смета радикални ислам. Да ли ви оправдавате људе који убијају "невернике". Па због таквих ствари мрзи католико и њихов крсташки рат.... Кад смо већ у том добу, Душанов законик је одешен 1349. и допуњен 1354. године, што и није баш 11. век... А ми смо заиста имали неке од најзаслужнијих научника, знате он "да није било Тесле сада бисмо гледали ТВ уз свећу..."
Секте! Па тешко је дефинисати шта је секта, али добро... Свакако их избегавам и борим се против њих зато што директно угрожавају Хришћанство (не питајте ме зашто сам баш Хришћанин)...
А наркомани... Па о овоме бих мога даним да причам... Изгледа сам у ово упућенији од већине вас (или ви само не желите да причате о томе)... Имам страшно много познаника (другова) наркомана... НЕ помажем им, гледам да сам са њима када су чисти, заиста је незгодно када си поред некога ко је у кризи... То је пакао, не желите да знате! Добри су они момци (и девојке) док не дођу у кризу... Онда би и себе опљачкали за пар грама... Увек * када видим оне маторе као на ТВ-у серу о "едукацији"! Па зашто нико од тих главоња не сиђе у кварт да поприча са тм људима, негу ту организују "радионице". Не знате колико са пута деци отимао џојус из уста и баца га на земљу (а касније бећжао од разних људи)... Најгоре је када видиш како ти другови тону... У основној су главни, сви им се диве, онда почињу да дувају, постају још веће фаце, онда крећу журке, ЛСД, почињу да тону и стижу пре њено височанство хероин пред које понизно клекну.... Тешко је када изгубиш некога, један мој познаник се предозирао пре пар месеци... знате које био на сахрани?!! Гомила клинаца којим је био идол и који иду његовим стопама... Незгодно је када су у кризи, онда пљачкају као луди... Једној мојој другарици су из собе покупили мобилни, сругој мобилни и неких 70€ и тако даље, да не набрајам... А неко рече да нису они криви?!! Па како нису, зашто је нисам пробао дрогу, иако сам окружен њом!!!!!!!

Ko što reče Uroš-Čupija za gradonačelnika.
 
hmm pa ja gledam na moderniji Islam nego pa da im zabranjuju da izlaze iz kuce pa to mozda u pustinji exexe nego svaka religija ima svoje vrline i mane ....a sada najcistija vera zasto je hmm pa morao bih da malo vise da procitam Kuran jel jako malo sam ga procitao pa necu da lupam , pa kada malo vise procitam napisacu neke stavke o islamu ... Nego aj nemojmo vise o islamu .......
 
*Lenja_Pita*:
Muškarci se prema njima ponašaju kao da su stvari. Što žene ne bi imale više muževa? Nego muškarci imaju više žena? Kao da prave kolekciju. To nije u redu (bigamija).

e, stvarno! ocu ja 3 muza!

jos ne kapiram kako to da mogu da NADJU toliko zena?!? kako to, kad se zena radja otprilike isto kao muskaraca, sigurno ne 3, 4 puta vise.
 
kalliope:
*Lenja_Pita*:
Muškarci se prema njima ponašaju kao da su stvari. Što žene ne bi imale više muževa? Nego muškarci imaju više žena? Kao da prave kolekciju. To nije u redu (bigamija).

e, stvarno! ocu ja 3 muza!

jos ne kapiram kako to da mogu da NADJU toliko zena?!? kako to, kad se zena radja otprilike isto kao muskaraca, sigurno ne 3, 4 puta vise.
U Islamu vlada koliko si materijalno stituiran da izdrzavas te zene toliko mozes da imas tako da ako si bogat i mozes da izdrzavas 50 zena sto da ne mozes ih imati ako one pristaju na to , a ako si siromasan i nemozes ni tu jednu da izdrzavas kako treba onda nemzes vise da imas..
 

Back
Top