Obraz

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

urospo

Iskusan
Poruka
5.289
Шта је древном и славном србском народу
потребно данас, на почетку XXI века?
Исто оно што је најпотребније и најнеопходније
читавој Србији и свим Србским Земљама.
Потребни су људи са Образом!
Потребни су људи који са вером у Бога и уз помоћ
Божију желе, могу, знају и смеју да помогну свом
напаћеном народу и распетом Србском Отачаству.
Потребни су одважни и часни људи
којима је милија Србија него било која партија.
Потребни су они који се неће богатити
на народној муци и невољи.
Потребни сте Ви!
Зато у Србији и Србским Земљама постоји

Отачаствени покрет Образ.
Позивамо Вас - будимо људи са Образом!
Саберимо све богољубиве и родољубиве снаге
да би наша Србија постала богата и снажна.

За Србију богату и снажну!

Све за Образ, а Образ ни за шта!






Браћо и сестре!
Потомци Светога Саве и свих Светих Срба и Србкиња!
Не обраћамо вам се као још једна у низу многобројних овдашњих партија и странака које лукаво прижељкују само ваше гласове. Обраћамо вам се у светосавској љубави као Отачаствени покрет Образ.
Сви који имају србске очи да виде и србске уши да чују, врло добро знају да је Отачаствени покрет Образ једини истински србски одговор постојећем позиционо-опозиционом хаосу и безнађу.
Образ је једини покрет србске данашњице и србске будућности. Образ је отачаствени покрет за државотворну обнову Србства на темељима Светосавља. Ми смо весници снажне и богате Србије која се гради на темељима заветних вредности наших Светих Предака.
Наши захтеви се могу исказати у једној реченици: Образ хоће богату и снажну србску националну Државу у којој Срби неће бити сиромашни и презрени грађани, већ угледни домаћини!
Зато вас позивамо - придружите нам се.
Ми нисмо партија. Ми нисмо странка. Ми смо покрет србске истине!
Саберимо све србске снаге да би смо лакше и успешније, уз Божију помоћ, остварили наше свете отачаствене циљеве и државотворне задатке!


Само тако ћемо опстати и остати! Само тако ћемо бити достојни потомци наших Светих Предака и постати частан узор нашим Потомцима!
Србство не сме бити ускраћено да сазна веродостојну истину о себи. Зато ми постојимо - зато се и боримо!
Бог ће помоћи нашем прегнућу - ако буде имао коме.
Будимо достојни помоћи Божије!
Будимо људи са Образом!

Блаженопочивши Председник Отачаственог покрета Образ
НЕБОЈША М. КРСТИЋ

grb.gif


grb_m.jpg


milutin.jpg


http://www.srb-obraz.org/

Mislim da je pokret "Obraz", neophodan Srbiji i svim Srbima da bi u ovim teskim godinama koliko-toliko sacuvali nacionalni indetitet, patriotizam i veru u bolje sutra.Podrzavam u potpunosti pokret "Obraz"...
Sta vi mislite o pokretu i svemu ovome?

P.S Antisrbi, sektasi, demonokrate, nemojte se javljati i ovde vredjati jer vec znamo vase stavove po pitanju svega sto ima makar prizvuk Srpskog, sto ne znaci da se ne trebaju javljati svi koji vole Srbiju i Srpski narod, ma koje oni politicke opcije zastupaju i glasaju za njih.Rekao sam vec jedanput, da smo mi pre svega Srbi, pa tek onda demokrate-jedne ili druge, radikali, socijalisti, liberali, itd...Mogu se javljati i pripadnici drugih naroda i drugih vera.

Neka se javlja svako sa svojim pohvalama, podrskom, dobronamernom kritikom itd...samo bez vredjanja i drugih neumesnih komentara...
 
Sramota, ovaj Urospo se napsovao i dalje mu je dozvoljen pristup forumu, a mene zato sto sam njega prozivao za prozivanje (a samo sam koristio njegov recnik)- izbacise...

Pocinje Krstarica da postaje brlog radikala, kao sto je i Serb'ianc'afe. Samo njima je dozvoljeno da vredjaju i postuju sve i svasta od:

- najgorih psovki (Kazanova)
- lupanja 15536 istih postova kao ovaj urospo (******,pa ******)
- pa sve do ciscenja necastivih sila sa foruma (Mihajlo ex-bogoslov-sada radikal sa blindiranim kandilom)

I kada takvi zavladaju forumom (inace im je jedina ranija tehnika bila,da napadaju neistomisljenike do besvesti - dok svi ne napuste forum dobrovoljno):
E onda mogu na miru da zapocinju ovakve "smerne" i "radikalskom bogu-ugodne teme"

Cisto da ne bude kasnijih zloupotreba- ovde nema niti psovki,niti zle namere. A kritika ove teme je - beskrajno licemerje, koje ovder postoji:

PA NA OVIM SLIKAMA SE VIDI ZLOUPOTREBA HRISCANSKIH SIMBOLA (IKONA) U POLITICKE SVRHE ...!!

(da je karikatura, ali nije- vec je sramota koje takvi trebaju da se stide)


---------------------------------------------------
PS: JOS UVEK CEKAM BANOVANJE OVOG UROSPO-A,KAZANOVE I MIHAJLA.

A radikali sa Krstrice mogu opet da me banuju, pa cemo tako do sudnjeg dana... dole srs,3 metra dole!
:x
 
urospo:
To pre svega nije klasicna svetinja, to na ikoni je Kralj Milutin, i po cemu je to nacionalisticki? , to je vise patriotski...
Pa dobro,... Ali jeste narcisoidno. Mislim, ''sveti narod'', najbolji smo na svetu i sl. Zašto se izdvaja od ostalih? Jesmo najbolji, najlepši, najpametniji? Jedino pozitivno kod nas što nismo osvajačka nacija. Ostalo je prilično trulo, neorganizovano i sklono samosažaljevanju i samohvaljenju.
 
jomini:
urospo:
To pre svega nije klasicna svetinja, to na ikoni je Kralj Milutin, i po cemu je to nacionalisticki? , to je vise patriotski...
Pa dobro,... Ali jeste narcisoidno. Mislim, ''sveti narod'', najbolji smo na svetu i sl. Zašto se izdvaja od ostalih? Jesmo najbolji, najlepši, najpametniji? Jedino pozitivno kod nas što nismo osvajačka nacija. Ostalo je prilično trulo, neorganizovano i sklono samosažaljevanju i samohvaljenju.


Nigde ne pise da smo mi sveti narod i da smo najbolji, to si ti mozda pogresno shvatio, pise na jednom mestu da smo potomci svetih predaka, a u proslosti i jesmo imali svetaca, mada je to receno vise figurativno.
I po cemu si ti zakljucio da se izdvajamo od ostalih, i to: "najlepsi", "nabolji" itd. ti je glupo jer ipak nije bio cilj gore navedenog teksta da tako nesto prikaze.

Najveci cilj gore pomenutog je cini mi se POSTOVANJE sopstvenog naroda, vere i nacije...ko sto kazu: "postuj sebe , da bi te drugi postovali"....a neki od nas ne samo da ne postuju sebe, vec naprotiv-vredjaju sopstvenu naciju i narod praveci besmislena generalizovanja sa kukoljima kojih ima u svakom narodu...

Mada ok, mozda si ti to shvatio na neki svoj nacin...

Jedino sto mozda jeste preterano je preveliko povezivanje sa Bogom, jer ima i takvih kao ti koji u to neveruju, ali to ih ne sprecava da vole i postuju svoj narod.
 
jomini:
urospo:
To pre svega nije klasicna svetinja, to na ikoni je Kralj Milutin, i po cemu je to nacionalisticki? , to je vise patriotski...
Pa dobro,... Ali jeste narcisoidno. Mislim, ''sveti narod'', najbolji smo na svetu i sl. Zašto se izdvaja od ostalih? Jesmo najbolji, najlepši, najpametniji? Jedino pozitivno kod nas što nismo osvajačka nacija. Ostalo je prilično trulo, neorganizovano i sklono samosažaljevanju i samohvaljenju.

Без да се претерано упуштам у "гимнастику" с вама могу жалосно констатовати да сте поприлично збуњени.
Први прозива другог да је нешто националистичко а други се јадно правда, иако је као некаква Србенда, а појма немају о чему причају.

Додуше, суштина приче није нимало наивна, уништавају се речи, мења се њихово значење, криви се слика да би се на крају уништило и оно што оне означавају.

Национализам је позитивно осећање које нема ама баш никакве везе са мржњом, све активности које су подстакнуте тим осећањем могу се слободно окарактерисати као националистичке и немају ама баш никакве везе са насиљем над другима.

Шовинизам је оно о чему ви причате и због чега први напада другог а други се нешто срамежљиво пошта.
Само што та реч није интересантна, и то с разлогом јер није могуће нападати Србе због нечега с чим у огромној већини, мада би ја пре рекао уопште, немају везе.
Кажем уопште јер свако ко је спреман да прихвати шовинизам, као себи блиско осећање, аутоматски себе екскомуницира из српског корпуса из простог рзлога што се то коси са основним начелима Српства.

Дакле, ја сам националиста и овај коментар прихватите као једну од мојих националистичких активности.
Пријатно!
 
urospo:
jomini:
urospo:
To pre svega nije klasicna svetinja, to na ikoni je Kralj Milutin, i po cemu je to nacionalisticki? , to je vise patriotski...
Pa dobro,... Ali jeste narcisoidno. Mislim, ''sveti narod'', najbolji smo na svetu i sl. Zašto se izdvaja od ostalih? Jesmo najbolji, najlepši, najpametniji? Jedino pozitivno kod nas što nismo osvajačka nacija. Ostalo je prilično trulo, neorganizovano i sklono samosažaljevanju i samohvaljenju.


Nigde ne pise da smo mi sveti narod i da smo najbolji, to si ti mozda pogresno shvatio, pise na jednom mestu da smo potomci svetih predaka, a u proslosti i jesmo imali svetaca, mada je to receno vise figurativno.
I po cemu si ti zakljucio da se izdvajamo od ostalih, i to: "najlepsi", "nabolji" itd. ti je glupo jer ipak nije bio cilj gore navedenog teksta da tako nesto prikaze.

Najveci cilj gore pomenutog je cini mi se POSTOVANJE sopstvenog naroda, vere i nacije...ko sto kazu: "postuj sebe , da bi te drugi postovali"....a neki od nas ne samo da ne postuju sebe, vec naprotiv-vredjaju sopstvenu naciju i narod praveci besmislena generalizovanja sa kukoljima kojih ima u svakom narodu...

Mada ok, mozda si ti to shvatio na neki svoj nacin...

Jedino sto mozda jeste preterano je preveliko povezivanje sa Bogom, jer ima i takvih kao ti koji u to neveruju, ali to ih ne sprecava da vole i postuju svoj narod.
Ma svi se busaju i viču ''sveti srpski narod'' i slične glupavosti. Poštovanje naroda i nacije je u redu, ali za očekivati je i da tebe narod, nacija i država malo poštuju, Red je na njih da pokažu malo ljubavi, ne? Ali poštovanje vere (bilo koje) je glupavo, jer je to fiktivna stvar usađena u mnoooogo glava bez moći samorazmišljanja i samozaključivanja. Prihvatili ste ono što vam je rečeno ili napisano, pa sad...
 
Jos jednom da istaknem, sta je uznemirujuce u ovoj "smernoj" i "hriscanskoj" temi:

A to je mala sitnica u vidu zloupotrebe ikona i samog hriscanstva u cisto politicke svrhe! :shock: :P :x :twisted: , :roll: :roll:
 
Да, то је више него одвратно, отприлике као и качење иконе у кафани.
Између осталог и због тога никада нисам гајио симпатије за такве организације.
Нико нема намеру да оправља постојеће, оно што нам је једино потребно и довољно него би сви да буду некакве Геваре, сад, леве или десне исто ти дође.
Као националисти сасвим ми је довољна једна хришћанска органитација- СПЦ.
Није у најбољем стању и под хитно је треба прочистити али је још горе тражити преко хлеба погачу.
Овако нам остаје да бирамо између образаша и зилота.
Сва срећа те немам потребе ни жеље да бирам хлеба преко погаче.
Какво је блентаво време дошло још ће неко да се сети да и буквано направи некакву "нову" и "бољу" Србију.
 
PAC-PAC:
jomini:
urospo:
To pre svega nije klasicna svetinja, to na ikoni je Kralj Milutin, i po cemu je to nacionalisticki? , to je vise patriotski...
Pa dobro,... Ali jeste narcisoidno. Mislim, ''sveti narod'', najbolji smo na svetu i sl. Zašto se izdvaja od ostalih? Jesmo najbolji, najlepši, najpametniji? Jedino pozitivno kod nas što nismo osvajačka nacija. Ostalo je prilično trulo, neorganizovano i sklono samosažaljevanju i samohvaljenju.

Без да се претерано упуштам у "гимнастику" с вама могу жалосно констатовати да сте поприлично збуњени.
Први прозива другог да је нешто националистичко а други се јадно правда, иако је као некаква Србенда, а појма немају о чему причају.

Додуше, суштина приче није нимало наивна, уништавају се речи, мења се њихово значење, криви се слика да би се на крају уништило и оно што оне означавају.

Национализам је позитивно осећање које нема ама баш никакве везе са мржњом, све активности које су подстакнуте тим осећањем могу се слободно окарактерисати као националистичке и немају ама баш никакве везе са насиљем над другима.

Шовинизам је оно о чему ви причате и због чега први напада другог а други се нешто срамежљиво пошта.
Само што та реч није интересантна, и то с разлогом јер није могуће нападати Србе због нечега с чим у огромној већини, мада би ја пре рекао уопште, немају везе.
Кажем уопште јер свако ко је спреман да прихвати шовинизам, као себи блиско осећање, аутоматски себе екскомуницира из српског корпуса из простог рзлога што се то коси са основним начелима Српства.

Дакле, ја сам националиста и овај коментар прихватите као једну од мојих националистичких активности.
Пријатно!


Joj, nebo otvori se....dodje neko ovde da objasnjava da ja ne znam sta je sovinizam i ostalo...

Prvo, jomini je stavio primedbu na ikonu na kojoj se nalazi Kralj Milutin i rekao da je to nacionalisticki(bar se to tako dalo shvatiti)-a pri tom nije u prvi mah ni provalio da se na ikoni nalazi Kralj Milutin, a ja sam ga pitao zasto jedna svetinja pretstavlja nacionalizam .Ja se nisam time branio da nisam nacionalista, jer i jesam, i nisam rekao da tema ne pretstavlja nacionalizam, jer i pretstavlja i bas zato sam je i postovao.A povod svega toga je cinjenica da jomini ne veruje u Boga pa mu je verovatno zasmetala ikona...Znaci nisam mogao da se branim da konkretno tema ne predstavlja nacionalizam, jer nije tema kao tema ni bila u pitanju vec ikona...

I gde ti uopste vidis jominievu optuzbu i napadanje da je tema to sto je sovinisticki(iako nije upotrebio tu rec)......iako je on pogresno zakljucio da tema nas prikazuje kao: sveti narod, najpametniji, najbolji itd....to ne predstavlja sovinizam.(mozda samo jedan njegov deo)....jel rekao negde da taj tekst poziva na mrznju prema drugim narodima? NIJE

Sad ovde niko ne zna sta je to i koja im je ideologija pa si se ti nasao da nam objasnis?Znam ja sta je sta, cak i kad se ne upotrebi direktno ta rec.On je zakljucio kako je zakljucio sta predstavlja taj tekst, a ja sam pokusao da mu navedem da nije bas tako i da nema toga u tekstu,...shvatio sam ja sta je hteo da kaze jomini i ne verujem da on namerno nije hteo da upotrebi tu rec, vec je navodio njegove zakljucke iz teksta ne generalizujuci sve to kao jednu ideologiju, pa sam i ja pokusao da odgovorim takodje ne generalizujuci sve to kao jednu celu ideologiju.


I ja nisam kao nekakva Srbenda, takve nazive ostavi za tvoju okolinu. Ja sam Srbin, takodje nacionalista, i celu ovu temu prihvatite takodje kao jednu od mojih nacionalistikih aktivnosti.

Nego vratimo se na temu...
 
LovacBg:
Jos jednom da istaknem, sta je uznemirujuce u ovoj "smernoj" i "hriscanskoj" temi:

A to je mala sitnica u vidu zloupotrebe ikona i samog hriscanstva u cisto politicke svrhe! :shock: :P :x :twisted: , :roll: :roll:


Ma kakva zloubotreba u politicke svrhe, sta pricas...to nije politicka stranka, niti ima bilo kakve veze sa politikom, je si li ti procitao ceo tekst?

To je POKRET...i zasnovan je pored ostalog, u vecoj meri na hriscanstvo, tj. pravoslavlje...


Ali najvaznije i najbitnije je da oni zapravo i nisu zlupotrebili ikonu za svoj grb, iz prostog razloga sta ta slika na koju ti i jos neki ovde mislite i NIJE IKONA.
Na slici koja predstavlja grb pokreta "Obraz", se pored ostalog nalaze i motivi iz srpske istorije, npr. pozlacena kruna, maska za glavu koju su koristil oklopnici u tadasnjim ratovima kao zastitu, srpska zastava itd...A na slici tj. grbu je i opet Kralj Dragutin sa desne strane...

A na poslednjoj slici je glavom i bradom Kralj Milutin...ako nisi znao, znaci na toj slici nije Isus Hrist ili neki srpski svetac...

Toliko o tvom poznavanju vere, crkve i pravoslavlja, kad ne mozes da razlikujes pravu IKONU od obicnog grba, pa se jos ovde i javno brukas potencirajuci to pitanje.

Da me je za objasnjenje pitao neki musliman, pa i cak mozda i katolik....mogao bi da razumem da covek ne zna nista oko nase vere i ISTORIJE, ali ovo...
 
urospo:
To pre svega nije klasicna svetinja, to na ikoni je Kralj Milutin, i po cemu je to nacionalisticki? , to je vise patriotski...

Непотребнију и глупљу реченицу скоро нисам прочитао.
Кажеш, ниси се правдао?
Краљ Милутин је светац који је, слободно се може тако рећи с обзиром да је поистовећен са својим делима чак и од стране Образа, постао светиња.
И шта имаш да се правдаш било коме по том питању?
А та подела коју си покушао да објасниш и направиш се на интелектуалца је и глупа а и срамотна.
А кад је па то нешто у Срба било патриотско а да није било националистичко, да нису можда којим случајем комунисти интернациналисти били патриоте?!

Због оволиког просеравања и прављења на интелектуалца и овај чију си икону постовао би ти дунуо такву шамарчину да ти никада не би више пало на памет не да се бавиш политиком него ни да седнеш за комп да играш игрице.

Управо због оваквог просеравања оних који су дали себи за право да презентују националисте у Србији ми нисмо мрднули ни пола метра напред.
Управо због сувопарног цитирања и наопаког копи-пастирања Образ никада неће ништа постићи, барем не паметно и корисно за Србе.

Чуј, није националистичко више је патриотско, плус кад се узме у обзир с којим слепцима си се упустио и титрање муда ствар је више него јадна.
 
urospo:
Шта је древном и славном србском народу
потребно данас, на почетку XXI века?
Исто оно што је најпотребније и најнеопходније
читавој Србији и свим Србским Земљама.
Потребни су људи са Образом!
Потребни су људи који са вером у Бога и уз помоћ
Божију желе, могу, знају и смеју да помогну свом
напаћеном народу и распетом Србском Отачаству.
Потребни су одважни и часни људи
којима је милија Србија него било која партија.
Потребни су они који се неће богатити
на народној муци и невољи.
Потребни сте Ви!
Зато у Србији и Србским Земљама постоји

Отачаствени покрет Образ.
Позивамо Вас - будимо људи са Образом!
Саберимо све богољубиве и родољубиве снаге
да би наша Србија постала богата и снажна.

За Србију богату и снажну!

Све за Образ, а Образ ни за шта!






Браћо и сестре!
Потомци Светога Саве и свих Светих Срба и Србкиња!
Не обраћамо вам се као још једна у низу многобројних овдашњих партија и странака које лукаво прижељкују само ваше гласове. Обраћамо вам се у светосавској љубави као Отачаствени покрет Образ.
Сви који имају србске очи да виде и србске уши да чују, врло добро знају да је Отачаствени покрет Образ једини истински србски одговор постојећем позиционо-опозиционом хаосу и безнађу.
Образ је једини покрет србске данашњице и србске будућности. Образ је отачаствени покрет за државотворну обнову Србства на темељима Светосавља. Ми смо весници снажне и богате Србије која се гради на темељима заветних вредности наших Светих Предака.
Наши захтеви се могу исказати у једној реченици: Образ хоће богату и снажну србску националну Државу у којој Срби неће бити сиромашни и презрени грађани, већ угледни домаћини!
Зато вас позивамо - придружите нам се.
Ми нисмо партија. Ми нисмо странка. Ми смо покрет србске истине!
Саберимо све србске снаге да би смо лакше и успешније, уз Божију помоћ, остварили наше свете отачаствене циљеве и државотворне задатке!


Само тако ћемо опстати и остати! Само тако ћемо бити достојни потомци наших Светих Предака и постати частан узор нашим Потомцима!
Србство не сме бити ускраћено да сазна веродостојну истину о себи. Зато ми постојимо - зато се и боримо!
Бог ће помоћи нашем прегнућу - ако буде имао коме.
Будимо достојни помоћи Божије!
Будимо људи са Образом!

Блаженопочивши Председник Отачаственог покрета Образ
НЕБОЈША М. КРСТИЋ

grb.gif


grb_m.jpg


milutin.jpg


http://www.srb-obraz.org/

Mislim da je pokret "Obraz", neophodan Srbiji i svim Srbima da bi u ovim teskim godinama koliko-toliko sacuvali nacionalni indetitet, patriotizam i veru u bolje sutra.Podrzavam u potpunosti pokret "Obraz"...
Sta vi mislite o pokretu i svemu ovome?

P.S Antisrbi, sektasi, demonokrate, nemojte se javljati i ovde vredjati jer vec znamo vase stavove po pitanju svega sto ima makar prizvuk Srpskog, sto ne znaci da se ne trebaju javljati svi koji vole Srbiju i Srpski narod, ma koje oni politicke opcije zastupaju i glasaju za njih.Rekao sam vec jedanput, da smo mi pre svega Srbi, pa tek onda demokrate-jedne ili druge, radikali, socijalisti, liberali, itd...Mogu se javljati i pripadnici drugih naroda i drugih vera.

Neka se javlja svako sa svojim pohvalama, podrskom, dobronamernom kritikom itd...samo bez vredjanja i drugih neumesnih komentara...

Свакако да подржавам национални покрет "Образ", мислим да је неопходно потребан
Србији, допада ми се то што не претендују да буду "политичка партија" него
ПОЛИТИЧКА СНАГА. Жао ми је што се мало или ни мало не оглашавају у јавности поготово
онда када треба дићи глас против антисрпских организација и појединаца
који не штеде ни времена ни новца да би Србе у сред земље Србије ВРЕЂАЛИ НА ВЕРСКОЈ
И НАЦИОНАЛНОЈ ОСНОВИ. Како се за такве људе не примењује закон - онда треба
подржавати и јачати покрет "Образ" у смислу одбране од напасти и у смислу јачања
националних, верских и културних садржаја у земљи. Познато ми је да су чланови тог покрета
млади интелектуалци које је веома тешко надговорити јер се боре вером у Бога и срцем и љубављу
према своме народу.

Познати су ми јавни наступи, залагања и говори пок. Небојше Крстића који је био
искрен и честит патриота, веома образован и елоквентан. Жао ми је што је
срамно убијен - и што они који се залажу да се обелодане сва политичка
убиства разних комуњара - пажљиво прескачу или затрпавају чињеницу да је
Небојша Крстић УБИЈЕН !
 
cudo kako sada "patriotama" ne smetaju ne-vladine organizacije...
mislim POKRET... :roll:

neko kaze da mu smetaju NVO zbog toga sto "nisu ni parlamentarne stranke, pa sta se onda mesaju u politiku..."

mada, pustite to sto ja njamke...

organizacije tipa Obraza su bruka svake zemlje...
 
PAC-PAC:
urospo:
To pre svega nije klasicna svetinja, to na ikoni je Kralj Milutin, i po cemu je to nacionalisticki? , to je vise patriotski...

Непотребнију и глупљу реченицу скоро нисам прочитао.
Кажеш, ниси се правдао?
Краљ Милутин је светац који је, слободно се може тако рећи с обзиром да је поистовећен са својим делима чак и од стране Образа, постао светиња.
И шта имаш да се правдаш било коме по том питању?
А та подела коју си покушао да објасниш и направиш се на интелектуалца је и глупа а и срамотна.
А кад је па то нешто у Срба било патриотско а да није било националистичко, да нису можда којим случајем комунисти интернациналисти били патриоте?!

Због оволиког просеравања и прављења на интелектуалца и овај чију си икону постовао би ти дунуо такву шамарчину да ти никада не би више пало на памет не да се бавиш политиком него ни да седнеш за комп да играш игрице.

Управо због оваквог просеравања оних који су дали себи за право да презентују националисте у Србији ми нисмо мрднули ни пола метра напред.
Управо због сувопарног цитирања и наопаког копи-пастирања Образ никада неће ништа постићи, барем не паметно и корисно за Србе.

Чуј, није националистичко више је патриотско, плус кад се узме у обзир с којим слепцима си се упустио и титрање муда ствар је више него јадна.



ajmo samo jos jednom...

Jomini je rekao: "Eto svetinje. Malo nacionalistički i narcisoidno"

i ja sam ga pitao kako moze, i po cemu to bilo koja svetinja predstavlja nacionalizam!Znaci nebitno dali je na svetinji Kralj Milutin ili neki drugi svetac, nego svetinja kao takva sama po sebi ne predstavlja nacionalizam i ima sasvim drugu funkciju..Zna se sta predstavlja svetinja, nije ni "vise patriotizam" kako sam ja rekao, ali mi se u prvi mah uicini da je po definiciji ideologije patriotizma to pre moze da se kaze za neku svetinju, mada sam odmah shvatio da je i patriotizam pogresna rec.
I STA TI TU NIJE JASNO? To sto sam doticnog pitao zasto bi neka svetinja predstavljala nacionalizam?Pa zar jedna pravoslavna svetinja moze da predstavlja nacionalizam.? Uostalom to pitanje sam mu postavio i zbog toga sto doticni ne veruje u Boga, i heto sam eto da ga pitam da li je i on mozda nacionalista iako ne veruje u crkvu i slicne teme,

Ti si mene, odnosno to moje pitanje pogresno protumacio i shvatio, ali bez obzira, to ti ne daje za pravo da lupas ovde svasta i da me nabedjujes za svakakve gluposti
I ne znam koj si se uopste zakacio na mene tim tvojim glupostima koje si pisao, i zasto si me uopste i pominjao u tvom prvom postu na ovoj temi.
Ako si vec mislio da treba da me ispravis, mogao si to kulturno da uradis, pa da vidimo u cemu je problem i onda nastavimo temu/.

I ne znam sta ce ti sva ova baljezganja koja si uputio na moj racun.Kakav pokusaj pravljenja intelektualca, sta lupas, pokusao sam da ti odgovorim kako sam znao....i kome ja to "titram muda" bezobraznice nevaspitani, u zivotu to nisam radio i kad mi je islo na stetu, a ovde cu to da radim...svasta.....i koju sam je to bre podelu heto da napravim, .pokusao sam kao covek da ti u prethodnom postu da ti objasnim, iako si me isprozivao prvi zbog nicega, opet sam kontrolisano i ne vredjajuci te nimalo pokusao da ti odgovorim.Temu sam postavio iz cistog i iskrenog nacionalizma, i onda se nadje neki pametni da me tumaci pogresno i da vredja ovde kako stigne,
Inace sto se samog pokreta tice naravno da je on nacionalisticki i patriotski i takav treba da bude i nije mi na kraj pameti bilo da tu pravim neku podelu ili nesto slicno.

I sta sad?... sad treba da ti vratim istom merom i ispljujem te najstrasnije, pa da tako nastavimo od jutra do sutra, ili treba da sad ja tebi kazem ko bi sad tebi trebalo da dune samarcinu?Mogao sam ja ili bilo ko drugi i stvarno da pogesim u necemu vezano za temu, ali to opet ne bi bilo namerno, nego iz najbolje namere ili nekad iz neznanja i red je valjda da ostali pokusaju da kulturno isprave i ukazu na gresku, a ne da vec u prvom postu pocnu sa onakvim recima.....

.Uostalom ispao si vrlo vulgaran i prost i necu vise se cimam,nemam ni zivaca, ni vremena, pisi sta ti je volja...ne intereuje me

Necu vise da da pravim ovde cirkus od teme, tim pre sto je tema izuzetno zanimljiva i korisna, i postavio sam je iz najbolje namere, tako da se nadam
da ce tema da "krene" i dobije smisao.
 
Nexus 6:
cudo kako sada "patriotama" ne smetaju ne-vladine organizacije...
mislim POKRET... :roll:

neko kaze da mu smetaju NVO zbog toga sto "nisu ni parlamentarne stranke, pa sta se onda mesaju u politiku..."

mada, pustite to sto ja njamke...

organizacije tipa Obraza su bruka svake zemlje...

Понекад се питам да ли Ти нешто НЕ ЗНАШ или се правиш да не знаш? Врло добро се
зна шта су то у Србији НВО - Покрет "Образ" не спада у те организације. Па
јел'ја сада треба поново да причам КО ПЛАЋА И СА КОЈИМ ЦИЉЕМ НВО И РАЗНЕ
АГЕНЦИЈЕ У СРБИЈИ... па да престанеш да се правиш "Тоша".

..."Образ" БРУКА ЗА ЗЕМЉУ ...свашта !?
 
Obraz je svakako BRUKA za zemlju.Medjutim,marginalci su i nisu neka opasnost,nego se sve svodi na to da predstavljaju reakcionarnu grupu fundamentalistickih nazovi bogomoljaca od kojih se i zvanicna SPC koja je i sama po sebi izrazito konzervativna ogradila.Za fasiste je istorija ponudila odlican lek!STRELJANJE!!!

SMRT FASIZMU!
 
ma divno...neka cveta na ovom sharu zemaljskom sve i svashta...
obraz (koji je stvarno sramota za zemlju) je isto sranye kao i fond za humanitarno pravo...ne finansiraju se iz istih izvora, ali je svrha ista, dakle, poptuna paraliza gradjanske svesti u Srbiji, jedni su tu da nam pokazu na prakticnim primerima kako se zivelo u srednjem veku (Milutin, se, jadnik verovatno obrce u grobu), drugi da nam kazu kako smo divljaci i nismo spremni za "tekovine zapadne civilizacije (za cije smo stvaranje i etabliranje i mi odgovorni, hvala Nemanjicima)"...
uostalom, kako moze obraz biti bilo sta sto se bori za srpski interes, ako im je osnovna misao ono sto pise nikolaj (na nekim sajtovima je on vladika, na drugima episkop, na trecima svetac, a negde je nazvan i "seljace iz okoline Valjeva", tako da stvarno ne znam kakvu da mu titulu dodelim), jer on Hitlera uporedjuje sa Svetim Savom. Toliko o nikolaju i "tekovinama njegovim".
Uvek cu reci, obraz treba zabraniti, zajedno sa sve fondon, antiratnim centrom i tako tome slicnom. Ocigledno ih neko iz vlasti tolerise, jer ne bi mogli tek tako da rade sve sto rade. I iz prethodne i iz ove sada. da se samo razumemo, ne krihivim gohospodina premijera, ali ako on misli da ce Evropa (u kojuhrlimo, ne zna niko zasto)tolerisati jos sacicu malih, novih Hitlera, grdno se vara. Jedan je bio dosta, za sva vremena.
Usotalom i taj nikolaj je samo sedeo u celiji, dok su neciji dedovi u istom tom Dahau logoru nosili omanje stene na ledjima, a nisu kanonizovani. I ne cudim se sto je napisao toliku gomilu gluposti.
 
urospo:
LovacBg:
Jos jednom da istaknem, sta je uznemirujuce u ovoj "smernoj" i "hriscanskoj" temi:
A to je mala sitnica u vidu zloupotrebe ikona i samog hriscanstva u cisto politicke svrhe! :shock: :P :x :twisted: , :roll: :roll:
Ma kakva zloubotreba u politicke svrhe, sta pricas...to nije politicka stranka, niti ima bilo kakve veze sa politikom, je si li ti procitao ceo tekst?
To je POKRET...i zasnovan je pored ostalog, u vecoj meri na hriscanstvo, tj. pravoslavlje...
Ali najvaznije i najbitnije je da oni zapravo i nisu zlupotrebili ikonu za svoj grb, iz prostog razloga sta ta slika na koju ti i jos neki ovde mislite i NIJE IKONA.
Na slici koja predstavlja grb pokreta "Obraz", se pored ostalog nalaze i motivi iz srpske istorije, npr. pozlacena kruna, maska za glavu koju su koristil oklopnici u tadasnjim ratovima kao zastitu, srpska zastava itd...A na slici tj. grbu je i opet Kralj Dragutin sa desne strane...
A na poslednjoj slici je glavom i bradom Kralj Milutin...ako nisi znao, znaci na toj slici nije Isus Hrist ili neki srpski svetac...
Toliko o tvom poznavanju vere, crkve i pravoslavlja, kad ne mozes da razlikujes pravu IKONU od obicnog grba, pa se jos ovde i javno brukas potencirajuci to pitanje.
Da me je za objasnjenje pitao neki musliman, pa i cak mozda i katolik....mogao bi da razumem da covek ne zna nista oko nase vere i ISTORIJE, ali ovo...

Grb koji su napravili je parodija na ikone? (dakle to nije mnogo bolje od saranja preko istih)
A ja sam pricao samo o srednjoj slici, ostale si ti ubacio u kontekst .

A o pravoslavlju i uopste hriscanstvu, izgleda ni ti ,ni likovi iz obraza (a opet kazem mozda su poceli sa ok idejom) nemate pojma, zasto:

Kakvi su to pokreti koji pakuju i politiku (svetovni zivot) sa religijom (duhovnim idejama), a da pritom niti su svestenici (zvanicni), niti imaju odobrenje crkve da rade bilo sta.

Dakle, opasno blizu-ako ne isto sto i zilion malih sekti na zapadu koje se baziraju na religiji - a nisu crkva.
Uostalom, ne poredim ih sa cuvarima kule, ili cime vec, samo kazem da je sama ideja o osnivanju religijsko-svetovnog pokreta VAN CRKVE SAME, jako, jako losa...

(sto se ti momci nisu ponudili da nose cebad i hranu izbeglicama u organizaciji spc, nego su izabrali da mantraju naglas njihovo poimanje religije i svetovnog zivota VAN CRKVE)

Mogao bi i za njih mitropolit Amfilohije da kaze: "Za njih je crkva pravo mesto za odrastanje". :oops:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top