Васкрс Србије

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Колико се пре две хиљаде година веровало у могућност да Исус након распећа, односно смрти, васкрсне, толико се и данас верује да ће на све начине пропала Србија устати, васкрснути.
Искрено, када гледам шта јој се званично, па и уопште, нуди као начин и пут за оживљавање – и сам спадам у невернике.

Ови расрбљени килавци, са једне, и нерасрбљене, али празнозборне галамџије са друге стране – не би својим блебетањем и „програмима“ могли да подигну ни перо, а камоли народ и земљу, коју су, како је ко долазио у прилику, урнисали.

Мрзи ме и да набрајам све те политичке хркљуше, који су од Милошевића до данас, успевали само у једноме: да нижу проблем до проблема, промашај до промашаја.
И, ево их опет, орних да постижу нове (не)успехе, у предизборној трци за власт над готово отписаном земљом и народом.
Али – ништа се друго од таквих није ни могло, нити може очекивати. Огромна већина народа међу свим тим претендентима на власт или не подржава никог или једва иког, а и то понајвише из страха од “анархије“…

Како ја онда, упркос свему, ипак верујем да је васкрс Србије могућ?
Чак шта: да ће се и догодити?
Па тако што то код мене није питање вере, него знања.
Вера би ми била потребна да поверујем у могућност да ће се ствари наставити у правцу у којем су већ увелико не само кренуле, него и отишле.

Ма како то звучало – вера је данас потребна политичарима, и то вера упркос знању и чињеницама.
Они се, у предизборном циркусу, и понашају као верници у то да ће све остати као што је било.
Само је нерешено питање ко ће сада с ким у коалицију, колико ће процената освојити једни, колико други,а колико трећи неспособњаковићи.

Они кажу: Потребни су избори.
Ја кажем: Потребно је општенародно изјашњавање, референдум о промени система.
Они кажу: Ствари ће бити завршене 6.маја.
Ја кажем: Праве ствари ће почети 7. маја, дан после срамоте зване избори.

Ко је у праву?

Ја, зато што се држим чињеница и знања.
Они се држе навика и жеље да буду на власти.
То јесте јак мотив, али слабачак ослонац и аргумент у оваквим временима
На предстојећу олују, која води у Васкрс Србије, не вреди махати крпом и изборним листићима.
Биће одувани.
Заједно са „победницима“.
 
ТребаМО да се запитам зашто србија толико страда, када су јевреји страдали? Када су напустили Бога, а срби? Срби само хуле и теше се тиме како су они небески народ, али тешко онима који тако мисле, време је да устанеМО и да завапимо ка Богу, да се молимо за нашу земљу, да се молимо да Бог постави влас која неће донети одлуку која ће штетити србији... (И пише да се молимо за власт)

Срби који мисле да су православни хришћани моле се свецима који су умрли и који спавају (у Бибилији пише за све оне који су умрли ''Уснули су'', а Христ каже да САМО И ЈЕДИНО ПО Њему доалзимо к Оцу и да се САМО И ИСКЉУЧИВО МОЛИМО У ЊЕГОВО ИМЕ!, дакле чему онда свецима?)

http://4.***************/-RrQO54u5iWM/TVl-EUuxvlI/AAAAAAAAACs/rUmYdMRpUfo/s1600/drvenikrst.jpg

ЕВО ОВО ме се неки клањају, а зар не пише да се не клањамо ничему што је на земљи нити што је на небу (звезде, сунце месец, облаку...)
Срби су дубоко запали у обичаје и идолопоклонство и пазе све на то како да задовоље форму, а Оно на шта би требали да гледају је њихов однос са Христом.
Христ каже осим мене нема другог, ја сам једини, а ли срби додају поред њега славе и свеце и разноразно што не треба... и онда кукају и моле се крсној слави да им помогне, а то само Христос може!
 
Zanosite se deco i glupirate :D

EUizacija Srbije je jedina buducnost Srbije.
Хвала, чико, на обавештењу. Сад знам да се глупирам, па нећу више:rotf:
Ма, море, и ЕУизација и ЕУизатори ће да га дувају, ако не ове, онда следеће године.
Ове га нешто нема. Мсм, маслачка.:)

СВЕ ЋЕ ДА БУДЕ КАКО ПИШЕ У ТОПИКУ.
СТВАР ЈЕ "ОСУЂЕНА НА УСПЕХ".:ok:
 

Back
Top