USKRS - PAGANSKO POREKLO

Jehovini svedoci ne slave paganske praznike vec veruju u BOGA JHVH Isusa HRista i uskrsenje kao temelj vere...

a obelezavaju ono sto i svi hriscani spomen veceru

jer je ISUS to zapovedio

Uze zatim hleb, dade hvalu, i prelomivši ga, dade im, govoreći: Ovo je telo moje koje se daje za vas. Ovo činite za moj spomen. (Luka 22:19)
i davši hvalu, prelomi i reče: "Uzmite, jedite, ovo je telo moje, koje se za vas predaje; ovo činite meni za spomen." (1. Korinćanima 11:24)
Tako uze i čašu, po večeri, govoreći: "Ova je čaša novi savez u mojoj krvi; ovo činite, kad god pijete, meni za spomen." (1. Korinćanima 11:25)

to svi hriscani obelezavaju

sve ostalo nije

GDE JE ISUS REKAO SLAVITE MOJE USKRSENJE

NIGDE

ende

a to za spomen se cini jer je ISUSOVA OTKUPNA ZRTVA TEMELJ SPASENJA

Bez toga nemamo spasenje

tako kaze BOg

Jer Sin čovečji nije došao da mu služe, nego da služi, i da da život svoj u otkup za mnoge. (Marko 10:45)

koji sebe dade u otkup za sve. To je svedočanstvo koje je u svoje vreme dato, (1. Timotiju 2:6)

a bez svoje zasluge su opravdani milošću njegovom, otkupom koji je u Isusu Hristu. (Rimljanima 3:24)

Za slobodu je nas Hristos otkupio. Budite dakle čvrsti, i ne dajte se opet u jaram ropstva uhvatiti. (Galatima 5:1)
 
Poslednja izmena:
To su cinjenice ISUs je svojevoljno dao svoj zivot za otkup greha covecanstva

i USKRSAO je na nebo...

- - - - - - - - - -

Gde je rekao "slavite moju smrt"?

ne slavi se smrt ????

slavi se vecni zivot

koji imamo na osnovu zrtve Isusa Hrista
uskrsenjem Hrista je otvoren put nebeskog vaskrsenja

tako daimamo dve nade
nadu nebeskog vaskrsenja i Zemaljskog za veliko mnostvo ljudi
 
ja to znam a dal ti znas
lepo sam te pitala
u ime Oca i Sina ko je Otac a ko sin?
ne znas?

pise u Bibliji.
prvo ti odgovori

Isus je Otelotvoreni Sin....koji deli istu prirodu sa svojim Ocem i Duhom Svetim....Otac je u meni i ja Njemu kaza Isus....Rec beze Bog i Rec postade telo itd....e sad ti meni odgovori na ono sto te ja pitam...nemo samo da bude bey
 
uskrs-1.gif
 

Back
Top