USKRS - PAGANSKO POREKLO

Pa sad,ko je pravi bog to ne znamo ni ti ni ja,mozemo samo verovati da su nasa ubedjenja tacna.Zrtve se prinose i ovom bogu,samo svestenstvo vise voli novac,a ne zaklana kokos ili jagnje.Jesi li zidao kucu ili neki tvoj prijatelj,rodjak?Je l palo klanje kad se temelj pravio i kad se krov postavljao?

Koja su tvoja ubedjenja,ko je za tebe pravi Bog,sta ti verujes?
Zrtve se prinose ovom Bogu u obliku molitve,posta,dobrih dela itd,sve ostalo je gozba i nema veze sa zrtvom.
 
Koja su tvoja ubedjenja,ko je za tebe pravi Bog,sta ti verujes?
Zrtve se prinose ovom Bogu u obliku molitve,posta,dobrih dela itd,sve ostalo je gozba i nema veze sa zrtvom.

Eto vidis da i ovaj bog"trazi"zrtve,pa po cemu je on onda bolji ili pravi od paganskih?Sobzirom da si prebacio to sto su pagani imali obicaj prinosenja zrtvi.
A ja prihvatm zivot i smrt kao nesto prirodno,ni jedno ni drugo nisu cudo,boga ne trazim po hramovima,niti djavola po budzacima,i jedan i drugi su tu u svakom coveku.

Ne rece mi pri gradnji kuce,je l bilo neko jagnjesce,prasence ili makar pevac?
 
Eto vidis da i ovaj bog"trazi"zrtve,pa po cemu je on onda bolji ili pravi od paganskih?Sobzirom da si prebacio to sto su pagani imali obicaj prinosenja zrtvi.
A ja prihvatm zivot i smrt kao nesto prirodno,ni jedno ni drugo nisu cudo,boga ne trazim po hramovima,niti djavola po budzacima,i jedan i drugi su tu u svakom coveku.

Ne rece mi pri gradnji kuce,je l bilo neko jagnjesce,prasence ili makar pevac?

Da zrtve u drugom obliku.
Sto se tice gradnje nisam odavno nista gradio, ali zasto da ne ipak je to samo hrana da se pocasti komsiluk ,rodbina i majstori?
 
Da zrtve u drugom obliku.
Sto se tice gradnje nisam odavno nista gradio, ali zasto da ne ipak je to samo hrana da se pocasti komsiluk ,rodbina i majstori?

A ne nije to samo hrana!Kolje se na temelju,da krv zrtve padne na temelj,tj da kuca bude zasticena svega sto je zlo,jer je bogovima prineta zrtva i trebali bi biti blagonakloni prema tom domu!To je paganski obicaj,koji se sirom pravoslavne Srbije itekako(i za vreme komunizma)primenjuje!
 
A ne nije to samo hrana!Kolje se na temelju,da krv zrtve padne na temelj,tj da kuca bude zasticena svega sto je zlo,jer je bogovima prineta zrtva i trebali bi biti blagonakloni prema tom domu!To je paganski obicaj,koji se sirom pravoslavne Srbije itekako(i za vreme komunizma)primenjuje!

Gde si ti to videla molim te, ja to u svome zivotu jos nisam video, da se kolje na temelju iz Hriscanskih pobuda.
 
Pa svaki svirac u svoju frulu svira!
Moja frula kaze da su prihvatali zivot i smrt kao sto se smenjuju dan i noc,kao godisnja doba,kao prirodan proces i njega su slavili.

Vaskrsom se slavi Hristova pobjeda nad smrcu. Ne znam kakva te godisnja doba spopala.

И што си тражио да ми избришу поруку, нечистга ти савест зато што прилагођаваш Библију својим потребама?!
Ne cmizdri. Nisam te ja prijavio.

ja imam istu takvu crnu
Si postala vestica? :eek:
 
Svako ko slavi Uskrs,proslavlja Hristovu pobedu nad smrcu.
I nema potrebe da razmislja da je Uskrs paganskog porekla.
Jer tako ne oseca u srcu.
.

ima potrebe da se razmislja sta je istina...

Uvodni post je sve rekao, a ti ne moras da prihvatis tu istinu...
Bog nije rekao da se slavi uskrsenje vec da se veruje u Isusa i njegovu otkupnu zrtvu ... Kao sto nije rekao ni da se slavi Isusosvo rodjenje kao sto nije rekao ni da se ljudi obozavaju da im se prave idoli ikone itd...
Sve sto se radi protiv Bozje reci je greh...
 
Poslednja izmena:
ima potrebe da se razmislja sta je istina...

Uvodni post je sve rekao, a ti ne moras da prihvatis tu istinu...
Bog nije rekao da se slavi uskrsenje vec da se veruje u Isusa i njegovu otkupnu zrtvu ... Kao sto nije rekao ni da se slavi Isusosvo rodjenje kao sto nije rekao ni da se ljudi obozavaju da im se prave idoli ikone itd...
Sve sto se radi protiv Bozje reci je greh...

Sve sto se radi sa verom nije gresno.
Naravno necemo da ubijamo itd.
 
To sto vama mona, Isus Hristos nije centralna figura u veri ,ja ti nisam kriv.
Ti ne moras,a ja cu ga proslavljati dok sam ziv.
gresis decko naravno da nam je ISUS HRIST bitan nego ti to namerno tako pises.. . ja ga slavim svaki dan a praznike paganske ne slavim....

Nego vi nesto ne polazete veru u otkupnu zrtvu Isusa Hrista.... sto je najbitnije...
 
gresis decko naravno da nam je ISUS HRIST bitan nego ti to namerno tako pises.. . ja ga slavim svaki dan a praznike paganske ne slavim....

Nego vi nesto ne polazete veru u otkupnu zrtvu Isusa Hrista.... sto je najbitnije...

Da ti je bitan ti bi pratila njegov put,no nije .
A drugo, znas li kako se jedan pravoslavni Hriscanin priprema za slavljenje dana Voskresenja Hristovog?
 
Ajme i u celom ovom ono najvaznije: A ISUS? ISUS pred vraima stoji i ceka da, ga i ti u svoj dom primis jer bez njega slavlje ovo ne moze biti!

Kako se slavi uskrs??? :eek:
Ja ''slavim'' (ako se samo tako kaze :eek:) ali ne postujem obicaje kao sto su farbanje jaja i slicno... tj. ni jedan obicaj...
osim naravno slavljenja u formi pesama...
 

Back
Top