Kafa bez kofeina?

Demister

Domaćin
Poruka
3.290
Pijem kafu vec 7 godina aktivno, po 2, 3 solje dnevno otprilike. Medjutim, u zadnje vreme je kofein poceo da mi smeta, cini me nervoznim.

Da li je kafa bez kofeina u tom pogledu zdravija? Da li je uopste zdravija od regularne kafe i koliko moze da se popije dnevno?

P.S. Ako imate predloge neke kafe bez kofeina, koliko kosta i slicno. :) Hvala unapred!
 
Kolike solje? Ne verujem da te kofein cini nervoznim, zabluda je da on podize pritisak, kofein je jak diuretik i tera na izbacivanje tecnosti da se tako izrazim. Zavisi i koliko kasicica kafe stavis na koju kolicinu vode. Mozda za pocetak to da probas da korigujes.
Sa druge strane ima ljudi kojima je kafa kao sok - recimo meni, mogu da je pijem koliko hocu i nista mi ne bude, dok znam ljude koji ne smeju da je piju posle 5-6 sati popodne jer ne mogu da zaspe.
 
A koja je svrha kafe bez kofeina, psihički zamenjuje pravu kafu, tek neki topli napitak ili šta?

Ajde zaobidjite me sa tim retardiranim pitanjima, naveo sam vec u uvodnom postu. Ako nemas nista da kazes, zaobidji. Mnogo mi je da popijem 3 turske kafe, jel dovoljno?

I da, kafu pijem zato sto volim ukus kafe, a ne da bi me rasanila ili slicno.
 
Poslednja izmena:
Kolike solje? Ne verujem da te kofein cini nervoznim, zabluda je da on podize pritisak, kofein je jak diuretik i tera na izbacivanje tecnosti da se tako izrazim. Zavisi i koliko kasicica kafe stavis na koju kolicinu vode. Mozda za pocetak to da probas da korigujes.
Sa druge strane ima ljudi kojima je kafa kao sok - recimo meni, mogu da je pijem koliko hocu i nista mi ne bude, dok znam ljude koji ne smeju da je piju posle 5-6 sati popodne jer ne mogu da zaspe.

Velike solje. Po 2 kasicice kafe i malo preko na jednu solju.

Ja je pijem kao sok takodje, ali vec kod trece kafe zna da se oseti, a ona moze biti i u 5 popodne, tako da ne mogu da pijem vise. Ja hocu da pijem, a da mi ne smeta jednostavno.

Nit me rasanjuje kafa obicna, niti boze daj. Zato bih presao na onu bez kofeina, jednostavno mi deluje zdravije i sto je najbitnije moze da se pije u mnogo vecim kolicinama!!!

P.S. Drzite se teme. Pitao sam za kafu bez kofeina, njene karakteristike, iskustva i predloge. Toliko. Hvala ko je voljan da odgovori.
 
Pijem kafu vec 7 godina aktivno, po 2, 3 solje dnevno otprilike. Medjutim, u zadnje vreme je kofein poceo da mi smeta, cini me nervoznim.

Da li je kafa bez kofeina u tom pogledu zdravija? Da li je uopste zdravija od regularne kafe i koliko moze da se popije dnevno?

P.S. Ako imate predloge neke kafe bez kofeina, koliko kosta i slicno. :) Hvala unapred!
Ista g... samo drugo pakovanje. :)

Kafa sadrži mnoge druge štetne hemikalije i pored kofeina, a većina od njih utiče upravo na mozak.

Ako te zanima nešto više o tome predlažem tekst: Otrov sa velikim K
 

Back
Top