Kafa bez kofeina?
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Kafa bez kofeina?

Domaćin Demister (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Kafa bez kofeina?

Pijem kafu vec 7 godina aktivno, po 2, 3 solje dnevno otprilike. Medjutim, u zadnje vreme je kofein poceo da mi smeta, cini me nervoznim.

Da li je kafa bez kofeina u tom pogledu zdravija? Da li je uopste zdravija od regularne kafe i koliko moze da se popije dnevno?

P.S. Ako imate predloge neke kafe bez kofeina, koliko kosta i slicno. Hvala unapred!
    Rokaj snimaj!

Buduća legenda Ethelwulf (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    303

Podrazumevano Re: Kafa bez kofeina?

A koja je svrha kafe bez kofeina, psihički zamenjuje pravu kafu, tek neki topli napitak ili šta?
    You'll come to learn that my flesh is unslashable

Moderator Regina Mills (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    739

Kolike solje? Ne verujem da te kofein cini nervoznim, zabluda je da on podize pritisak, kofein je jak diuretik i tera na izbacivanje tecnosti da se tako izrazim. Zavisi i koliko kasicica kafe stavis na koju kolicinu vode. Mozda za pocetak to da probas da korigujes.
    Sa druge strane ima ljudi kojima je kafa kao sok - recimo meni, mogu da je pijem koliko hocu i nista mi ne bude, dok znam ljude koji ne smeju da je piju posle 5-6 sati popodne jer ne mogu da zaspe.

Učlanjen
    03.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Daedalus Pogledaj poruku
    A koja je svrha kafe bez kofeina, psihički zamenjuje pravu kafu, tek neki topli napitak ili šta?
    Ajde zaobidjite me sa tim retardiranim pitanjima, naveo sam vec u uvodnom postu. Ako nemas nista da kazes, zaobidji. Mnogo mi je da popijem 3 turske kafe, jel dovoljno?

I da, kafu pijem zato sto volim ukus kafe, a ne da bi me rasanila ili slicno.
    Poslednji put ažurirao/la Demister : 15.04.2012. u 23:14
    Rokaj snimaj!

Učlanjen
    03.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio Trinitty Pogledaj poruku
    Kolike solje? Ne verujem da te kofein cini nervoznim, zabluda je da on podize pritisak, kofein je jak diuretik i tera na izbacivanje tecnosti da se tako izrazim. Zavisi i koliko kasicica kafe stavis na koju kolicinu vode. Mozda za pocetak to da probas da korigujes.
    Sa druge strane ima ljudi kojima je kafa kao sok - recimo meni, mogu da je pijem koliko hocu i nista mi ne bude, dok znam ljude koji ne smeju da je piju posle 5-6 sati popodne jer ne mogu da zaspe.
    Velike solje. Po 2 kasicice kafe i malo preko na jednu solju.

Ja je pijem kao sok takodje, ali vec kod trece kafe zna da se oseti, a ona moze biti i u 5 popodne, tako da ne mogu da pijem vise. Ja hocu da pijem, a da mi ne smeta jednostavno.

Nit me rasanjuje kafa obicna, niti boze daj. Zato bih presao na onu bez kofeina, jednostavno mi deluje zdravije i sto je najbitnije moze da se pije u mnogo vecim kolicinama!!!

P.S. Drzite se teme. Pitao sam za kafu bez kofeina, njene karakteristike, iskustva i predloge. Toliko. Hvala ko je voljan da odgovori.
    Rokaj snimaj!

Buduća legenda Ethelwulf (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    303

Pa nije retardirano pitanje, mislio sam treba li da napomenem da ne podjebavam, očigledno sam trebao. Ako ti smeta kofein onda možeš da prestaneš da piješ kafu potpuno, što bi je menjao kafom bez kofeina, koji je cilj?
    You'll come to learn that my flesh is unslashable

Servant of God nije na forumu
    I kacigu spasenja uzmite, i mač duhovni koji je reč Božija.
    Elita Servant of God (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio Demister Pogledaj poruku
    Pijem kafu vec 7 godina aktivno, po 2, 3 solje dnevno otprilike. Medjutim, u zadnje vreme je kofein poceo da mi smeta, cini me nervoznim.

Da li je kafa bez kofeina u tom pogledu zdravija? Da li je uopste zdravija od regularne kafe i koliko moze da se popije dnevno?

P.S. Ako imate predloge neke kafe bez kofeina, koliko kosta i slicno. Hvala unapred!
    Ista g... samo drugo pakovanje.

Kafa sadrži mnoge druge štetne hemikalije i pored kofeina, a većina od njih utiče upravo na mozak.

Ako te zanima nešto više o tome predlažem tekst: Otrov sa velikim K
    "Istina ne nosi masku, ne traži mesto ni aplauz, ne klanja se ljudskim idolima; ona samo traži saslušanje."

Slične teme

1. Koliko mozete bez sexa?
    Autor Morfeus u forumu Ljubav i seks (18+)
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 02.07.2012., 19:36
  2. Savršenstvo bez mane
    Autor kita u forumu Književnost
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03.07.2003., 14:58

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •