pomoc oko podesavanja BIOS-a

Nikolica

Zainteresovan član
Poruka
181
Ovako stoje stvari.
Kupio sam Semprona 2400+ box,a imam plocu ASUS A7N8X rev.2.0 i 256/400 rama (takeMS)
Sa neta sam skinuo novi BIOS 1010-B.
Drugar mi kaze ba Sempron radi na FSB 333Mhz,medjutim kod mene je na 166Mhz.BIOS mi ne dozvoljava vise od 300Mhz.Memoriju mi prijavljuje na 200Mhz prilikom podizanja sistema.
Pozdrav!!!
 
Nikolica:
Ovako stoje stvari.
Kupio sam Semprona 2400+ box,a imam plocu ASUS A7N8X rev.2.0 i 256/400 rama (takeMS)
Sa neta sam skinuo novi BIOS 1010-B.
Drugar mi kaze ba Sempron radi na FSB 333Mhz,medjutim kod mene je na 166Mhz.BIOS mi ne dozvoljava vise od 300Mhz.Memoriju mi prijavljuje na 200Mhz prilikom podizanja sistema.
Pozdrav!!!
Pa ovako!
Prvo i osnovno ako si vec i skinuo novu verziju BIOSA,fleshuj bios i to bi trebalo da bude to!Drugo i najvaznije : AKO NEMASH BASH MNOOOGO ISKUSTVA SA OVIM STVARIMA nadji nekoga ko dooobro!!!! poznaje kako se to radi, inache si ga n*****bo, pogotovo ako ti se desi da ti usred fleshovanja biosa nestane struje kao sto se meni desilo!!! :lol: Trece i najbolje (po mogucstvu) ipak ce to najbolje da urade u nekom od servisa, a uostalom ako nesto nebude htelo da radi uvek ces imati dezurnog krivca!!!
I cetvrto! Zamolio bih te da mi javis sta si uradio posto ja imam slican problem kod moje cure (ona ima epox 8k9a, AMD Athlon 1700+...itd, pa sam resio da joj uzmem 2400+ isto kao i ti....aj. pa javi,,,,,,,,, 8)
 
Joj ljudi pa vi opet nista ne kazaste coveku!!!! To sto hoces da fleshujes bios je uredu tako ce isti prepoznati semprona mada mislim da ta verzija ploce vec prepoznaje semprona.To i nije toliko bitno dobices samo to da ti kada upalis komp napise da se tu nalazi amd sempron taj i taj. Sto se tice fsb-a kada vrednost stavis na 166 to znaci da procesor radi na 333 tj nikako neces uspeti da podignes masinu ako fsb stavis na 300 posto bi to znacilo da procesor radi na 600 a to se zove opasan overclock i to u standardnim varijantama napona itd ne moze da prodje , to je stvar za ekstremne klokere koji procesor hlade tecnim azotom (koji u tom agregatnom stanju ima temperaturu od -200c).Znaci nemoj da teras fsb preko 166 posto sempron bas i ne voli da se klokuje .
 
neledr:
Nikolica:
Ovako stoje stvari.
Kupio sam Semprona 2400+ box,a imam plocu ASUS A7N8X rev.2.0 i 256/400 rama (takeMS)
Sa neta sam skinuo novi BIOS 1010-B.
Drugar mi kaze ba Sempron radi na FSB 333Mhz,medjutim kod mene je na 166Mhz.BIOS mi ne dozvoljava vise od 300Mhz.Memoriju mi prijavljuje na 200Mhz prilikom podizanja sistema.
Pozdrav!!!
Pa ovako!
Prvo i osnovno ako si vec i skinuo novu verziju BIOSA,fleshuj bios i to bi trebalo da bude to!Drugo i najvaznije : AKO NEMASH BASH MNOOOGO ISKUSTVA SA OVIM STVARIMA nadji nekoga ko dooobro!!!! poznaje kako se to radi, inache si ga n*****bo, pogotovo ako ti se desi da ti usred fleshovanja biosa nestane struje kao sto se meni desilo!!! :lol: Trece i najbolje (po mogucstvu) ipak ce to najbolje da urade u nekom od servisa, a uostalom ako nesto nebude htelo da radi uvek ces imati dezurnog krivca!!!
I cetvrto! Zamolio bih te da mi javis sta si uradio posto ja imam slican problem kod moje cure (ona ima epox 8k9a, AMD Athlon 1700+...itd, pa sam resio da joj uzmem 2400+ isto kao i ti....aj. pa javi,,,,,,,,, 8)

Nele, ako ne znash, ne lupetaj i ne deli pogreshne savete...Shto bre imash potrebu da kazesh neshto chisto da bi neshto rek'o?
 
stanoje:
Momak bez nervoze sve je u redu. Procesor ti radi na nominalnih 333, a memorija na 400. Be Cool :wink:
To shto pishe 166 i 200 znachi da ti procesor radi na 333, a memorija na 400MHz. Ustvari oni rade bash na duplom manjim frekvencijama,ali poshto arhitektura magistrale kod AMD-a takva da se u jednom taktu prenose dva podatka,to je nazivna frekvencija duplo veca. Isto vazi i za memoriju,zato se i zove DDR (Double Data Rate). 8) 8) 8)
 
neledr:
Nikolica:
Ovako stoje stvari.
Kupio sam Semprona 2400+ box,a imam plocu ASUS A7N8X rev.2.0 i 256/400 rama (takeMS)
Sa neta sam skinuo novi BIOS 1010-B.
Drugar mi kaze ba Sempron radi na FSB 333Mhz,medjutim kod mene je na 166Mhz.BIOS mi ne dozvoljava vise od 300Mhz.Memoriju mi prijavljuje na 200Mhz prilikom podizanja sistema.
Pozdrav!!!
Pa ovako!
Prvo i osnovno ako si vec i skinuo novu verziju BIOSA,fleshuj bios i to bi trebalo da bude to!Drugo i najvaznije : AKO NEMASH BASH MNOOOGO ISKUSTVA SA OVIM STVARIMA nadji nekoga ko dooobro!!!! poznaje kako se to radi, inache si ga n*****bo, pogotovo ako ti se desi da ti usred fleshovanja biosa nestane struje kao sto se meni desilo!!! :lol: Trece i najbolje (po mogucstvu) ipak ce to najbolje da urade u nekom od servisa, a uostalom ako nesto nebude htelo da radi uvek ces imati dezurnog krivca!!!
I cetvrto! Zamolio bih te da mi javis sta si uradio posto ja imam slican problem kod moje cure (ona ima epox 8k9a, AMD Athlon 1700+...itd, pa sam resio da joj uzmem 2400+ isto kao i ti....aj. pa javi,,,,,,,,, 8)
Imam semprona 2400 i već skoro godinu radi perfektno
FSB 200 (množilac nemojte dirati jer nema svrhe zaključan je),na ploči K7N2.memorija radi na FSB 200,
a to je 400 mH ,tada je stvarna brzina 2009 mH.
Napon nema potrebe dizati osim ako znaš tačno šta radiš.Pozdrav
 
omega:
Imam semprona 2400 i već skoro godinu radi perfektno
FSB 200 (množilac nemojte dirati jer nema svrhe zaključan je),na ploči K7N2.memorija radi na FSB 200,
a to je 400 mH ,tada je stvarna brzina 2009 mH.
Napon nema potrebe dizati osim ako znaš tačno šta radiš.Pozdrav
Semprona godinu dana...dobro.
I kada cete vec jednom razlikovati FSB i SB (System bus).
Kod AMD procesora sistemska magistrala je po defaultu 2X manja od FSB (front side bus), dok je taj odnos kod Intelovih procesora 4X.
Brzina interne magistrale jednaka je brzini sistemske pomnozene sa multiplikatorom (mnoziocem).
FSB je magistrala CPU - North bridge, a Systemka magistrala je - North bridge - RAM memorija.
I jos da dodam to sto kazes da je FSB 200 je 200MHz, a ne 200 bez jedinice i nije 400mH (mili necega), vec 400MHz.
 

Back
Top