ASDL

Tinar

Veoma poznat
Poruka
10.368
Juche sam stavila ASDL i sad sam na 256.o kbps a pre sam bila 50,6. Iskreno, ne vidim mnogo bolju razliku ali je ipak brze. Samo ima jedan problem. Kada hocu da skidam sa Kazze, ide mi mnogo sporije nego inache. Kako je to moguce? :?
I izvinite ako ova tema ne pripada ovde ali ne znam gde drugde da je stavim.
 
To da sa ADSL ne ide brze ne mogu da vjerujem, mada sve je moguce ko isporucuje da kazem takvu vrstu usluga... Ja recimo koristim 1024/128 i sljaka kao luda..

A kazaa sto se tice... Vidi.. stvar nije samo do tebe niti uopste mora da bude.. Zavisno koje, kakve i odakle preuzimas datoteke.. Sad ako je isporucioc od kojeg uzimas muziku na primjer ima brze veze onda ce i tebi download istih da bude brz, a ako koristi recimo Dial-up kao ti do skora ne ocekuj da ce brzod a ide...

A pokreni neki download sa nekog sercera i osjetices koja je tvoja brzina i znaces da li te novoukljuceni ADSL raduje ili ne.. Poz.
 
1.Pise se ADSL, a ne ASDL
2.Trebalo bi da ide brze, a ako ne ide ti se zali.
3.Bez obzira na tvoju brzinu, bitna je i brzina od onoga od koga preuzimas. Znaci ako neko ima sporiju vezu od tebe, nema sanse da ces ti izvuci nesto vecu brzinu od te njegove ma kakvu vezu imala.
 
To shto sam pogreshno napisala, sorry svima sva sam neshto zbunjena. Znala sam to da zavisi i od onoga od koga skidam, nego sam mislila ako ima neshto tu da se uradi... Ali nema nishta... Necu se zaliti za ADSL poshto su rekli da bi moglo da ide malo sporije jer josh uvek ima malo prikljuchenih ljudi. Tek sam juche dobila, videcemo... Hvala vam.
 
Kod ADSL veze VISE korisnika dele istu liniju (10 ili cak i do 30 korisnika ) i moze se desiti da je brzina i 3KB/s sto je sporije od Dial veze. A to sto nema vise korisnika povezanih na liniju trebalo bi znaciti brzu vezu a ne sporiju tako da ta izjava PTT :roll:...
Sto je vise korisnika trenutacno prikljuceno na vezu veza je sporija :!:
 
Postoji nesto sto se zove "upload" i "download".Dakle, tvoja brzina preuzimanja sa Interneta je 256kbs - to je "download".A brzina slanja je - "upload", to ne na kazes koja je.Obicno je manja.Dakle, kada preuzimas neku datoteku, brzina
preuzimanja ne zavisi samo od tvoje vec i od od onoga
od koga preuzimas.Ako je ta druga manja od tvoje tada
ti sporije preuzimas od deklarisane brzine.
 
Tinar:
Juche sam stavila ASDL i sad sam na 256.o kbps a pre sam bila 50,6. Iskreno, ne vidim mnogo bolju razliku ali je ipak brze. Samo ima jedan problem. Kada hocu da skidam sa Kazze, ide mi mnogo sporije nego inache. Kako je to moguce? :?
I izvinite ako ova tema ne pripada ovde ali ne znam gde drugde da je stavim.
Probaj www.shareaza.com slicno je Kazi,kad brzina na Kazi padne a ti se onda prebacis na Shareazu i eto,mada ja bih takodje rekao da se na Shareazi dobije vise hintova kad trazis muziku nego na Kazi...
A to oko ADSL-a,zavisi u koje si vreme bila na netu,mozda onda kad je njih vecina tamo pa svi skidaju i surfuju onda ce onome ko ima 1MB/s da bude sporo...
 
I ja sam pre neki dan uzeo ADSL,i nije onako kako sam ocekivao.Pise mi da sam se konektovao na 256,a realno imam oko 25 kb\s.I ovako je super,ali nije kako bi trebalo da bude.
 
Juche sam stavila ASDL i sad sam na 256.o kbps a pre sam bila 50,6. Iskreno, ne vidim mnogo bolju razliku ali je ipak brze. Samo ima jedan problem. Kada hocu da skidam sa Kazze, ide mi mnogo sporije nego inache. Kako je to moguce? :?
I izvinite ako ova tema ne pripada ovde ali ne znam gde drugde da je stavim.
Od tada porasla brzina 4 puta:)
Ipak se okreće:super::mrgreen:
 

Back
Top