Nega sobnog cveća

Danas pazario malo cveća z u sobu.
40.jpg
 
Zdravo svima! Kupila sam svoju prvu dracenu! Ali, toliko razlicitih savjeta o odrzavanju dobijam i nalazim na netu i bas sam se nasla u nedoumici...ne zelim da pogrijesim i zato sam potrazila rjesenje ovdje. Svi imate divne biljke i vidiim da se razumijete, pa da li bi neko bio ljubazan da me posavjetuje, sta bi sigurno bilo kada je njega ove biljke u pitanju? Imam je vec 3 dana i nista oko nje nisam jos uvijek radila. Srdacan pozdrav! :-)
 
lepo bilje.. :)


Imam sobnu biljku (slicnu ovoj u sredini iznad) kojoj su pozuteli i isusilo se nekoliko listova..
jer zaboravljam da je zalivam.
a stoji bizu radijatora. leti se bolje drzala i sa pauzama do nedelju dana.
pitanje..
postoji li nekakva naprava za automatsko zalivanje...?
 
Hvala! :bye: Biljka u sredini je kroton. Ova biljka trazi dosta svetlosti ali nije bas preporucljivo da je uz radijator.
Treba je zalivati kad se zemlja prosusi a bilo bi dobro i da je povremeno prskas vodom.
Postoje samozalivajuce saksije i zardinjere. Raspitaj se u cvecarama .
Fflora ekspres je jesenas imala samozalivajuce zardinjere u ponudi.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se ( a i unapred) što ovako 'početnički' nastupam arogantno (možda i bahato),.. uglavnom autoritativno ( to mi je profesionalna deformacija - uglavnom 'treniram strogoću'9, ali mislim da takvi postovi gde se forumaši hvale - šta su videli ili kupili,.. a njihovi simpatezeri se dive i hvale,.. treba da imaju zasebnu temu,.. a ovde samo (sezonski) saveti za gajenje sobnog bilja. Neće se tu moći razlučiti samo sobno (prozorsko, balkonsko, .. i vrtno u nevreme postane 'sobno'),.. jer takvih saveta ( i 'malih tajni Velikih majstora kuhinje' ) ima za celu temu,..
Za početak: Za većinu biljaka je jako važan odnos svetlo i temperature. Nije dobro da su u disbalansu,.. ali ako več mora, bolje da je viška svetla,..
 

Back
Top