Putin:Do 2020 povecacemo plate u Rusiji za najmanje 60-70%

Urosius

Ističe se
Banovan
Poruka
2.590
Путин је напоменуо да су руске девизне и златне резерве почетком априла ове године процењене на 500 милијарди долара, односно треће су по величини у свету, као и да је Русија једина од осам најразвијенијих земаља света имала у прошлој години буџетски суфицит.
Новоизабрани председник Русије је нагласио да просечна реална зарада до 2020. године мора да се повећа за најмање 60-70 одсто, и да влада мора да се концентрише на отварање високоефикасних радних места.
Кључ борбе против сиромаштва је, нагласио је Путин, отварање квалитетних радних места и ширење средње класе, додајући да је просечна плата у Русији током прошле године износила око 25.000 рубаља (око 600 евра) али да то није довољно.
Он је оценио да су демографски показатељи такође бољи него што су били наводећи да се од 2008. до 2011. године у Русији родило више од седам милиона деце, што је највише за последњих неколико деценија, као и да је један од задатака до 2018. године продужење просечног животног века грађана на 75 година.

Ceo tekzst mozete naci ovde http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Putin-pozvao-na-ujedinjenje.sr.html
 
Poslednja izmena:
Te govorancije uvek jako lepo zvuce, ali je realnost malo drugacija, narocito za penzionere.

Renten in der Russischen Föderation (in Euro pro Monat)
2007 2008 2009 2010 2012*) 2014*)
Höhe der Durchschnittsrente im Monat 89 115 118 186 238 286

*) Prognose

Znaci da danas prosecna penzija iznos 238 evra, valjda je i u Srbiji veca.
Ovde se govori o platama, a ne o penzijama dok sa druge strane ne bih bio siguran ni da su penzije tako male.
Sada sam proverio i to su socijalne penzije, znaci socijalna davanja.
 
Poslednja izmena:
On to moze da ispuni samo ako pocne sa inflacijom ili ima neke svoje firme pa tamo zaposle ljude.

Zasto Nemci ili Svajcarci ( a kojima ide dobro) ne povecavaju tako iz cista mira plate za 20% godisnje.
Jok, bre, 2-3% i to ne svake godine.
Pa ako malo pogledas dublje to uopste nije nemoguce. Kina se ubrzano razvila i razvija, a i sa Indijom je isti slucaj.
Iako Rusija u proslosti nije imala trziste sada ce to sigurno imati i moze se ocekivati vrtoglav rast Ruske privrede, jer Rusija ima apsolutno sve uslove da bude jedna od zemalja sa visokim standardom u buducnosti.
Jedini njihov problem moze da bude korupcija, a ja mislim da ce ljudi poput Putina to iskoreniti ko od sale, ali da je za to potrebno vreme...

No, plate u Rusiji su rasle velikom brzinom ako pogledas prosle godine.
 
Izgleda da je nekima važnije kolike su plate u Rusiji nego u rođenoj državi-znači BOLEST.

Koga uopšte zabole za tu raspalu Rusiju ili kako se već zove...?
Bolestan je neko ko hejtuje gde god stigne.
Ako mene zanimaju parlamentarni izbori u Bangladesu to je moja stvar, zar ne?
Preskoci temilicu, popij lekic i bice sve u redu.
 
ok shvatam ja tebe da ti mrzis Rusiju, ali sto bezveze sad lupas gluposti.

Ne mrzim, daleko od toga, samo mi je fascinatna opčinjenost Rusijom na ovom forumu :D

Vidim ja da ti nisi voleo uciteljicu pa si pobegao iz osnovne pa sad ne znas ni da racunas kako treba. :D

Rusija nije samo Moskva i St.Petersburg, kolike su plate u Rusiji bez tih gradova ?
 
Ne mrzim, daleko od toga, samo mi je fascinatna opčinjenost Rusijom na ovom forumu :D



Rusija nije samo Moskva i St.Petersburg, kolike su plate u Rusiji bez tih gradova ?
Nisam opcinjen Rusijom, ali cu uvek voleti Rusiju za razliku od Zapada i ima mnogo razloga za to. Za pocetak, oslobodili smo se od Turaka zahvaljujuci njima, znaci podrzavali su nas od Prvog Srpskog ustanka do Balkanskih ratova.

Prosecna plata se valjda odnosi na celu zemlju bem li ga.

Inace, razviti zemlju i povecati plate u nekoj zemlji nije ne znam koliko teska stvar, ali kljuc je imati sposobne ljude na kljucnim mestima u drzavi i to je to.
 
Nisam opcinjen Rusijom, ali cu uvek voleti Rusiju za razliku od Zapada i ima mnogo razloga za to. Za pocetak, oslobodili smo se od Turaka zahvaljujuci njima, znaci podrzavali su nas od Prvog Srpskog ustanka do Balkanskih ratova.

Prosecna plata se valjda odnosi na celu zemlju bem li ga.

Inace, razviti zemlju i povecati plate u nekoj zemlji nije ne znam koliko teska stvar, ali kljuc je imati sposobne ljude na kljucnim mestima u drzavi i to je to.

Najlakše je iskopati nešto iz zemlje i prodavati nekome ko to nema - al kad bi nešto napravili od tih sirovina, pa gde bi im bio kraj.
 
Izgleda da je nekima važnije kolike su plate u Rusiji nego u rođenoj državi-znači BOLEST.

Koga uopšte zabole za tu raspalu Rusiju ili kako se već zove...?

Taj je covek bio predsednik 8 godina, pa cetiri godine premijer, pa je sada opet predsednik
a nista nije uradio za bolji zivot tog napacenog naroda. Ako je prosecna penzija ovako niska, a jeste,
onda vecina tih starih i namucenih ima 100 evra mesecno penziju. I ja treba da se klanjam Caru Putinu?
 

Back
Top