Raketni motori!

Raul

Obećava
Poruka
54
Ima li neko iskustva u pravljenju raketnih motora!

Ja sam pravio sve i svasta..Nesto mi je uspelo, nesto nije.Vec neko vreme nisam nista pravio ali mislim da cu opet da se igram sa time pa reko ako ima neko da razmenimo iskustva...
Ne brinite, testiram ih daleko od vas 8)
 
coya1:
Djole u osnovi je nitroglicerin a jedna kap toga pravi rupu u zemlji od 0.5 kubnih metara pa posluzi se

Ocigledno da ne razlikujes raketu,tj raketni motor od
bombe!!! Nitroglicerin nema ama bas nikakve veze
sa raketnim motorima...Imao je ranije.Primitivni raketni motori su koristili barut kao gorivo a barut je inace jako lose gorivo za raketne motore pored danas postojecih u koriscenih...
 
MrCool:
Ucalni se u neki klub i kupi gotove motore...
Nisu skupi i ima ih raznih velicina...
Gotove motore kod nas mogu da kupim i bez uclanjenja
ali to su mali, takmicarski motori... A nisi uopste jeftini...najmanji,(mislim da ja A klase bio)im je pre god dana bio 60 din. Koliko je sad, nemam pojma ali das 60 dinara samo za motor i sve traje desetinu sekunde, i nije bas neko zadovoljstvo...Jos su to najmanji motori, znaci pravis raketu ekstra ekstra ekstra laku da bi mogla neku visinu da dostigne. To je zanimljivo takmicarima,meni ne.Meni bre motor, kad radi, radi bar 3 sekunde...znas ti sta je za raketni motor 3 sekunde? Kad ne radi, onda ode sve u...
 
Raul:
MrCool:
Ucalni se u neki klub i kupi gotove motore...
Nisu skupi i ima ih raznih velicina...
Gotove motore kod nas mogu da kupim i bez uclanjenja
ali to su mali, takmicarski motori... A nisi uopste jeftini...najmanji,(mislim da ja A klase bio)im je pre god dana bio 60 din. Koliko je sad, nemam pojma ali das 60 dinara samo za motor i sve traje desetinu sekunde, i nije bas neko zadovoljstvo...Jos su to najmanji motori, znaci pravis raketu ekstra ekstra ekstra laku da bi mogla neku visinu da dostigne. To je zanimljivo takmicarima,meni ne.Meni bre motor, kad radi, radi bar 3 sekunde...znas ti sta je za raketni motor 3 sekunde? Kad ne radi, onda ode sve u...

:)))) Pa ti kupi vise tih malih motora....neka bude visestepena raketa :) ili da ti ja nabavim gorivo za protivgradne rakete....to kada se zapali topi i beton...provereno! :D
 
E blago tebi...
Ja necu da topim ni beton niti bilo sta drugo. Nije problem napraviti visestepenu raketu. 2 do 3 stepena je realno ali sa tako malim motorima opet je pitanje
sta ce tu da ispadne. Ne kapiras uopste o kakvim se motorima radi...oni su bukvalno velicine neke petarde!!! Da idu po 2-3 u jednom stepenu je malo rizicno zbog paljenja a i opet sa ta tri dobijes desetinu mojih. Recimo da upotrebis 5 motora za jednu raketu, 5*6=300 dinara. Ja za nekih 100 dinara kupim dzak cumura od cega verovao ili ne pravim gorivo. A od dzaka cumura moze da se napravi,MNOGOOOOO raketa. Ostale komponente ne placam posto ionako ne mogu da se kupe vec ih nabavljam "preko ruke". Tu je i efekat, "napravio si nesto svoje"...Jedini problem u svemu ovome je nepouzdanost, jer nikad nisi siguran da si sve dobro odradio...zato, sto duza zica i dalje od mesta lansiranja...Dakle, ako nemas nista pametno da kazes
ne lupaj vise sa gotovim modelarskim motorima kod nas!!!! U svetu je drugacije...postoje veci motori i narucivao sam ih u slobino vreme...
 
E blago tebi...
Ja necu da topim ni beton niti bilo sta drugo. Nije problem napraviti visestepenu raketu. 2 do 3 stepena je realno ali sa tako malim motorima opet je pitanje
sta ce tu da ispadne. Ne kapiras uopste o kakvim se motorima radi...oni su bukvalno velicine neke petarde!!! Da idu po 2-3 u jednom stepenu je malo rizicno zbog paljenja a i opet sa ta tri dobijes desetinu mojih. Recimo da upotrebis 5 motora za jednu raketu, 5*6=300 dinara. Ja za nekih 100 dinara kupim dzak cumura od cega verovao ili ne pravim gorivo. A od dzaka cumura moze da se napravi,MNOGOOOOO raketa. Ostale komponente ne placam posto ionako ne mogu da se kupe vec ih nabavljam "preko ruke". Tu je i efekat, "napravio si nesto svoje"...Jedini problem u svemu ovome je nepouzdanost, jer nikad nisi siguran da si sve dobro odradio...zato, sto duza zica i dalje od mesta lansiranja...Dakle, ako nemas nista pametno da kazes
ne lupaj vise sa gotovim modelarskim motorima kod nas!!!! U svetu je drugacije...postoje veci motori i narucivao sam ih u slobino vreme...

Imam neke amaterske recepte. Sumpor u prahu i cink u prahu ? Stiropor, alkohol, benyin ..? Neki recepti iz udzbenika za raketno modelarstvo ali nisu za internet. javite se i kontaktirajte sa administratorom na moju Email adresu. Vidim da ste entuzijasta nesto slicno meni. Ja sam ,,mali pocetnik" mozda ovo zrnce podataka koje posedujem pomogne vama. Samim tim i vi cete meni. Hvala i cujemo se u direktnom kontaktu.
 
Ocigledno da ne razlikujes raketu,tj raketni motor od
bombe!!! Nitroglicerin nema ama bas nikakve veze
sa raketnim motorima...Imao je ranije.Primitivni raketni motori su koristili barut kao gorivo a barut je inace jako lose gorivo za raketne motore pored danas postojecih u koriscenih...


Pa nisi bas sasvim u pravu.
Naime, postoje dvobazna raketna goriva koja su po sastavu rastvor nitroceluloze u nitroglicerinu.
 
Pozdrav :) Eto ja slucajno naleteo na ovaj forum,vidim da poneki imaju pitanja uvezi izrade motora.Inace nisam "jos" modelar ali me to zanima :) Bavim se pirotehnikom,izradjujem motore za rakete pa sam skupio nesto iskustva koje bih rado podelio sa onima koje to zanima.

P.S. Nov sam tu , tek sam se reg , pa zato budite nezni :P hehe
 

Back
Top