Tintin:najbolji strip na svetu

Slazem se da je jedan od najboljih stripova, crtez je odlican, ali ne mozes valjda svakom da udovoljis... Imam dva strip-albuma, ranije sam imao jos gomilu drugih epizoda iz Politikinog zabavnika, ali doslo je vreme za krcenje kuce i ...
 
Je, stvarno smaraju u Zabavniku sa Tin-tinom. Ja sam ga voleo pre nekih 15 godina kada su Dečije novine objavile ona 2 albuma (Faraonova cigara, Let 745 za Sidnej), ali sada mi je nekako dosadan i šta ti znam. verovatno sam ga prerastao....
 
vins:
Je, stvarno smaraju u Zabavniku sa Tin-tinom. Ja sam ga voleo pre nekih 15 godina kada su Dečije novine objavile ona 2 albuma (Faraonova cigara, Let 745 za Sidnej), ali sada mi je nekako dosadan i šta ti znam. verovatno sam ga prerastao....
Da, Faraonova cigara je super... bash volim taj strip... inache, za ''Zabavnik'' si u pravu... evo u poslednje dvije godine svaka 2 mjeseca izadje po jedan Tintin... Bzvz...
 
A posebno me iritira kad onaj njegov pas, Sneško,kao nešto mudruje,pa razmišlja....A kapetan Hadok, alkos,(a strip za decu) pa ona dva brata blizanca detektiva...uf...Mada recimo prva Tin-Tinova epizoda THE LAND OF THE SOVIETS mi je nekako interesantna. Valjda zbog onako morbidno nacrtanih likova....
 
alien:
Ni ja ne volim Tintina... Što kaže Pedya, tridesetih godina prošlog veka verovatno je bio senzacionalan, ali danas :roll:

Preko drugih postova i da predjem ... ali @alien-e malo me zbunilo tvoje misljenje(tokom vremena - pokazao si mi da poznajes strip) - i sad ovo... Isti zakljucak onda mozes da doneses i za Barouzovog "Tarzana",Fosterovog "Valijanta",Mak Arturovog "Malog Nema",kompletno Kanifovo delo - i tako dalje...cisto zato sto su crtani pre toliko godina...
(Na istu foru mozes da kazes i da je "Kazablanka" mozda nekad bila dobar film - ali je iz danasnje perspektive...itd)
Sto se tice Erže -ovog stripa, kao i @Miki cenim da je jedan od najboljih stripova ikad osmisljenih i nacrtanih, da je postavio standarde za sve buduce narastaje koji ce se baviti soc-avanturistickom tematikom - te da je i dan-danas fascinantan i po crtezu i po ideji...Ovo je samo moje misljenje, ali veruj mi - mogu da ti navedem i Pratova i Hermanova i Ziroova - al cenim da je tebi to nepotrebno...Al` evo cisto nesto sto je i mene iznenadilo - "Indijana Džons" po Spilbergovim recima inspirisan Tin-tinom, ili:
" In the wider art world, both Andy Warhol and Roy Lichtenstein claim Hergé as one of their most important influences. Lichtenstein made paintings based on fragments from Tintin's comics, whilst Warhol utilised the ligne claire and even made a series of paintings with Hergé as subject. He declared: "Herge has influenced my work in the same way as Walt Disney. For me, Herge was more than a comic strip artist."
- Charles de Gaulle once said "My only international rival is Tintin."

- Koliko je "neaktuelan" bi mogli da raspravljamo- od autorovih kritika Boljsevika u prvom albumu,preko slike japanske okupacije Kine koju daje u albumu "Plavi lotos"(objavljivan u "Zabavniku"),pa sve do predvidjanja i osude rastuceg antisemitizma i fasizma - kako u rodnoj mu Belgiji,tako i citavoj tadasnjoj Evropi...
- O tome da li je zaboravljen u danasnjoj Evropi i svetu - lako ces da procenis po ceni originalnih albuma,broju izdatih postanskih markica,raznih fondacija i klubova obozavalaca...
 
Imam
Flame-04-june.gif

Pogledajte i www.stripovi.zasve.net
 

Back
Top