wireless podesavanja

Nikola Visnjic

Početnik
Poruka
2
Treba mi pomoc, imam kablovski KDS internet i kupio sam router kako bih imao net i za laptop, ali kada pokusam da povezem router imam problem

sve kada ukljucim, treba da podesim podesavanja, u upustvu kaze da ukucam IP adresu, ako izaberem dinamicku ne trazi nista, ali i dalje nemam pristum netu iako je i desktop i laptop konektovan, a ako izaberem staticku i ukucam IP, trazi mi gateway, zna li neko sta da radim

router je d-link dir-501
uanpred hvala


 
Omg pa sto kupi D link sugavi :dash:
Moj komsija je skoro uzeo pre par meseci ja mu rekao TP link i koji da uzme i sve podesi se za sekundu i on nije mogao da ide do te prodanice nego uzeo u nekoj koja je bliza... I nista dodjem ja kod njega 1 sat vremena znaci ubijanje mozga i nisam mogao da podesim nema sanse raskacim moj donesem sve OK... I nema sile da podesim... Nista zovne on sutradan coveka nekog iz servisa i on se kaze ubijao ko slepac mozda i 2 sata i na kraju podesi na jedvite jade i kaze ako se opet zezne nosi vrati zameni :rotf:
 
Omg pa sto kupi D link sugavi :dash:
Moj komsija je skoro uzeo pre par meseci ja mu rekao TP link i koji da uzme i sve podesi se za sekundu i on nije mogao da ide do te prodanice nego uzeo u nekoj koja je bliza... I nista dodjem ja kod njega 1 sat vremena znaci ubijanje mozga i nisam mogao da podesim nema sanse raskacim moj donesem sve OK... I nema sile da podesim... Nista zovne on sutradan coveka nekog iz servisa i on se kaze ubijao ko slepac mozda i 2 sata i na kraju podesi na jedvite jade i kaze ako se opet zezne nosi vrati zameni :rotf:

Vjeruj, kada ga podesiš, zaključiš da je najlakši za podešavanje...Kod kablovskog interneta je samo caka da moraš klonirati mac adresu i ostaju samo tri klika...i zašto bi ga mijenjao, nije neispravan...
 
Vjeruj, kada ga podesiš, zaključiš da je najlakši za podešavanje...Kod kablovskog interneta je samo caka da moraš klonirati mac adresu i ostaju samo tri klika...i zašto bi ga mijenjao, nije neispravan...

Upravo tako, inace te TP-Link uredjaje prezirem, slazem se da su laki za postavljanje ali su KANTA i to teska! D-Link je zakon

Treba mi pomoc, imam kablovski KDS internet i kupio sam router kako bih imao net i za laptop, ali kada pokusam da povezem router imam problem

sve kada ukljucim, treba da podesim podesavanja, u upustvu kaze da ukucam IP adresu, ako izaberem dinamicku ne trazi nista, ali i dalje nemam pristum netu iako je i desktop i laptop konektovan, a ako izaberem staticku i ukucam IP, trazi mi gateway, zna li neko sta da radim

router je d-link dir-501
uanpred hvala

Slusaj ovako sad, prvo ukljuci direktno kabel od modema za internet u racunar, otvori CMD i kucaj ipconfig /all, zatim spusti dole i gledaj pod "Ethernet adapter itd." sta ti pise, koja je ip adresa i koje su ti adrese primarnnog i sekundarnog DNS servera. Zatim kad spojis ruter sa racunarom, otvori podesavanja, izaberi DHCP ili dinamicku adresu i samo popuni polja kao sto je kod mene:

 
Vjeruj, kada ga podesiš, zaključiš da je najlakši za podešavanje...Kod kablovskog interneta je samo caka da moraš klonirati mac adresu i ostaju samo tri klika...i zašto bi ga mijenjao, nije neispravan...

Upravo tako, inace te TP-Link uredjaje prezirem, slazem se da su laki za postavljanje ali su KANTA i to teska! D-Link je zakon.

Ma to kanta mozes samo da pricas :p Ja samo kupujem TP-link opremu. Iz razloga sto nije preterano skupa a u tom opsegu cena je najbolja koja moze da se pazari. Kada sam pre godinu i po nabavio moj Tp Link 543g ruter ( na savet sa elitesecurity-ja ) svima redom ga preporucujem i svi su me poslusali uzeli ga i niko se nije pokajao do sada. Uredjaj je perfektan ima AP i Klijent mod nikada ne trokita mnogo je izdrzljiv radi non stop greje se naravno kao i svaki uredjaj al ne kuva znaci, ima extended range tehnologiju, mnogo jak signal baca, stabilnost signala perfektna, brdo opcija i sta vise covek da pozeli za 2300 dinara, a ovaj D link moze da podere u svakom segmentu :ok:

Imam na kompu ADSL, ali kad pokušam da ga pronađem preko lap topa, ne pojavljuje mi se. Jel treba nešto da podesim?

Pa trebalo bi da proveris kakav modem/ruter imas i da li on ima uopste mogucnosti za wiraless.
 
Ovo je za desetku a ne za peticu...
Шта је за десетку? Није мој лап топ, позајмила сам га од друга, тако да се уопште не разумем у та повезивања нити ми је икада пало на памет да се информишем о томе.

А рутер је ТП- ЛИНК.
 
Шта је за десетку? Није мој лап топ, позајмила сам га од друга, тако да се уопште не разумем у та повезивања нити ми је икада пало на памет да се информишем о томе.

А рутер је ТП- ЛИНК.

Ma potucite se najlakse vam je :hahaha:

TP Link koji model rutera ? Reci samo TP Link kao da nista ne kazes :rtfm: jer ima dosta modela modema/rutera pa se mora znati koji je tacno model da bi se znalo sta on podrzava/ne podrzava.

A i kazes da imas ADLS, i pritom TP Linkovac sto cenim da nemas ADSL kod telekoma jer oni nikada nisu davali TP Link... Da nemas mozda kod Verata ? Oni daju TP Link modeme imao sam internet kod njih godinu dana...
 
Ja samo kupujem TP-link opremu.ima AP i Klijent mod nikada ne trokita mnogo je izdrzljiv radi non stop greje se naravno kao i svaki uredjaj al ne kuva znaci, ima extended range tehnologiju, mnogo jak signal baca, stabilnost signala perfektna, brdo opcija i

Hoćeš da kažeš TP Link znaš podesiti pa ti je zato najbolji....D Link stalno trokira, nije izdržljiv, ne radi non stop, moram ga svako dva sata gasiti, slabo signal baca....nema nikakvih opcija itd....eto da zadovoljim tvoju dušu....Mi bi mogli dva dana da razglabamo koji je bolji....meni je dobar i D Link, TP Link, Asusov je takođe dobar, Tenda ruter takođe, Cisko....svi su mi dobri zato što ih znam konfigurisati....Čovječe, ne možeš da kažeš za neki uređaj da ne valja jer ga ne znaš konfigurisati....
 
Poslednja izmena:
Hoćeš da kažeš TP Link znaš podesiti pa ti je zato najbolji....D Link stalno trokira, nije izdržljiv, ne radi non stop, moram ga svako dva sata gasiti, slabo signal baca....nema nikakvih opcija itd....eto da zadovoljim tvoju dušu....Mi bi mogli dva dana da razglabamo koji je bolji....meni je dobar i D Link, TP Link, Asusov je takođe dobar, Tenda ruter takođe, Cisko....svi su mi dobri zato što ih znam konfigurisati....Čovječe, ne možeš da kažeš za neki uređaj da ne valja jer ga ne znaš konfigurisati....

Ne, nista ja od ovoga nisam rekao to je sve sa tvoje tastature poteklo ;)
Sto se tice konfiguracije kada si vec zapeo za to, ajde ja sto ga nisam mogao konfigurisati ( jer sam naravno probao na isti nacin kao i Tp Link ) nego sto 2 sata nije mogao covek iz servisa da ga nasteluje, on sve namesti budjavi ruter izgubi podesavanja....

U poredjenju sa navedenim ruterom i mojim Tp Linkom garantujem da moj Tp Link ima dosta vecu izlaznu snagu i jacinu signala, o ostalim stvarima kako i sam kazes moze se pricati ceo dan da bi utvrdili koji je uredjaj kvalitetniji, moj izbor je Tp Link u svakom slucaju iz vise razloga, pozdrav.
 

Back
Top