Star Wars

Šta reći o Star Wars igrama, osim da su uvek dobre, ali nikada i odlične. Da samo Lukas uloži 1% sredstava za igračku industriju od onih uloženih za film, sve te igre bi bile maksimalni hitovi. Ovako samo štancuju 3-4 prosečne igre mesečno.
 
Stvarno bi bilo dobro da Lukas obrati paznju na igre zasnovane na njegovom mega hit serijalu.Svaka Star Wars igra sadrzi nesto iz filma,da li je to prica istog tipa,likovi itd.Mislim da bi bilo dobro da se napravi neka igra sa temom Star Warsa koja veze dogadjaje izmedju filmova.Prva igra Star Warsa na temu prvog dela filma (The Phantom Menace)se nije bas proslavila.Sada cekamo Revenge of the Sith.Traileri i screenshotovi obecavaju dosta.Film bi se trebao pojaviti kod nas tokom leta.Tada cemo videti pravu borbu svetlosnim macevima :twisted: !
 
DabaMAN:
Šta reći o Star Wars igrama, osim da su uvek dobre, ali nikada i odlične. Da samo Lukas uloži 1% sredstava za igračku industriju od onih uloženih za film, sve te igre bi bile maksimalni hitovi. Ovako samo štancuju 3-4 prosečne igre mesečno.

KOTOR ne da nije prosecna, nego je jedna od najboljih igara svih vremena. U poredjenju sa KOTOR-om Lukasovi filmovi su dosadni do bola, pogotovu 1. i 2. deo, koji lice na neku decju humoristicku verziju Petog elementa.

Kad bi Lukas angazovao scenariste KOTOR-a da pisu za njegove filmove, onda bi mozda i otisao da ih gledam, ali posle onog napada klonova cisto sumnjam da ce Lukas ikada vise snimiti nesto vredno gledanja.
 
markoca:
...Mislim da bi bilo dobro da se napravi neka igra sa temom Star Warsa koja veze dogadjaje izmedju filmova...

Ima LucasArts jednu igru sa takvom idejom. Negde krajem davne '97, ako se dobro secam. U pitanju je Star Wars: Shadow of the Empire. Dobar pokusaj koji se izjalovio.
Inace svakako naj igra iz SW serijala je bio i ostao Dark Forces II: Jedi Knight. Pa onda KoTOR. :wink:
 
KotOR jeste super igra.KotOR 2 je isto to samo sa drugim likovima.Isto je super igra.Star Wars episode 1 film je glup a dvojka je uvod u Klonski rat.Strasno mi je penal bitka u Areni na Geonosisu. Ono kad Dzedaji pocnu da kolju droide!Koja satisfakcija!Treci film ce biti strava.Trailer mozete videti na
http://www.starwars.com/
Lukase,nek ti treci film bude zakon ili cu te ubiti!:)
 
Ne mogu da verujem da samo možete uspoređivati SW filmove, koji spadaju među najveća SF ostvarenja, sa nekim jedva natprosečnim igricama. Svaka Star Wars epizoda, koja se snimala po nekoliko godina, i uz to često bivala tehnički naprednija skoro celu deceniju od bilo kojeg drugog filma, vi to upoređujete sa igrom u koju je uloženo svega par meseci rada? Sa igrom koja samo vuče neke poznatije elemente iz filma, koji su često i jedina svetla tačka takvih siromašnih ostvarenja. I još da njihovi scenaristi režisiraju film? Apsurdno, smešno i nedostojno ikakvog komentara.
 
Najbolja Star wars igra je SW: Battlegrounds koja je naprvaljena kao Age of Empiers,kolko je AOE dobar tolko je i SW:Battlegrounds dobra sa plus nekim finesama kojih nema u AoE.

Inace igrao sam dosta SW igara,za nijednu ne mogu reci da je prefektna jer svaka ima neku manu...
 
Pa Dark Forces 2: Jedi Knight. Pomenuo sam gore. Starija je od 5-6 godina. Iz '97-'98 je. Bila je na 2 diska, sa FMV sekvencama koje izmedju nivoa pricale pricu. Radjena na osnovi Quake(1) enginea, prva igra koja je stavila lightsaber igracu u ruke i docarala jedan deo Power of the Force :lol:
Kritika je smatra najboljim SW izdanjem. Od tad do pojave KoTOR-a, jedina svetla tacka je bio X-Wing Aliance. I pre JK, treba pomenuti Dark Forces, X-Wing, Tie-Fighter i njihovu reviziju X-Wing vs. Tie-Fighter :wink:
 
DabaMAN:
Ne mogu da verujem da samo možete uspoređivati SW filmove, koji spadaju među najveća SF ostvarenja, sa nekim jedva natprosečnim igricama. Svaka Star Wars epizoda, koja se snimala po nekoliko godina, i uz to često bivala tehnički naprednija skoro celu deceniju od bilo kojeg drugog filma, vi to upoređujete sa igrom u koju je uloženo svega par meseci rada? Sa igrom koja samo vuče neke poznatije elemente iz filma, koji su često i jedina svetla tačka takvih siromašnih ostvarenja. I još da njihovi scenaristi režisiraju film? Apsurdno, smešno i nedostojno ikakvog komentara.

Niko ovde nije ni pominjao delove 4-6, vec samo prva dva, koji ne da nisu napredni nego su blagi uzas u svakom smislu.

KOTOR nema nikakve veze sa filmovima. Radnja se desava par hiljada godina pre dogadjaja iz filmova i mnogo bolje predstavlja SW svet nego bilo koji film (ukljucujuci tu i delove 4-6). Nema smisla da unapred bagatelises igru koju ocigledno nisi ni video.

Sto se tice siromasnih ostvarenja, ne znam sta bi ti hteo - igru od 200 miliona dolara?
 
rat klonova je savrsen film.... prekretnica svega... nece u 3ecem delu anakin da postane vejder... desilo se u drugom... nece u 3ecem delu imperija da slomi republiku... desilo se u drugom... e sad, cinjenica da sithi koriste prefinjenije metode pri rusenju republike od gerilskog rata (sto bi donelo sat i po video materijala borbi u svemiru i sa svetlosnim macevima) ocigledno nekima previse smeta :)

dvojka je na najbolji nacin pokazala jacinu tamne strane i koliko lako dzedaj moze da padne... a za vase podsecanje, upravo je borba tamne i svetle strane sustina SW sveta uopste a ne samo specijalni efekti... ko hoce da gleda specijalne efekte ne mora da gleda SW... ima milion krs filmova sa super specijalnim efektima i njesra radnjom... i onda neka ta "ostvarenja" dizu u nebesa... SW je ipak mnogo vise od digitalne obrade :?

najbolje igre:> X-Wing, TIE-Fighter i oba KoTOR-a (drugi mi je bolji zbog pecata gdina Krisa Avelonea)

poz
 
Kad_LupimLupim:
Pa Dark Forces 2: Jedi Knight. Pomenuo sam gore. Starija je od 5-6 godina. Iz '97-'98 je. Bila je na 2 diska, sa FMV sekvencama koje izmedju nivoa pricale pricu. Radjena na osnovi Quake(1) enginea, prva igra koja je stavila lightsaber igracu u ruke i docarala jedan deo Power of the Force :lol:
Kritika je smatra najboljim SW izdanjem. Od tad do pojave KoTOR-a, jedina svetla tacka je bio X-Wing Aliance. I pre JK, treba pomenuti Dark Forces, X-Wing, Tie-Fighter i njihovu reviziju X-Wing vs. Tie-Fighter :wink:

Uh kako sam uzivao dok sam je cepao na mom starom cajreksu((cyrex)(ako znash koji je ovo tip mashine, skidam ti kapu)). Da, da. Dark Forces 2. Igrao sam i keca, mada je on smeshan. Ali ovo... divota.
 
Znam. Cyrix, dugo su se borili za svoje parce kolaca na procesorskom trzistu. U vreme 486-tica su imali neko svoje mesto kao dobar izbor za manje pare od Intela. Izgubili su bitku totalno od AMD-a u vreme 586 i prvih Pentium I procesora (kada Intelu niko nije bio ni blizu).
 
Kad_LupimLupim:
Znam. Cyrix, dugo su se borili za svoje parce kolaca na procesorskom trzistu. U vreme 486-tica su imali neko svoje mesto kao dobar izbor za manje pare od Intela. Izgubili su bitku totalno od AMD-a u vreme 586 i prvih Pentium I procesora (kada Intelu niko nije bio ni blizu).

Eh pa ti nisi rodjen juche... Pa da, '83 si. Hah, to je bio prvi i poslednji put da me neko za*ebe za komp konfiguraciju. Prokleti cyrix.
 
Anakin Skywalker postaje Darth Vader u trecoj epizodi.U drugoj polako polako pocinje da se primice ka Tamnoj strani(ono kad je pobio Tusken Raidere).Sto se tice igara one su manje-vise dobre.A filmovi su najbolji SF filmovi ikad snimljeni.Na Internetu mozete naci price za epizode 7,8 i 9....
Imperija nije skroz porazena.Znate da su imperijalci bezali kad su unistavali Zvezdu smrti u epizodi 6?
Jos su rastrkani po galaksiji.Razmislite malo!E sad igre.
KotOR i prvi i drugi su odlicne igre bez mane.
Republic Commando je kratak a Jedi Academy nije losa igra.Pravi se Episode III igra.Screenshotovi obecavaju.
 
DF: Jedi Knigh i JK2: Jedi Outcast i Academy se oslanjaju na price posle 6 epizode i pobede Pobunjenika. Pritom price nisu izmisljane zbog igre, nego su zaista originalno i postojale... SW je prilicno sirok pojam!
 
VisionOfDisorder:
Master_Chief:
Juce sam kupio SW Rebel Command i mogu da kazem da je igra dobra,ne mogu reci da je odlicna jer imaju neki nedostatci...ali su me odusevili komentari vojnika...

Da, atmosfera je odlichna, chak iaoko su malko kopirali Halo.
Da,kopirali su Halo ali su dodali vise nego sto ima u Halo,ono da mozes da naredjues timu,i Night-vision i jos nekih finesa,ali u svakom slucaju sklop igre je odlican,mozda je grafika trebala da bude za dlaku bolja.
 
Kao sto rekoh,igre nisu ni priblizno dobre kao filmovi,samo su KotOR 1 i 2 izuzetci.Republic Commando jeste kopija Halo-a,ali ideju prosiruje i upotpunjava.Ej ljudi,jel postoji neka SW igra za PC a da se bavi Klonskim ratom?Ovo je moj komentar,vi pisite dalje.Ajd pozz
 

Back
Top