GRCKA VIZA

barrbarra

Početnik
Poruka
24
Dobih mali plavi pecat na poslednjoj strani pasosa, sto ce reci odbise me Grci, iako sam imala svu dokumentaciju koju su trazili za individualnu vizu.Zna li neko koliko treba da cekam do sledeceg pokusaja, a da bi imalo smisla da uopste pokusavam?
 
@ barrbarra E ovo je zaista nešto novo za mene. Do sada su nam vraćali pasoš bez objašnjenja i bez pečata kada odluče da nas odbiju za vizu. I onda probaš opet i dobiješ bez problema. Molim malo više detalja ! Da li su ti odmah na šalteru vratili pasoš i udarili pečat, ili tek posle nekoliko dana ?
Da li si nekada prekoračila dozvolu boravka ?
 
sch:
@ barrbarra E ovo je zaista nešto novo za mene. Do sada su nam vraćali pasoš bez objašnjenja i bez pečata kada odluče da nas odbiju za vizu. I onda probaš opet i dobiješ bez problema. Molim malo više detalja ! Da li su ti odmah na šalteru vratili pasoš i udarili pečat, ili tek posle nekoliko dana ?
Da li si nekada prekoračila dozvolu boravka ?

Nisam ranije prekoracila dozvolu boravka.Na salteru mi je primio dokumenta, pa sam se ponadala da ce biti sve ok.Medjutim, sacekalo me iznenadjenje.Doduse, pecat u radnoj knjizici je od 1. februara, a pravo na godisnji odmor se stice nakon 6 meseci. Cula sam da je od ove godine nova postava sluzbenika u ambasadi i da su stvarno grozni.
Nemam pojma sta da radim, i sta taj pecat uopste znaci za neke buduce pokusaje, a vazno mi je jer sam u vezi sa covekom koji zivi tamo.(On je Grk i on mi je poslao pozivno pismo).Malo mi nije jasna ta politika.Onolike Siptare su pustili da im udju u zemlju, a nama daju odbijenice.Kad nam to rade "prijateljski" Grci, sta da ocekujemo od ostalih.....
 
xpajamacax:
jeste,nova ekipa je u ambasadi :(
strpite se do juna,opet ce da dele vize bez problema,pocinje im sezona :wink:
Da, nova je ekipa, jedan od sefova za vize je otisao u penziju pa ondak sve promene. ALi koliko znam od juna dalje su malo "laksi na pecatima" tako da bi trebalo da nece biti nekih vecih problema.
Kad se kod nas promene pasosi (u najavi za ovu godinu), tek tada cemo mozda biti kvalifikovani za "belu sengensku listu", do tada - u red pa cekaj :(
 
ma ovo sa grcima je prava katastrofa,cekati da predas papire po 17 sati(u dva dana) na ovoj vrucini(sreca sto u strahinjica bana ima dosta drveca pa ima malo hladovine)je pravo ponizenje
jos kad stignes na red a cinovnik na salteru pocne da natuca "neki" makedonski i da te tretira kao stoku,baca ti papire,trazi ono sto si mu vec dao, i samo te jos ne psuje presedne ti letovanje vec na prvom koraku
a mozda smo mi i zasluzili takav tretman?
 

Back
Top