Omiljena knjiga

Orvel

Zainteresovan član
Poruka
381
Voleo bi da saznam koje su vam omiljene knjige. Sta volite da citate, a sta ne. Navescu neke od mojih favorita:
1. Oldos Haksli - Brawe New World
2.Zemjatin - Mi
3. Dzordz Orvel- Z. Farma, 1984...(antiutopijski zanr, znate li jos neke knjige?)
4. Erih From - Bekstvo od slobode(ma, cela frankfurtska skola-kriticka teorija drustva-dajte predloge napr. Adorno,...)
5.Umberto Eco-Ime ruze, Fukovo klatno(sta je jos dobro od njega?
6.Dz. r. r. Tolkin - Hobit, Gospodari prstenova(stare ljubavi)
itd,..
Daj pomozite mi sa nekim predlozima. Samo mi nemojte preporucivati knjige tipa-Paul Koeljo itd..
 
1. D.Popovic/N.Pavlovic - Ljuba Zemunac: maneken smrti (super knjiga, ima cak i rukom pisano pismo Ljube Zemunca - stampanim slovima, naravno)

2. Drasko Acimovic - sve od njega

3. Marko Lopusina - Ceca, Komandant Arkan i sve ostalo od njega

Orvel:
Voleo bi da saznam koje su vam omiljene knjige. Sta volite da citate, a sta ne. Navescu neke od mojih favorita:
1. Oldos Haksli - Brawe New World
2.Zemjatin - Mi
3. Dzordz Orvel- Z. Farma, 1984...(antiutopijski zanr, znate li jos neke knjige?)
4. Erih From - Bekstvo od slobode(ma, cela frankfurtska skola-kriticka teorija drustva-dajte predloge napr. Adorno,...)
5.Umberto Eco-Ime ruze, Fukovo klatno(sta je jos dobro od njega?
6.Dz. r. r. Tolkin - Hobit, Gospodari prstenova(stare ljubavi)
itd,..
Daj pomozite mi sa nekim predlozima. Samo mi nemojte preporucivati knjige tipa-Paul Koeljo itd..
 
Gwydion:
1. D.Popovic/N.Pavlovic - Ljuba Zemunac: maneken smrti (super knjiga, ima cak i rukom pisano pismo Ljube Zemunca - stampanim slovima, naravno)

2. Drasko Acimovic - sve od njega

3. Marko Lopusina - Ceca, Komandant Arkan i sve ostalo od njega

Orvel:
Voleo bi da saznam koje su vam omiljene knjige. Sta volite da citate, a sta ne. Navescu neke od mojih favorita:
1. Oldos Haksli - Brawe New World
2.Zemjatin - Mi
3. Dzordz Orvel- Z. Farma, 1984...(antiutopijski zanr, znate li jos neke knjige?)
4. Erih From - Bekstvo od slobode(ma, cela frankfurtska skola-kriticka teorija drustva-dajte predloge napr. Adorno,...)
5.Umberto Eco-Ime ruze, Fukovo klatno(sta je jos dobro od njega?
6.Dz. r. r. Tolkin - Hobit, Gospodari prstenova(stare ljubavi)
itd,..
Daj pomozite mi sa nekim predlozima. Samo mi nemojte preporucivati knjige tipa-Paul Koeljo itd..
Daj bre ne zezaj me.... :wink:
 
Otkud znas da nisam ozbiljan?

Orvel:
Gwydion:
1. D.Popovic/N.Pavlovic - Ljuba Zemunac: maneken smrti (super knjiga, ima cak i rukom pisano pismo Ljube Zemunca - stampanim slovima, naravno)

2. Drasko Acimovic - sve od njega

3. Marko Lopusina - Ceca, Komandant Arkan i sve ostalo od njega

Orvel:
Voleo bi da saznam koje su vam omiljene knjige. Sta volite da citate, a sta ne. Navescu neke od mojih favorita:
1. Oldos Haksli - Brawe New World
2.Zemjatin - Mi
3. Dzordz Orvel- Z. Farma, 1984...(antiutopijski zanr, znate li jos neke knjige?)
4. Erih From - Bekstvo od slobode(ma, cela frankfurtska skola-kriticka teorija drustva-dajte predloge napr. Adorno,...)
5.Umberto Eco-Ime ruze, Fukovo klatno(sta je jos dobro od njega?
6.Dz. r. r. Tolkin - Hobit, Gospodari prstenova(stare ljubavi)
itd,..
Daj pomozite mi sa nekim predlozima. Samo mi nemojte preporucivati knjige tipa-Paul Koeljo itd..
Daj bre ne zezaj me.... :wink:
 
"Margarita" je cudesna knjiga, procitao sam je za noc. Dosta mi je promenila poglede na svet a i neke svoje stavove sam proverio kroz nju. Nazalost, nije za svakoga, znam neke ljude koji jednostavno ne mogu da je citaju jer nemaju senzibilitet koji je potreban da bi se shavtila i volela :)
 
Nikako da izadjem na kraj s lektirama( i njih ne preporucujem :P )
bonk.gif

ali ima jedna fenomenalna knjiga, zapravo, istinita prica i nema sanse da se nekome ne svidi

,,Ispovest iz harema", istinita prica jedne Beogradjanke
 
pretpostavljam da tema nije otisla na "knjizevnost" zato sto tebe interesuje ISKLJUCIVO sta tvoji sugradjani vole da citaju, a ja eto imam tu privilegiju da kao Novosadjanin odgovorim tvojoj znatizelji :lol: :

Haksli: "Vrata percepcije"
Nietzsche: "Tako je govorio Zaratustra", "Volja za moc" i "Antihirist"
Hesse: "Narcis i Zlatousti"
 
HEMI 426:
"Margarita" je cudesna knjiga, procitao sam je za noc. Dosta mi je promenila poglede na svet a i neke svoje stavove sam proverio kroz nju. Nazalost, nije za svakoga, znam neke ljude koji jednostavno ne mogu da je citaju jer nemaju senzibilitet koji je potreban da bi se shavtila i volela :)

Slazem se :wink:
 
E.M.Forster "Soba s pogledom"
Neko je vec pomenuo Hesea...
Onda..Lovac u razi-Selindzer...obozavam tu knjigu... :D :lol: I u svakom trenutku mogu da je citam...
1984-Orvel..kad bolje razmislim...to mi je mozda najomiljenija knjiga
 
why not smile:
E.M.Forster "Soba s pogledom"
Neko je vec pomenuo Hesea...
Onda..Lovac u razi-Selindzer...obozavam tu knjigu... :D :lol: I u svakom trenutku mogu da je citam...
1984-Orvel..kad bolje razmislim...to mi je mozda najomiljenija knjiga

Tek si ovim popisom dala - o, icrpan odgovor čemu nick WHY NOT SMILE !!!
 
. . .:
JE li ko procirao dnevnik Bridzet Dzons?
Ja sam ih procitala, konfuzno englesko savremeno piece of shit... Mislim, sta reci, kad je film bolji od knjige (prvi deo), a drugi necu ni da spominjem, valjda je Helen Fielding bila u obavezi prema izdavacu pa je morala da ga napise! Znaci, ako ne procitas, nisi propustila neki domet knjizevnosti... Ako vec volis engleze preporucujem Maggie O'Farrell - Kada si otisao Tony Parsons (covek i decak, za moju malu, prava porodica...)....
Da rezimiram , sto se tice Bridget-pogledaj prvi deo, drugi procitaj....
 
Dolcezza:
. . .:
JE li ko procirao dnevnik Bridzet Dzons?
Ja sam ih procitala, konfuzno englesko savremeno piece of *... Mislim, sta reci, kad je film bolji od knjige (prvi deo), a drugi necu ni da spominjem, valjda je Helen Fielding bila u obavezi prema izdavacu pa je morala da ga napise! Znaci, ako ne procitas, nisi propustila neki domet knjizevnosti... Ako vec volis engleze preporucujem Maggie O'Farrell - Kada si otisao Tony Parsons (covek i decak, za moju malu, prava porodica...)....
Da rezimiram , sto se tice Bridget-pogledaj prvi deo, drugi procitaj....
Film nisam odgledao ali sam procitao obe knjige i ono. . . Moram priznati da sam se cepao ko kreten dok sam ih citao. Prvi deo je bio OK (priznajem da mi je smetao feminizam koje je bio prisutan) ali drugi mi je bio. . . Urenebesan! U drugom delu bukvalno non-stop sam se cepao. To je bilo nevidjeno! Meni su to stvarno bile super knjige! Cak sta vise razmisljao sam da kupim obe :oops: :D
 

Back
Top