Deca 1-3 godine (toddlers)

a jel neizbezno da nece na nosu u pocetku i da piski po celoj kuci? mislim jel me to svejedno ceka i kasnije ili to znaci da nije spremna?
pitam posto je pre 2 meseca piskila na nosu ceo jedan dan i samo odjednom sutradan odlucila da nece
i to je drzi i sada
nece pa nece....i ode 10 koraka dalje i upiski se
:(
da bar hoce kad je stavim na nosu pa nek promasimo nekad neka se upiski...nego mene brine sto nece....otima se
mislim da je nosa mozda zulja...velika je i guza joj upadne u nju pa joj mozda smeta
 
..pa nije neizbezno.. :confused: ..nemam savet, moji to nisu radili..
..mozda da je povedesh da sama izabere noshu, bar boju..?
..mi imamo dve (strateshki pozicionirane u razlichitim delovima stana :lol:) one obichne, najobichnije, od 200kinti iz akse..
..iste takve su imali i veliki, identichne, tad su se kupovale po pijacama ili plasticharskim radnjama, to je izgleda neki stari oprobani oblik.. :lol:
 
istu takvu imamo i mi
samo ima napred neku sliku krokodila
probacu sa onom starom nosom koja ima okrugao otvor...ima snajka
pa mozda u nju hoce
probacu i sa adapterom za wc solju

sad mi kazu kad sam joj vec skinula da jopj ne vracam...osim kada spava

..pa u principu je tako bolje..
..juche smo posle doruchka ishli na groblje kod dede i malishani su ishli prvi put..
..i ja oblachim jakshi chiste stvari i uzimam pelenu da mu stavim poshto idemo kolima i treba da se vozi duze,
a on mi zapanjeno kaze "mama, to je pelka za 'pavanje, ja ne spavam sad.. :eek:"
..hocu da kazem da brzo ukapiraju da nema pelene vishe, bash im postane deo pidzame.. :)

..a za noshu - probaj razne koje su ti pri ruci..ne verujem da je zulja, ali mozda je podseca na zayebavanje.. :mrgreen:
..a ako je kooperativna, mozda je ubedish da je "ta stara i ruzna i bezveze" a da ona sama izabere sebi "novu i lepu".. :)
 
i moja mama je meni ovako skidala temp..
ja sam danas kombinovala eferalgan plus mokre carape nece ispod 38..
al ajde barem nije 39-40 koliko mu skoci ne znam alije vise od 38.7 jer dotle uspem da mu izmerim dok ne frkne toplomer..

@snezo ne znam zasto bi obloge bile lose.. ne stavljaju se komove obloe na pluca samo na nogice... i celo mu malo kvasim vodom ili mojom hladnom rukom..
ja sam mu ranije obarala temp tusiranjem pa onda eferalgan.. sad mi je nesto sav kilav i kaslje ne znam ni sama da li da se zezam


Aj da ja odgovorim na ovo, pa da skroz batalimo temperaturu:)

Kad smo mi našu dr pitali za te obloge sirće, rakija... uvek je vraćala ne, najbolje je tuširanje...
zato što sporije i na duže staze obara... znam da je za alkohol rekla da naglo obara, što nije dobro, nisam se bavila više kako, zašto...
mada mislim da sam na pliva.zdravlje naletela baš na objašnjenje te fiziologije...

nadam se da ste do sada svi zdravi i veseli:D
 
Moje dete ni nocas nije imalo povisenu temperaturu. :)
I dalje mu curi nosic kao slavina i kaslje grozno.
Juce ga je pregledala strina mm, ona je pedijatar, cista su mu pluca, sve OK, prehlada obicna.
Rekla je da ne dolazimo u DZ, epidemija je gripa, da znate.
 
Dobro je, 4-5 dana slinaca cemo da podnesemo, jedino sto sad jos manje jede nego obicno, a mislila sam da je to nemoguce. :lol:
Juce mi rekla baba, kad ga je pregledala, da se ne uplasim ako bude ovako slinav naredna dva meseca. :eek:
Sad ne znam da li je do dece, zbog vrtica, pa se vraca, ili ima takvih virusa, kad je rekla "dva meseca", vise nista nisam cula.
 

Back
Top