Jel' se to nesto pomera na bolje?

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Nije bas neka tema za autombilizam ali eto ima malo ipak veze sa automobilima:

Danas mi se desila, za nase uslove zapravo neverovatna stvar...
Zvoni telefon, neka zenska osoba se predstavlja kao pripadnik milicije! Nikada nisam imao problema sa zakonom al rekoh, da pocnem da spremam cetkicu za zube i cist ves...
Pita me da li imam auto Audi A4 registarskog broja bla-bla... Imam, odgovoram i pomisljam da li ce mi kasko isplatiti brzo za ukraden auto ili cu se nacekati...
Pita me gde mi je auto, odgovaram da je zena otisla na posao sa njime - mislim, e... stvarno su ga maznuli...
Ljubazno me zatim zena obavestava, da mi auto nije obezbedjen, otvoren je... Zahvaljujem bog zna kako, zovem suprugu, ona mi se posle javlja da je nasla otvoren prozor suvozaca za 5 cm...

E sad, ne znam da li se nekome od vas slicno desilo, ali imajuci ranijih godina iskustva sa nadrkanim milicionerima, sa placanjem kazni nizasta, sa drskim i bezobraznim ponasanjima.... ovo me je potpuno sokiralo... U pozitivnom smislu naravno!

Ajd' mozda se nesto i na tom polju stvarno pomara nabolje... NAdam se.
Svaka cast patroli milicije sa NBGD.
 
Veruj mi, zamalo se nisam onesvestio :) I ja sam mislio to se samo "tamo negde daleko - Finska na primer" desava, al' eto....
Doduse ako bi mi i ukrali auto, kasko na mnogo para osiguran, a i tesko da bi ga tek tako odvezli (zeder i ostale zezancije), ali je nekako zgodno znati da poneko i uradi svoj posao u ovoj nasoj Srbijici...
 
Razlike medju policajcima su krajnje drasticne. Imao sam razna iskustva, gde si ne iznenadili postupci policije (sto neprijatno, sto krajnje prijatno).
Vrlo je moguce da te je pozvala moja komsinica koja radi na "centrali" ili kako oni to vec zovu. Bas cu da je pitam kad je budem sreo...
 
Ma, to si ti ima srece ja mislim. Zimus sam ja jednom ostavio (sad mog :D ) Golfica, sa tako otvorenim prozorom od neki' cm. Stajao je bar 3-4 dana ovde u centru grada u sred crvene zone, kod skupstine, gde se svakodnevno setkaju ovi iz parking servisa... i boze sacuvaj da je neko reagovao (iako mi logicno deluje da oni to mogu vrlo lako da urade)!
 
valjda takva reakcija zavisi i od toga kakav je ko covek i kako shvata svoj posao, prvenstveno rad sa ljudima.
meni je juce policajac pomogao da u tramvaj unesem veliku i tesku kesu a da mi ne ispadne cvece iz druge ruke.
odvikli smo se od ljudskosti i manira. nije tesko biti fin.
 
sanja:
valjda takva reakcija zavisi i od toga kakav je ko covek i kako shvata svoj posao, prvenstveno rad sa ljudima.
meni je juce policajac pomogao da u tramvaj unesem veliku i tesku kesu a da mi ne ispadne cvece iz druge ruke.
odvikli smo se od ljudskosti i manira. nije tesko biti fin.
E tu si u pravu... :(
Zalosno je sto jedan takav gest nas bukvalno zaprepasti, umesto da to bude nesto sasvim normalno. TO i govori u kakvoj smo zemlji ziveli, u kakvoj zivimo i bojim se - jos cemo se cerati ... :(
Ali ajde, jedan po jedan slucaj pa ce se valjda nakupiti...
 

Back
Top