Pomozite majstori PHP-a!

mix1

Početnik
Poruka
47
Ljudi neki ludaci iz hrvatske sa 666 bombarduju me mejlovima i forum su mi prepravili iako sam ja izbrisao "instal" i "contrid" ali su oni ipak uspeli da mi izbrisu sve teme i kao naziv upisu neke njihove gluposti!
Kakvih ljudi sve ima...
Hvala svima vama koji mi pomognete!
 
Ako koristis PHPBB tesi se time sto nisi jedini ( salim se) Ali PHPBB je busan pa ga mnogi sad napadaju ( Defaced ) DO sad Ima Prevelik spisak difejsovanih sajtova !!!
Za upadenje u PHPBB se koristi neki od napisani exploit-a U Active Perl-u !!
 
Bio sam zadovoljan sve do sad posebno sto je sve bilo na srpskom!

Ja sam prebacio forum registrovao se kao administrator i izbrisao one dve datoteke "instal" i "contrid" postavio neke od tema i to je to mozda je jos nesto trebalo da se uradi sto ja verovatno nisam znao mozda nekako da se zakljucaju neke od stranica?

Sta da radim?
Molim vas samo za sto detaljnije odgovore! Pisite u velikim sam problemima!
 
mix1:
Bio sam zadovoljan sve do sad posebno sto je sve bilo na srpskom!

Ja sam prebacio forum registrovao se kao administrator i izbrisao one dve datoteke "instal" i "contrid" postavio neke od tema i to je to mozda je jos nesto trebalo da se uradi sto ja verovatno nisam znao mozda nekako da se zakljucaju neke od stranica?

Sta da radim?
Molim vas samo za sto detaljnije odgovore! Pisite u velikim sam problemima!

Care Nisi jedini sa ti problemima Lepo ti kazem nemozes nista ako imas phpbb Busan je a sa exploit-ima mozes da se igras kako oces i da radis sta oces od phpbb( naravno ne ti posto nemas dovoljno znanje)

A koliko vidim ti si tek poceo da formiras Forum kod sebe ( mozda gresim), Ali ako jesi onda ti to nije nista da ponovo napravis novi ( instaliras ) !! Ukoliko je tvoj Forum imamo bas dosta thema i korisnika ( u sta cisto sumnjam) onda si Cuo za BACKUP!!
Tako ako ti neko difejsuje sajt onda samo mozes da budes besan ( sve ostalo vratis preko Backup-a)

A sto se tice nekog zakljucavanja nema nista sto moze da spresi ove sto difejsuju sajtove !! Googlaj malo pa ces videti sta se sve radi sa PHPBB!!
Pozzz

P.S. nemoj nesto pogresno da shavtis !!!
 
Nemogu da ostanem ziv! ja instaliram forum sve podesim oni dodju i rasture ga!

Molim vas dajte mi neki tacan link sa koga mogu skinutu neki forum samo da nje PHPBB2 jer su negde nasli caku kako da ga rasture i sad me zezaju!

Hvala!
 
mix1:
Nemogu da ostanem ziv! ja instaliram forum sve podesim oni dodju i rasture ga!

Molim vas dajte mi neki tacan link sa koga mogu skinutu neki forum samo da nje PHPBB2 jer su negde nasli caku kako da ga rasture i sad me zezaju!

Hvala!

Kako to da ti ga stalno ruse ??
Koju verziju koristis??
Moras da stalno pratis vesti na phpbb-u da radis update i krpis propuste koji se jave u kodu !!
 
Dajte mi neki precizan link odakle jednim klikom mogu skinuti novi forum probao sam na sajtu phpBB ali nije mi uspelo ako neko moze neka mi posalje!

Ja sam ovaj sad forum dobio od jednog druga sa foruma na e-mail!

A pravi sam pocetnik! Bas pocetnik!

Treba mi i neki program kako bi mogao da vidim forum kako izgleda na mom rtacunaru a ne samo na serveru!

Stvarno sam se zapetljao sa tim phpBB2!
 
E ovako !!

Ides lepo u includes/sessions.php
Pa otvoris sessions.php
u tome Fajlu Pronadji ovaj deo koda
Kod:
if( $sessiondata['autologinid'] == $auto_login_key )

Pa ovaj gore kod zameni sa ovim dole
Kod:
if( $sessiondata['autologinid'] === $auto_login_key )

Sad Snimis ovaj fajl sa ovim izmenama !

Sa otvoris ovaj fajl
viewtopic.php

Pa pronadjes ovaj de koda !
Kod:
$message = str_replace('\"', '"', substr(preg_replace('#(\>(((?>([^><]+|(?R)))*)\<))#se', "preg_replace('#\b(" . $highlight_match . ")\b#i', '<span style=\"color:#" . $theme['fontcolor3'] . "\"><b>\\\\1</b></span>', '\\0')", '>' . $message . '<'), 1, -1));

Pa ovaj gore kod zamenis sa ovim kodom :
Kod:
$message = str_replace('\"', '"', substr(@preg_replace('#(\>(((?>([^><]+|(?R)))*)\<))#se', "@preg_replace('#\b(" . $highlight_match . ")\b#i', '<span style=\"color:#" . $theme['fontcolor3'] . "\"><b>\\\\1</b></span>', '\\0')", '>' . $message . '<'), 1, -1));

E to ti je propust ( BUG) koji svaki programer koji barem malo razmislja moze da iskoristi!! Ocas posal imas kontrolu nad Admin-om ako iskoristis ovaj propust!( ako oces da sazanas o nacinu upada malo googlaj ima informacija o tome)

Posto vidim da nisi gledo sta pise na phpbb-u morao sam ja da ti pisem!!

I jos na ovo lepo dodas svoj deo koda ( o tome se sam pobrini)

Toliko od mene ( nada se da sam ti pomogao )!
 

Back
Top