Koliko se treba posvetiti decku

jelenaa

Obećava
Poruka
60
Interesuje me sta mislite koliko je normalno provoditi vremena sa deckom? Ja sam u vezi par meseci i vidjamo se u proseku cetri puta nedeljno. Dok smo zajedno stvarno je divan prema meni ali inace se retko seti da me nazove ako se vec nismo dogovorili ili ako nema neki poseban razlog. Sigurna sam da nema drugu jer sam uglavnom uvek sa njim kada je u drustvu, poznajem celu familiju i primecujem da mu je jako stalo da sam sa njim u nekim bitnim trenutcima. Ja osecm da se sve vise vezujem za njega ali mislim da bi mogli da provodimo malo vise vremena zajedno. Za vikend, kad imamo vise slobodnog vremena uglavnom se vidimo uvece par sati. Mozda preterujem ali ja bi da sam svaki trenutak pored njega.
 
Uopste ne postoji pravilo koliko vremena treba provoditi sa deckom. Provodite toliko da vam bude lepo zajedno, a to je mozda i trajna zajednica. Ako obe strane nemaju takvu zelju tada ili to nije dovoljno jaka veza ili je taj drugi tip koji ne voli da se previse vezuje. Ali jedan savet: kolika god ljubav bila i koliko god trajala nemoj da izgubis svoje prijatelje i svoje slobodno vreme, jer ako to izgubis, izgubices svoj identitet.
 
Vidi, znam da sam negde video neki zakon koji propisuje obavezu da par bude zajedno od bar 5 dana u nedelji i minimum 3 sata dnevno... :?
Sad ozbiljno. Vidim po profilu da si '79 god, a postavljash pitanje koje vishe prilici tinjedzerskim godinama. Znash ono kad se smuvaju da bi eto imali decka/devojku... a realno nije im bash jasno zashto su se proglasili parom. Svi bi danas da imaju obavezno partnera, mnogi i po svaku cenu... i onda veza izgleda ko dnevna obaveza.
Mislim neverovatno je kolko se mogu razlikovati pravi parovi od tih "formalnih". Prosto bode ochi. Vidi ti gde se uklapate vas dvoje. Par meseci je malo vremena da mozes da kazes: E sa njim mogu ozbiljnu vezu. Mozda si ti jos pod uticajem neke zaljubljenosti. A on je s'tobom zato sto je zasad lepo... ali eto mozda ne zeli da se vezuje! S'druge strane ti bi se rado vezala za njega! To mi ne lici na neko slaganje.
Razmisli realno kolko se zaista uklapate.
 
nemoj da zbog decka zapostavis svoje interesovanja, svoje prijatelje, svoj zivot...veza ne temelji se na tome da ste zajedno 24h dnevno...treba da nadjes zlatnu sredinu...znam, kako je to...svidja ti se, volis ga, hoce da budes s njime sto vise, da bude samo tvoj...ali to je greska...srecno
 
jelenaa:
Interesuje me sta mislite koliko je normalno provoditi vremena sa deckom? Ja sam u vezi par meseci i vidjamo se u proseku cetri puta nedeljno. Dok smo zajedno stvarno je divan prema meni ali inace se retko seti da me nazove ako se vec nismo dogovorili ili ako nema neki poseban razlog. Sigurna sam da nema drugu jer sam uglavnom uvek sa njim kada je u drustvu, poznajem celu familiju i primecujem da mu je jako stalo da sam sa njim u nekim bitnim trenutcima. Ja osecm da se sve vise vezujem za njega ali mislim da bi mogli da provodimo malo vise vremena zajedno. Za vikend, kad imamo vise slobodnog vremena uglavnom se vidimo uvece par sati. Mozda preterujem ali ja bi da sam svaki trenutak pored njega.
bas si se zaljubila :oops:
 
Posveti mu se utorkom i cetvrtkom od 14:00 do 19:00, tada treba da imas u vidu kucni red i to da treba ranije da legnes zbog obaveza. A subotom vec od 13:00 do 22:00, ali samo ako su drugarice nedeljom ili ne ides u bioskop. Ako ti ovo ne odgovara mozes mi poslati svoju i njegovu kracu biografiju pa da ti preciznije odredim termine. :D
 
a sta ako je i on, kao i ti u istoj dilemi? cool vam je zajedno, vidjate se po dogovoru i ni jedno nece da se "namece" onom drugom..? na kraju moze da se desi da neko od vas zakljuci da to nije to, cim nema prvog koraka sa druge strane-verovatno ga/je ne zanimam dovoljno..(ti si na pola puta da to zakljucis, cini mi se..)
pozovi ga nekog vikenda na ceo dan, da ne radite nista..ili da idete da zavrsite neku birokratiju.. ili da sedite pola dana na kalisu..ili bilo sta drugo sto ne ukljucuje smisljenu zabavu.. ako je to to, bice vam dovoljno sto ste zajedno..
 
jelenaa:
Interesuje me sta mislite koliko je normalno provoditi vremena sa deckom? Ja sam u vezi par meseci i vidjamo se u proseku cetri puta nedeljno. Dok smo zajedno stvarno je divan prema meni ali inace se retko seti da me nazove ako se vec nismo dogovorili ili ako nema neki poseban razlog. Sigurna sam da nema drugu jer sam uglavnom uvek sa njim kada je u drustvu, poznajem celu familiju i primecujem da mu je jako stalo da sam sa njim u nekim bitnim trenutcima. Ja osecm da se sve vise vezujem za njega ali mislim da bi mogli da provodimo malo vise vremena zajedno. Za vikend, kad imamo vise slobodnog vremena uglavnom se vidimo uvece par sati. Mozda preterujem ali ja bi da sam svaki trenutak pored njega.
Zaljubila si se seko,ZESTOKO!Sve je to normalno,samo nemoj da ga gusis,jer ces ga vrlo brzo izgubiti.Ne daj mu do znanja da je SAMO TEBI stalo da se vidjate cesce i ne prebacuj mu da te ne zove dovoljno,jer cete PROVALITI da si sezacopala aonda... :? necesmu biti interesantna kao ranije.Ma nemas razloga za paniku...tripujes bzvz.Srecno!
 
jelenaa:
Interesuje me sta mislite koliko je normalno provoditi vremena sa deckom? Ja sam u vezi par meseci i vidjamo se u proseku cetri puta nedeljno. Dok smo zajedno stvarno je divan prema meni ali inace se retko seti da me nazove ako se vec nismo dogovorili ili ako nema neki poseban razlog. Sigurna sam da nema drugu jer sam uglavnom uvek sa njim kada je u drustvu, poznajem celu familiju i primecujem da mu je jako stalo da sam sa njim u nekim bitnim trenutcima. Ja osecm da se sve vise vezujem za njega ali mislim da bi mogli da provodimo malo vise vremena zajedno. Za vikend, kad imamo vise slobodnog vremena uglavnom se vidimo uvece par sati. Mozda preterujem ali ja bi da sam svaki trenutak pored njega.
preterujes :wink: .to koliko ce par da provodi vremena zajedno je vrlo individualno.ruzno bi bilo da on za sve drugo vremena ima osim za tebe.al' treba covek da dise i zivi normalno inace ces ga smoriti pa ce te shvatiti kao neku dodatnu obavezu...pa ce pozeleti da te se resi :? .
 
Vezi,braku,ljubavi uopste treba se posvetiti bezuslovno i ne drzati nista u rezervi.
Oni koji tako dele svoju ljubav na parcice,na vreme,samo su obicne kukavice koje se plase da do kraja osete najvece i najuzvisenije osecanje koje postoji.
Da li cete ljudi ikada prestati da gledate u buducnost i kako ce ta veza izgledati za par godina i sasvim se prepustiti sadasnjem trenutku,sadasnjem momentu,upravo tako sto ce bilo ko od vas da se totalno posveti ljubavi...jer sve drugo je prolazno.
Jedino ljubav je prvi covekov osecaj sa kojim se radja,.....pa i one rane posle ljubavi ne znaju da zarastu.
 
Ja se zato nisam javljala na ovoj temi, vidim svima je ok sto se decko tako ponasa...a kod mene je uvek bilo obrnuto, bas u to pocetno doba od par meseci smo bili zajedno jako puno, svaki dan skoro, ako nismo onda je bila prica telefonom...u svakom slucaju videla se ta neka povezanost i zaljubljenost i bila je to obostrana zelja. E vec kasnije zelis malo vise prostora za sebe kad zaljubljenost predje u ljubav ;)
Ipak, ljudi su razliciti pa ne bi trebalo na osnovu nasih iskustava da predpostavljamo kakav je on i da li je kukavica. Mozda je samo manje emotivan, znaci takav po prirodi a u stvari je jako puno voli. Ipak ona to najbolje zna.
 
Nina2:
Ja se zato nisam javljala na ovoj temi, vidim svima je ok sto se decko tako ponasa...a kod mene je uvek bilo obrnuto, bas u to pocetno doba od par meseci smo bili zajedno jako puno, svaki dan skoro, ako nismo onda je bila prica telefonom...u svakom slucaju videla se ta neka povezanost i zaljubljenost i bila je to obostrana zelja. E vec kasnije zelis malo vise prostora za sebe kad zaljubljenost predje u ljubav ;)
Ipak, ljudi su razliciti pa ne bi trebalo na osnovu nasih iskustava da predpostavljamo kakav je on i da li je kukavica. Mozda je samo manje emotivan, znaci takav po prirodi a u stvari je jako puno voli. Ipak ona to najbolje zna.
Upravo se o tome radi. Neki komentarisu da sam matora za ovakvu temu ali veze u kojima sam bila ranije, izmedju ostalih i jedna od par godina bile su drugacije. Oboje smo se trudili da se sto cesce cujemo, da budemo sto vise zajedno sto sada nije slucaj i to me jako buni. Povremeno pomislim da su njegova osecanja splasnula ali kada se vidimo sve je idealno. Za razliku od ranijih veza sada se osecam zaljubljenije i mnogo srecnije kada smo zajedno.
 
jelenaa:
Upravo se o tome radi. Neki komentarisu da sam matora za ovakvu temu ali veze u kojima sam bila ranije, izmedju ostalih i jedna od par godina bile su drugacije. Oboje smo se trudili da se sto cesce cujemo, da budemo sto vise zajedno sto sada nije slucaj i to me jako buni. Povremeno pomislim da su njegova osecanja splasnula ali kada se vidimo sve je idealno. Za razliku od ranijih veza sada se osecam zaljubljenije i mnogo srecnije kada smo zajedno.

Onda decko zna sta radi, udara ti ceznju a izgleda da to pali kod tebe ;)
 
jelenaa:
Upravo se o tome radi. Neki komentarisu da sam matora za ovakvu temu ali veze u kojima sam bila ranije, izmedju ostalih i jedna od par godina bile su drugacije. Oboje smo se trudili da se sto cesce cujemo, da budemo sto vise zajedno sto sada nije slucaj i to me jako buni. Povremeno pomislim da su njegova osecanja splasnula ali kada se vidimo sve je idealno. Za razliku od ranijih veza sada se osecam zaljubljenije i mnogo srecnije kada smo zajedno.

Moj savet je da ne poredis tu vezu sa prethodnim. Svaka veza je posebna i svaka ima neku svoju draz.Jednostavno, naletela si na tipa koji nije u fazonu da bude s tobom 24h sto je potpuno ok. E sad je pitanje da li ti mozes sa tim ili ne. Ako ti toliko smeta, najbolje je da mu kazes.
 

Back
Top