Kombinovan test za malu maturu 2013/2014

...koje ja nisam komentarisao.



Osnovni nivo je za imbecile. Ja kad sam video zbirku prvi put sam pomislio da se neko šali sa mnom.
Zadaci iz srednjeg i naprednog nivoa su uglavnom veoma laki, postoji nekoliko težih i to je sve.
YOKAi, ovve godine ce na testu biti25 posto ko iz zbirke(SAMO IZ OSNVOG NIVOCA),25 slicnih iz srednjeg i narpednog a ostalo nepoznato iz srednjeg i narpednog!a oni sledece godine ce imati 100 posto nepoznato!tako da nemoj da smaras i da se svddas i da izvodis nekog pametnjakovica!
 
YOKAi, ovve godine ce na testu biti25 posto ko iz zbirke(SAMO IZ OSNVOG NIVOCA),25 slicnih iz srednjeg i narpednog a ostalo nepoznato iz srednjeg i narpednog!a oni sledece godine ce imati 100 posto nepoznato!tako da nemoj da smaras i da se svddas i da izvodis nekog pametnjakovica!


Pa i to je smešno. Zbog takvog usranog sistema svaka šuša može da upiše gimnaziju.
 
Pa i to je smešno. Zbog takvog usranog sistema svaka šuša može da upiše gimnaziju.
Pa uvek je mogla svaka šuša da upiše gimnaziju, ako se nalazi iznad crte. Gimnaziju upisuje određeni broj đaka, pa makar poslednjih desetoro od njih imalo nula poena na maturi, ako se niko drugi nije prijavio (što se i dešava u gimnazijama u manjim mestima, a biće još gore kad uvedu da 50 odsto mesta bude u gimnazijama, kao što planiraju).

Činjenica je da ovakav maturski test dobro raspoređuje đake po nekom kontinuumu od jako slabo do jako dobro urađenih zadataka. A to je i cilj ovog testa. Ne da jedna grupa ljudi ima 20 poena a druga 4-5, nego da se ravnomerno razmažu njihove tačke po grafiku. Da ima i 11, i 12, i 13, i svi redom do 20.

Ne vidim zašto bi nekome smetalo da neko ko ima npr. trojku iz matematike dobije 12 poena od mogućih 20 (umesto npr. 8). To je 60 odsto, što i jeste neka trojka.
Eto, neko ko je imao dvojku je dobio 7 poena iz matematike (35 odsto). Opet se svi đaci u Srbiji rangiraju i on neće zapasti u Devetu gimnaziju nego će sa tim poenima da ide u neke servisere klima uređaja. Nije kao da se vukovcu oduzima mesto time što slab đak ima 7 umesto 0,5 poena.
 

Back
Top