IZDAJA U JNA

T_REX

Obećava
Poruka
54
Tokom nesrećnih devedestih bili smo svedoci razno raznih izdaja-setite se samo tzv.generala Vasiljevića i predaje Varaždinskog korpusa,izlaska vojske iz Tuzle(bivše sedište korpusa),kukavnog Kukanjca i dobovoljačke uluce u Sarajevu............Vaše mišljenje molim............
 
nisam razumeo, kako vasiljevica dovodis u vezu sa varazdinskim korpusom?K-dant je bio V.Trifunovic.
Nemogu da budem objektivan u svemu tome.Uglavnom se danas krivica projektuje na sadasnju vojsku i njene kadrove, kada se govori o tim iydajama od pre 15 godina, ali cinjenice govore da su najvece gluposti tog tipa isle smerom da je `njihov kadar` bio na vaznom mestu u JNA-npr.Anton Tus, komandant RVPVO, hrvatski spijun, Martin Spegelj i sl.Pazi, bilo je puno krvi a moglo se izbeci, ali sada smo tek u stanju da to vidimo.Normalno je da svaka ptyica ide svome jatu, ali moglo je drugacije.Sve izdaje sada nemogu smatrati izdajama.Gora stvar je to zasto mu je to zaboravljeno pa sada ima firmu u BG?
 
E jako je interesantno da svi ovde u serviji misle da samo mi Srbi imamo pravo na svoju zemlju,otadzbinu ili kako vec,sto naravno nema veze sa mozgom,pa prema tome ni general Tus nije izdajnik,jer krajnje je nelogicno da puca na pripadnike svoga naroda.
 
Slusaj-svaka ptica svome jatu!Logicno!
ali ako si se zakleo, pa izneveris, e onda si izdajnik!!!Moglo je lepo.Puno ljudi znam, muslimani, Hrvati, Slovenci su doveli svoje jedinice u reone izvlacenja, pod borbom i ostalim s*anjioma, pa pokupili drugare i kolege u kantinu, objasnili da osecaju gde im je mesto, pozdravili se kao ljudi i uz cesto i suze, otisli svojim jatima.Sta je bilo posle-bilo je, ali to je postovanje zadate reci, a covek se ne veze za rogove, vec za rec!A ne, kao pomenuti, da jos planiras ubistva ljudi sa kojima si, do prekosutra/ne do juce/jeo razna sr*nja.
 
ugly_coyote:
E jako je interesantno da svi ovde u serviji misle da samo mi Srbi imamo pravo na svoju zemlju,otadzbinu ili kako vec,sto naravno nema veze sa mozgom,pa prema tome ni general Tus nije izdajnik,jer krajnje je nelogicno da puca na pripadnike svoga naroda.
:?: Tacno, care! Pazi ovo; Kada se Slovenija vec bila odvojila, ostale su jos Hrvatska, BiH, Makedonija i SCG. Komandant, RV i PVO, Antun Tus. Sluzbenicima i pripadnicima vojske, stizu planovi i mape, vazdusnog dejstva po starom delu Zagreba. Sa aerodroma Batajnica, u ranim vecernjim satima se podize oko 30-ak aviona,sa ciljem bombardovanja strateskih mesta u Zagrebu i njegovoj okolini. Avioni dolaze do Tuzle, ali dobijaju naredjenje o povratku u bazu. I tako dva puta. I pored Tusa, veliki broj vecih oficira JNA poreklom iz Hrvatske je prebegao na stranu, paravojnih formacija (vojske R. Hrvatske i Zenga), dok su se ovde ljudi u vojsci tripovali kako su komandanti na godisnjim odmorima i da ce se sa istih vratiti. Cvrc!
 
ma nije vojska u pitanju kao vojska, vec odnos politicara prema njoj.Od tog momenta, vojska je postala nahoce sa kojim se poigravaju od nemila do nedraga, preko svojih eksponenata u vojnom vrhu, koristeci je za licne politicke ciljeve a ne za ono za sta je ustavom namenjena.iz te ogromne grupe izdvoj vojni vrh pa razmisli sta je sa trupcima, profesionalnim pripadnicima i vojnicima u popuni i rezervi, koji su na svojoj kozi osecali svu bedu ljudske mizerije politicke vrhuske i bili licno rastrzani izmedju profesionalne obaveze, osecaja casti i zakletve sa jedne i rezlnih desavanja sa druge.Klasican psiholoski konflikt.
 
T_REX:
Tokom nesrećnih devedestih bili smo svedoci razno raznih izdaja-setite se samo tzv.generala Vasiljevića i predaje Varaždinskog korpusa,izlaska vojske iz Tuzle(bivše sedište korpusa),kukavnog Kukanjca i dobovoljačke uluce u Sarajevu............Vaše mišljenje molim............
taj general i nije bio tako los.uradio je jedino sto je mogao.
 
Yo' drustvo! Nisam bio neko vreme u BG pa sam saznao nesto novo!! Sta kazete, kakvi su vam komentari na konto Skorpiona i Legijinih kolega, na operacijama u BiH 1995. Jel mislite da je to radjeno na svoju ruku ili po direktivi drzave? GKB :?:
 
ma slusaj, ucestvovao sam u nekoliko gomila govana koje su se srucile na nas tokom poslednjih decenija, ali je maksimalna kolateralna steta u jedinicama kojima sam komandovao, bila nekoliko soljica za kafu ili par iscepanih jastuka.Znaci, ako se zeli, takve se stvari mogu izbeci.cenim da se ne radi o drzavi vec o lecenju kompleksa pojedinaca ili o osveti nad neselektivno biranim ciljevima.
 

Back
Top