Razdvojenost i ljubav

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Otvaram ovu temu na zenskom kutku jer me interesuje misljenje zena o necemu sto nije vezano za moju privatnu situaciju vec jedne meni veoma drage osobe koja je dozivela ovih dana nesto jako neprijatno...Naime posle tri godine zajednickog zivota sa covekom strancem kog je upoznala u vreme rata u jednoj misiji ona se prosle godine i vencala sa njim i zivi u lepom stanu sasvim pristojno i sa dobrim novcanim statusom...Jako ga je volela ugadjala mu a i on je uzvracao cinilo se istom merom pa sam joj ponekad i zavidela na toj sreci koja je ispostavilo se bila samo prividna...nista novo...Posle vencanja morao je u novu misiju u jednu od arapskih zemalja nebitno, da bi se sa njom cuo dopisivao i preko sms i putem maila gotovo svakodnevno...Poruke ljubavi stizale su jedna za drugom i ja kao posmatrac rekla bi sve je ok on je voli i cim prodje tih godinu dana eto ga da srecno zive do kraja zivota...Medjutim zenska intuicija ne vara posebno kad nekog volite pa je ona tako osetila da se on ipak bez obzira na sva ta pisma i izjave polako distancira tj sve cesce "vadi" ukoliko ga ne nadje odmah kraj tel ili joj se ne javi u toku noci...sve se vise nervirala i zvala ubedjujuci se sa njim da bi konacno docekala da dodje za praznnike kuci...Ipak se radovala susretu i htela da sve prodje u ljubavi i slozi kad je cekajuci ga sva ustreptala na z stanici dobila "greskom" poslatu sms poruku namenjenu drugoj zeni tamo negde...Pisao je da stize kuci i da ce ubrzo natrag da je voli da ce sve uciniti da je dovede na zapad i bla bla...Moja prijateljica je naravno bila vise nego povredjena malo je reci da je ocajna i ovih dana dok je tu on joj je priznao da se zaljubio u drugu zenu i da je u njoj jednostavno nasao sve...Naravno suze svadje i prepirke prisutne su svaki dan ali on prosto nije u stanju da sa njom ozbiljno poprica o problemu vec se cudi sto se ona ljuti...jednostavno joj savetuje da i ona nadje nekog :!: Kaze eto tako stvari stoje a ti kako hoces...E sad ajde sve to da kazemo desilo se i ziv stvor gresi bio je usamljen i sl nego on sad gledajuci kako se ona kida namerno pred njom pise toj drugoj, kaze ovoj da nadje stan da ce on gledati da dovede tu zenu udavsi je za papire za svog brata ili vec nekog ili kaze da se razvedu pa da on bude taj mladozenja i sl gluposti...Meni su takve stvari ipak bolesne bez obzira sto se radi o mojoj prijateljici niko tako nesto ne zasluzuje ja mislim i to na takav bezobziran nacin...ona je fina iskrena nijednom nije uradila nista zbog cega bi je odbacio i on prosto nema neki adut da bi je ostavio tek tako...Necu pisati sve detalje oduzilo bi se ali me interesuje kako biste se visad ponasale prema njemu s obzirom da on ide ponovo tamo za neki dan da ostaje jos dva meseca da naravno ide pravo k njoj i da je pitanje sta ce preduzeti da tu zenu dovede ili je bar ima u blizini...Ja delim neke savete ali vise i neznam je li to ispravno posto takvu situaciju ne poznajem...treba li da ga okruzi paznjom ne bi li se povratio i shvatio sta gubi ili da se povuce i misli kako ce dalje da zivi jer ima dete iz prvog braka i mora bar zbog njega da se uspravi i okrene novom zivotu...Po meni tu nema vise poverenja ta zena je nebitna tamo..ja kazem bice neka druga opet ako je takav ali da li je ta razdvojenost ipak kriva za tako tezak polozaj u kojem se nasla?
 
Jel' ti pitas sta je pametno toj zeni da radi?
Pa, zar nije ocigledno?
Da se izgubi iz njegovog zivota.
On izgleda sa svake misije ima novi plijen, ona je bila jedan od plijenova, sad je nasao drugi.
Nema tu puno sta da se razmislja...Ljubav je bila i kod njega prosla. Kraj price.
 
mammy:
Jel' ti pitas sta je pametno toj zeni da radi?
Pa, zar nije ocigledno?
Da se izgubi iz njegovog zivota.
On izgleda sa svake misije ima novi plijen, ona je bila jedan od plijenova, sad je nasao drugi.
Nema tu puno sta da se razmislja...Ljubav je bila i kod njega prosla. Kraj price.
Ja pitam ali mislim slicno kao i ti...jedino sto je nekom lakse da se izgubi i zapocne nesto novo a neko to dobro odboluje...izgleda da ce morati...al ajd da cujemo i druge
 
Izgleda da sam grubo zvucala....naravno da joj nije lako, to sve zvuci jednostavno, a uraditi je malo drukcije. Naravno da ce morati da otplace, da odboluje, ali, pomozi joj u tome i pomozi joj da tu svoju bol usmjeri u pravom pravcu....nek' mu pokupi love sto vise...zapadnjacima je ipak najogore kad ih po dzepu lupis. A sad kad dodje sa misije...au, love ima na tonu..
makar ce imati nesto od te veze...
 
ariela:
ona je fina iskrena nijednom nije uradila nista zbog cega bi je odbacio i on prosto nema neki adut da bi je ostavio tek tako

Svasta. Sto ne ode medju copor lavova i bude fina i iskrena? Tesko da ce da prezivi. Biti fin a ne biti lukav, jos ako pored sebe imas dete, znaci biti glup, neodgovoran i sebican, ako ne - skot, makar i samo zbog tog deteta. Ako kazes "zenska intuicija", sto je cutala? Sto je cekala da dodje u taj polozaj? Nadala se? Pa ok, neka se opet nada, ako nece da proveri. U slucaju da budes samo lukav, zivot ce ti se pretvoriti u video-igru, sve ce biti rutina a ti ces biti duhovna statua, u slucaju da budes samo "fin i iskren" slucaj tvoje drugarice ce biti med i mleko, naspram onoga sto mozes da dozivis. Balans, je uslov da bi mogao da volis, da bi mogao da se cuvas, i bi mogao da prezivis i ides dalje, i u slucaju da budes povredjen. Hrabrost nije odsustvo straha, vec sposobnost da se suocis sa istim.
 
dilerDuse:
ariela:
ona je fina iskrena nijednom nije uradila nista zbog cega bi je odbacio i on prosto nema neki adut da bi je ostavio tek tako

Svasta. Sto ne ode medju copor lavova i bude fina i iskrena? Tesko da ce da prezivi. Biti fin a ne biti lukav, jos ako pored sebe imas dete, znaci biti glup, neodgovoran i sebican, ako ne - skot, makar i samo zbog tog deteta. Ako kazes "zenska intuicija", sto je cutala? Sto je cekala da dodje u taj polozaj? Nadala se? Pa ok, neka se opet nada, ako nece da proveri. U slucaju da budes samo lukav, zivot ce ti se pretvoriti u video-igru, sve ce biti rutina a ti ces biti duhovna statua, u slucaju da budes samo "fin i iskren" slucaj tvoje drugarice ce biti med i mleko, naspram onoga sto mozes da dozivis. Balans, je uslov da bi mogao da volis, da bi mogao da se cuvas, i bi mogao da prezivis i ides dalje, i u slucaju da budes povredjen. Hrabrost nije odsustvo straha, vec sposobnost da se suocis sa istim.

lukav?fuj, kakav izraz...nismo svi isti...ni sposobni da budemo lukavi...svi ponekad pogresimo...napravimo pogresnu procenu...nadamo se i kad nadi vise mesta nema...jer smo ljudi, i ponekad slabi...ono sto smo duzni, i sebi i svoj deci, je jednom reci dosta, i staviti tacku...i naci snage i hrabrosti da idemo dalje...dakle sa poslednjim se pasusom slazem
 
Zasto je fuj? Mozda ti se vise svidja ovo sto joj se desilo? Bas lepo od tebe. Nije svako sposoban? Pa dobro, zato ce da pati. Fuj ti je zato sto si iskljuciva, ne umes da balansiras. Bas ono sto sam naveo. "Ako nije lukava onda je predana, i onda znaci da ga voli, bla bla". "Ako je lukava, onda glumi da voli" Molim te, cemu taj crno-beli svet. Kako mozes da volis nekoga, a da sa druge strane dopustas da propadas? Kod koga ta prica pije vodu? Kako ces mene da volis a sebe unistavas? Ko je onda taj sto me "voli"? Nesto se tu ne uklapa. Toliko o "voljenju". Ne, ti tada ne volis, samo si opsednut, zaveden, uplasen. Uplasen i opsednut covek ne moze da voli, on samo cini sve sto je u njegovoj moci da ne bude povredjen, a to nema veze sa ljubavlju. Ali, kao sto rekoh, svest ljudi je razlicita pa samim tim i njihovi kriterijumi. Zato tebi smeta rec LUKAV. Biti lukav ne znaci biti stena, niti glumiti ljubav, biti lukav znaci imati otvorene oci i pored toga sto imas otvoreno srce, biti lukav prema sebi ne prema nekome. Jer niko nas ne moze povrediti ako mu pre toga mi sami ne damo tu cast.
 
dilerDuse:
Zasto je fuj? Mozda ti se vise svidja ovo sto joj se desilo? Bas lepo od tebe. Nije svako sposoban? Pa dobro, zato ce da pati. Fuj ti je zato sto si iskljuciva, ne umes da balansiras. Bas ono sto sam naveo. "Ako nije lukava onda je predana, i onda znaci da ga voli, bla bla". "Ako je lukava, onda glumi da voli" Molim te, cemu taj crno-beli svet. Kako mozes da volis nekoga, a da sa druge strane dopustas da propadas? Kod koga ta prica pije vodu? Kako ces mene da volis a sebe unistavas? Ko je onda taj sto me "voli"? Nesto se tu ne uklapa. Toliko o "voljenju". Ne, ti tada ne volis, samo si opsednut, zaveden, uplasen. Uplasen i opsednut covek ne moze da voli, on samo cini sve sto je u njegovoj moci da ne bude povredjen, a to nema veze sa ljubavlju. Ali, kao sto rekoh, svest ljudi je razlicita pa samim tim i njihovi kriterijumi. Zato tebi smeta rec LUKAV. Biti lukav ne znaci biti stena, niti glumiti ljubav, biti lukav znaci imati otvorene oci i pored toga sto imas otvoreno srce, biti lukav prema sebi ne prema nekome. Jer niko nas ne moze povrediti ako mu pre toga mi sami ne damo tu cast.

nisam rekla da mi se svidja ono sto joj se desilo...da li mislis da ikakvom lukavstinom mozes da predupredis patnju? nikad ne mozes biti toliko promucuran da izbegnes bol...cim si sebi dozvolio da nekog zavolis, rizikujes...pa cak i ako si lukav, da li te zbog toga izdaja i laz manje boli? ideja o tome kako mozes nekakvim rasudjivanjem preduprediti izdaju, ili bilo kakav bol u zivotu, e to je zabluda...
pitanje je samo da li ces zbog straha od izdaje zatvoriti srce, i uskratiti sebi da verujes ikome, da volis ikoga, ili ces iz teskog iskustva izvuci jedini moguci zakljucak-moja snaga veca je od bilo kakvog iskusenja koje me ceka, i moja je sposobnost procene ljudi sad povecana,te cu znati da procenjujem ljude otvorenih ociju ...i sad smo dosli do tvoje definicije termina lukav, koji je pomalo neobican, i izazvao je moju reakciju...

poenta cele price nije u tome da se ljudi trude da budu lukavi, vec da postanu svesni svog unutrasnjeg jezgra koje je njihova sustina, i koje ne sme biti ovisno od ljudi ili okolnosti...jer ljudi dolaze i odlaze,i zivotne okolnosti se menjaju...to je neminovnost...
 
Hm,moje misljenje je da to nema veze sa razdvojenoscu.Kazem to iz licnog isustva jer se meni slicna stvar desil pre godinu dana s tim sto je moj muz ziveo ovde.Savetujem joj da jednostavno izadje iz njegovog zivota,nije sve ni u novcu.Bitan je neki psihicki mir.Ja sam napustila svog muza sa dvoje dece od kojih je jedno imalo u tom momentu mesec dana. I moj muz je bio vrlo jak finansijski ali ja sam se odlucila da ne trpim da od mene pravi budalu zarad nekih para ili boljih uslova zivljenja.Sada sam se sa klincima preselila u Beograd,zivim kao podstanar i sa mnogo manje finansija nego u braku ali sam srecnija i ispunjenija kao licnost.
Jednostavno neke stvari preseces i krenes dalje uzdignute glave.Ne osvrces se unazad ma koliko te vuklo i ma koliko problema imala.Postavis ssebi cilj i znas da ako se zrtvujes to radis samo zbog svoje dece i to te izpunjava.
Pozdrav svima
 
SINDI:
nisam rekla da mi se svidja ono sto joj se desilo...da li mislis da ikakvom lukavstinom mozes da predupredis patnju? nikad ne mozes biti toliko promucuran da izbegnes bol...cim si sebi dozvolio da nekog zavolis, rizikujes...pa cak i ako si lukav, da li te zbog toga izdaja i laz manje boli? ideja o tome kako mozes nekakvim rasudjivanjem preduprediti izdaju, ili bilo kakav bol u zivotu, e to je zabluda..

Lukavstinom? Jel si ti procitala objasnjenje koje sam dao na termin LUKAV? Da naravno da mozes da predupredis patnju, pitanje je da li zelis. Zao mi je sto je tebi tesko da to prihvatis. Ne treba biti promucuran pa da mozes da procenis da li je neko za tebe ili nije, to sto neko smatra da ce nekoga da promeni pa ce onda taj neko da mu odgovara, ne znaci da su ljudi jedni za druge. Ako si lukav da li te onda manje boli? Ne. Onda ne mozes sebe da dovedes u poziciju da te boli. Tebi je zabluda da se rasudjivanjem moze preduprediti izdaja? Pa vidis, moja iskustva nisu takva. Ja ti kazem da vrlo moze, stvar je u tome da se potpuno posvetis tom nekom, i isto trazis od njega, da ostanete goli jedno pred drugim, oci u oci.(ne mislim na odsustvo garderobe, moram da napomenem) Tada vise nema mesta za nesporazume i lose procene. Ako nisi sposobna to da izvedes, nemoj mene ubedjivati kako to nije moguce. Da, mozda za tebe to nije moguce. Ali ako postoji i samo jedan covek koji to moze, znaci da je moguce. Izuzetak cini pravilo. Pitanje je samo koliko je covek spreman da se zrtvuje, da zrtvuje svoj ego."Ako ja ne mogu, ne moze niko.". Pusti me sa sujetom.
 
Možeš da preduprediš patnju i bol?
Pa, misliš da bi joj bilo lakše da je poverovala od prvog trenutka svojoj intuiciji; da bi bilo lakše da je od prvog momenta znala da je njen ''dragi'' sa drugom?
I, ne treba biti promućuran da bi odmah shvatio da li je neko za tebe ili nije? Znači, ona je od prvog momenta trebala da zaključi da taj čovek nije za nju, da će je kad-tad ostaviti, ili prevariti, ili štaveć... Od prvog pogleda, od prvih reči, od prvog poljupca, od nežnosti, od venčanja, i u nekoliko lepih godina braka i ljubavi... Ona je sve to trebala da ZNA? Ili, da je saznala istog trenutka kad se desilo, manje bi bolelo?
Kažeš da je mogla da predupredi izdaju tako što će mu se potpuno posvetiti, i tako što će isto tražiti od njega... A ne pitaš se kako im je idila trajala to vreme koje jeste, ako se nisu predali; ako nisu stali jedno prema drugom razgolićeni oči-u-oči...

Nisam uspela da razumem da li ti misliš da je ona u starta trebala da zna da on nije za nju, ili je mogla nešto da promeni ''potpunim predavanjem''; naravno sa tvojom projekcijom da se ona NIJE potpuno predala, ili da nije isto tražila od njega.

Stvarno bih volela da mi odgovoriš na tri stvari:
Da li je moguće da postoji Prava, ali neuzvraćena ljubav?
Da li je moguće da u 'potpunom predavanju' ima mesta lukavosti?
Da li ti stvarno živiš tako kao što pišeš?
Zahvaljujem unapred na odgovorima, i očekujem ih bez uvreda, ako je ikako moguće...

Ariela... što se tiče tvoje drugarice; strašno je sve to, ali nema ona šta više tu da traži. Niti će ikako moći da promeni njegova osećanja.
 
dilerDuse:
SINDI:
nisam rekla da mi se svidja ono sto joj se desilo...da li mislis da ikakvom lukavstinom mozes da predupredis patnju? nikad ne mozes biti toliko promucuran da izbegnes bol...cim si sebi dozvolio da nekog zavolis, rizikujes...pa cak i ako si lukav, da li te zbog toga izdaja i laz manje boli? ideja o tome kako mozes nekakvim rasudjivanjem preduprediti izdaju, ili bilo kakav bol u zivotu, e to je zabluda..

Lukavstinom? Jel si ti procitala objasnjenje koje sam dao na termin LUKAV? Da naravno da mozes da predupredis patnju, pitanje je da li zelis. Zao mi je sto je tebi tesko da to prihvatis. Ne treba biti promucuran pa da mozes da procenis da li je neko za tebe ili nije, to sto neko smatra da ce nekoga da promeni pa ce onda taj neko da mu odgovara, ne znaci da su ljudi jedni za druge. Ako si lukav da li te onda manje boli? Ne. Onda ne mozes sebe da dovedes u poziciju da te boli. Tebi je zabluda da se rasudjivanjem moze preduprediti izdaja? Pa vidis, moja iskustva nisu takva. Ja ti kazem da vrlo moze, stvar je u tome da se potpuno posvetis tom nekom, i isto trazis od njega, da ostanete goli jedno pred drugim, oci u oci.(ne mislim na odsustvo garderobe, moram da napomenem) Tada vise nema mesta za nesporazume i lose procene. Ako nisi sposobna to da izvedes, nemoj mene ubedjivati kako to nije moguce. Da, mozda za tebe to nije moguce. Ali ako postoji i samo jedan covek koji to moze, znaci da je moguce. Izuzetak cini pravilo. Pitanje je samo koliko je covek spreman da se zrtvuje, da zrtvuje svoj ego."Ako ja ne mogu, ne moze niko.". Pusti me sa sujetom.

ja jesam procitala ceo tvoj post...da li si ti moj?ti rece da govoris iz svog iskustva...to je ok...zasto kad ja govorim iz svog iskustva spominjes sujetu? nije mi namera da bilo koga u bilo sta ubedjujem...ono sto znam, ja znam, iz mog iskustva, je:
ono sto je danas istina sutra mozda nece biti
ono sto sam ja danas sutra mozda necu biti
ono sto su drugi danas sutra mozda nece biti
jer
covek je promena...
proces zasrevanja je dug, i nosi neocekivane obrte..
danas sigurno nisam ono sto sam bila pre deset godina
danas sigurno ne bih pravila greske od pre deset godina
ali mozda cu praviti neke druge, kojih jos nisam svesna
da li sam zbog toga losa? nesavesna? nepromisljena? sujetna?mozda...ni jednog trena nisam pomislila da sam zavrsila sa ucenjem...
ako ti jesi, iskreno ti se divim...
 
SINDI:
dilerDuse:
Lukavstinom? Jel si ti procitala objasnjenje koje sam dao na termin LUKAV? Da naravno da mozes da predupredis patnju, pitanje je da li zelis. Zao mi je sto je tebi tesko da to prihvatis. Ne treba biti promucuran pa da mozes da procenis da li je neko za tebe ili nije, to sto neko smatra da ce nekoga da promeni pa ce onda taj neko da mu odgovara, ne znaci da su ljudi jedni za druge. Ako si lukav da li te onda manje boli? Ne. Onda ne mozes sebe da dovedes u poziciju da te boli. Tebi je zabluda da se rasudjivanjem moze preduprediti izdaja? Pa vidis, moja iskustva nisu takva. Ja ti kazem da vrlo moze, stvar je u tome da se potpuno posvetis tom nekom, i isto trazis od njega, da ostanete goli jedno pred drugim, oci u oci.(ne mislim na odsustvo garderobe, moram da napomenem) Tada vise nema mesta za nesporazume i lose procene. Ako nisi sposobna to da izvedes, nemoj mene ubedjivati kako to nije moguce. Da, mozda za tebe to nije moguce. Ali ako postoji i samo jedan covek koji to moze, znaci da je moguce. Izuzetak cini pravilo. Pitanje je samo koliko je covek spreman da se zrtvuje, da zrtvuje svoj ego."Ako ja ne mogu, ne moze niko.". Pusti me sa sujetom.

ja jesam procitala ceo tvoj post...da li si ti moj?ti rece da govoris iz svog iskustva...to je ok...zasto kad ja govorim iz svog iskustva spominjes sujetu? nije mi namera da bilo koga u bilo sta ubedjujem...ono sto znam, ja znam, iz mog iskustva, je:
ono sto je danas istina sutra mozda nece biti
ono sto sam ja danas sutra mozda necu biti
ono sto su drugi danas sutra mozda nece biti
jer
covek je promena...
proces zasrevanja je dug, i nosi neocekivane obrte..
danas sigurno nisam ono sto sam bila pre deset godina
danas sigurno ne bih pravila greske od pre deset godina
ali mozda cu praviti neke druge, kojih jos nisam svesna
da li sam zbog toga losa? nesavesna? nepromisljena? sujetna?mozda...ni jednog trena nisam pomislila da sam zavrsila sa ucenjem...
ako ti jesi, iskreno ti se divim...

Ne, nisi losa, nesavesna i nepromisljena ti si samo sujetna. A sad cu da ti objasnim zasto. Opet si pokusala da budes pateticna, i optimistickih shvatanja, kako bi izdigla sebe u momentu kad ti se nije svidelo ono sto sam rekao, sto je bilo konstatacija na tvoj prethodni komentar.

SINDI:
nisam rekla da mi se svidja ono sto joj se desilo...da li mislis da ikakvom lukavstinom mozes da predupredis patnju? nikad ne mozes biti toliko promucuran da izbegnes bol...cim si sebi dozvolio da nekog zavolis, rizikujes...pa cak i ako si lukav, da li te zbog toga izdaja i laz manje boli? ideja o tome kako mozes nekakvim rasudjivanjem preduprediti izdaju, ili bilo kakav bol u zivotu, e to je zabluda..

To je bio tvoj komentar na moju konstataciju da je ovako nesto moguce. Ovde nisi bila za to da ljudi menjanjem mogu da postignu neke stvari. Da bi se onda, kad sam ti rekao da je to moguce ali, ocigledno, ne u tvom slucaju, ipak setila da se ljudi menjaju i napredjuju, kako bi opravdala svoje sadasnje nemogucnosti.

SINDI:
covek je promena...
proces zasrevanja je dug, i nosi neocekivane obrte..
danas sigurno nisam ono sto sam bila pre deset godina
danas sigurno ne bih pravila greske od pre deset godina
ali mozda cu praviti neke druge, kojih jos nisam svesna
da li sam zbog toga losa? nesavesna? nepromisljena? sujetna?mozda...ni jednog trena nisam pomislila da sam zavrsila sa ucenjem...
ako ti jesi, iskreno ti se divim...

Malo si zakasnila sa ovom porukom. Ja nigde nisam naveo da se one stvari o kojima sam govorio postizu preko noci, ali ti jesi rekla da je to zabluda, bez da covek, svojim trudom, moze da je prevazidje.
 
sustina cele moje price je bila u tome da je covek nesavrseno bice...i da svako u zivotu pravi greske, i da svako nekad dozivi razocarenje i bol...to je zivot...pateticno ili ne...
niko se nije naucen rodio, kaze narod...i to je istina...koliko smo sposobni da sagledamo svoje greske, i da iz njih ucimo, i da napredujemo, individualna je stvar...
kao sto rekoh, ja sam svesna svoje nesavrsenosti...
da li si ti svestan svoje?
 
Sto nisi rekla da si svesna svoje nesavrsenosti kad sam rekao da je moguce zaobici i preduprediti neke stvari? Kao sto rekoh, sujeta. Da bi se onda, naknadno, setila da su ljudi nesavrseni, ali da imaju mogucnost da napreduju. Takodje nigde nisam naveo da se neko radja naucen, ali posto sam rekao druge ljudske mogucnosti, ti si to, iz ko zna kog razloga, izvukla iz konteksta. Nigde nisam rekao ni da je nesto konacno, nepromenjivo, da covek ne moze da napreduje, naprotiv, rekao sam da je sve moguce samo ukoliko se covek trudi. To nisi uocila, jer ti se nije svidelo to sto se ispostavilo da se ti do sad nisi trudila. Pa zao mi je, i Ja sam gresio mnogo puta, i dalje gresim, ali ne vicem da je tudj uspeh zabluda.
 
dilerDuse:
Sto nisi rekla da si svesna svoje nesavrsenosti kad sam rekao da je moguce zaobici i preduprediti neke stvari? Kao sto rekoh, sujeta. Da bi se onda, naknadno, setila da su ljudi nesavrseni, ali da imaju mogucnost da napreduju. Takodje nigde nisam naveo da se neko radja naucen, ali posto sam rekao druge ljudske mogucnosti, ti si to, iz ko zna kog razloga, izvukla iz konteksta. Nigde nisam rekao ni da je nesto konacno, nepromenjivo, da covek ne moze da napreduje, naprotiv, rekao sam da je sve moguce samo ukoliko se covek trudi. To nisi uocila, jer ti se nije svidelo to sto se ispostavilo da se ti do sad nisi trudila. Pa zao mi je, i Ja sam gresio mnogo puta, i dalje gresim, ali ne vicem da je tudj uspeh zabluda.

cekaj malo...zasto si gresio? ako se greska moze preduprediti mudroscu i promisljenoscu, zasto je nisi predupredio? ovo je, naravno, retoricko pitanje...nije mi bila namera da osporim bilo ciji uspeh, vec da naglasim da bez obzira na svo iskustvo, i svu promisljenost, ponekad pogresimo...ne treba biti tako brz, kad sudis nekom drugom...i nije toliko bitno sta ti mislis o meni licno, da li sam se ja potrudila ili nisam, da li sam ovakva ili onakva...ili sta ja mislim o tebi...kljucno je pitanje da li razgovaramo ovde, i razmenjujemo misljenja, ili se licno sukobljavamo...ja nemam zelju da se licno sukobljavam, i mislim da sam dovoljno objasnila svoje misljenje o ovoj temi...pozdrav
 
Gresio sam zato sto sam smatrao da ne treba dublje da se posvetim nekom problemu. Znaci, nisam bio ni promisljen ni mudar. Bolelo me uvo, ali je bilo krvavo kad sam to morao sebi da priznam. I dalje si sujetna. Kako ne razumes, uvek sam korak ispred tebe. Ova pitanja na koje ocekujes odgovor, ne znace tebi kao nekome ko zeli da napreduje, jer to mozes da zakljucis sama i bez mog priznanja, to znaci tvojoj sujeti koja je zadovoljna ako je neko ispod, a ne ako ti napredujes. Ti si jedna od onih ljudi koja ce iz sopstvene ogorcenosti(da ne kazem lenjosti) sputavati druge da napreduju, bacajuci im u oci price kako je nesto nemoguce i zabluda, hraneci istu ideju u svojim ocima priznanjem da li je neko drugi uspeo, ili nije, u tom nemogucem. Ali zato neces pitati sebe da li ti to mozes i hoces. Sta te briga da li sam uspeo? Ja ti kazem da je moguce. Sto se ne potrudis i uveris se sama? Mrzi te? Ako te ne mrzi, zar je bitno da li Ja jesam? Ne, ti hoces da ne mrdas dupe, ali ni da priznajes mogucnost napretka tudjeg dupeta koje je, zarad istog, prisiljeno da, u najmanju ruku, mrda.
 
dilerDuse:
Gresio sam zato sto sam smatrao da ne treba dublje da se posvetim nekom problemu. Znaci, nisam bio ni promisljen ni mudar. Bolelo me uvo, ali je bilo krvavo kad sam to morao sebi da priznam.

tacno...dakle, svi gresimo..i uvek je krvavo kad treba da sucimo sa svojim greskama

dilerDuse:
I dalje si sujetna. Kako ne razumes, uvek sam korak ispred tebe. Ova pitanja na koje ocekujes odgovor, ne znace tebi kao nekome ko zeli da napreduje, jer to mozes da zakljucis sama i bez mog priznanja, to znaci tvojoj sujeti koja je zadovoljna ako je neko ispod, a ne ako ti napredujes. Ti si jedna od onih ljudi koja ce iz sopstvene ogorcenosti(da ne kazem lenjosti) sputavati druge da napreduju, bacajuci im u oci price kako je nesto nemoguce i zabluda, hraneci istu ideju u svojim ocima priznanjem da li je neko drugi uspeo, ili nije, u tom nemogucem. Ali zato neces pitati sebe da li ti to mozes i hoces.

potpuno pogresno.toliko, da ne moze cak ni da me uvredi...ljudi su za mene bitni kao deo mog zivota, u smislu ljubavi i prijateljstva...NIKAD kao referenca kojom bih odredjivala sebe...ni u pozitivnom, ni u negativnom smislu..dakle, sama teza je fijasko...

dilerDuse:
Sta te briga da li sam uspeo? Ja ti kazem da je moguce. Sto se ne potrudis i uveris se sama? Mrzi te? Ako te ne mrzi, zar je bitno da li Ja jesam? Ne, ti hoces da ne mrdas dupe, ali ni da priznajes mogucnost napretka tudjeg dupeta koje je, zarad istog, prisiljeno da, u najmanju ruku, mrda.

opet pogresno...ali ne pada mi na pamet da se ponavljam...prosipaj tu pricu onima koji se na nju loze...ako to sto si rekao zaista i mislis, onda je prica zavrsena...
podsecas me na dete koje ljutito udara nogom od zemlju sto nece da se igra s tobom..izvini, ja sam kao zemlja...ne palim okolo vatre, ja tek dam plod onom ko to zasluzuje...i ravnodusna sam prema ljutitoj deci... :wink:
 
Zao mi je sto si sve ovo videla kao neki moj revolt i udaranje nogom o zemlju. Zbog koga? Nekoga ko tudj uspeh vidi kao zabludu? Nema potrebe da toliko laskas sebi. Lepo sto sebe vidis kao zemlju. Veoma simbolicno. Dajes plodove onome ko zasluzuje? Mozda bi bilo bolje da se preores ili nekome platis da obavi to duboko oranje, mozda nadjes nesto vredno unutar sebe, kad vec sebe vidis kao zemlju. Zemlja obicno krije mnogo vrednije stvarcice nego sto je mogucnost da druge hrani slatkim plodovima, naravno, mora se duboko zaci ispod povrsine. No, svako prema svojim mogucnostima. Ako ne to, barem se oplemeni nekim djubrivom, zemlja se vremenom isposti, a plodovi postanu opori, koliko god da su samo za one koji ih zasluzuju. :wink:
 
dilerDuse:
Zao mi je sto si sve ovo videla kao neki moj revolt i udaranje nogom o zemlju. Zbog koga? Nekoga ko tudj uspeh vidi kao zabludu? Nema potrebe da toliko laskas sebi. Lepo sto sebe vidis kao zemlju. Veoma simbolicno. Dajes plodove onome ko zasluzuje? Mozda bi bilo bolje da se preores ili nekome platis da obavi to duboko oranje, mozda nadjes nesto vredno unutar sebe, kad vec sebe vidis kao zemlju. Zemlja obicno krije mnogo vrednije stvarcice nego sto je mogucnost da druge hrani slatkim plodovima, naravno, mora se duboko zaci ispod povrsine. No, svako prema svojim mogucnostima. Ako ne to, barem se oplemeni nekim djubrivom, zemlja se vremenom isposti, a plodovi postanu opori, koliko god da su samo za one koji ih zasluzuju. :wink:

:lol: :lol: :lol:
samo sam cekala...volim i ja tebe...duboko oranje u toku :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top