Ima li ko resenje za moj problem?

888bocky

Početnik
Poruka
22
Radi se sledecem...Ponekad a u poslednje vreme cesce, desava se da kad ugasim racunar(bezbedno) jednostavno nece da se ugasi.Na monitoru je slika "windows se iskljucuje", iskljuci se hard-disk a ventilator(cooler) radi takodje.Ugasi se dugme za startovanje racunara ili rucno restartovanje.Pomagajte!Hvala svima unapred.
 
888bocky:
Radi se sledecem...Ponekad a u poslednje vreme cesce, desava se da kad ugasim racunar(bezbedno) jednostavno nece da se ugasi.Na monitoru je slika "windows se iskljucuje", iskljuci se hard-disk a ventilator(cooler) radi takodje.Ugasi se dugme za startovanje racunara ili rucno restartovanje.Pomagajte!Hvala svima unapred.

Pa prijatelju :?: Kakav racunar,OS,od kada ,kako sta si sve instalirao i sl. pa onda kukaj, ovako i kod mene se neki put sporo gasi kada ga maltretiram , instaliram, deinstaliram svasta pa se malo pregreje , sve se razbuca po disku i sl.
Znaci naspisi malo istorije da bi neko eventualno probao da resi tvoj problem :!: :!: :!:
 
Imam XP SP1.Pre toga imao sam SP2 i desavalo se isto.Ploca je ABIT KD&-G, procesor AMD 2000+BOX,memorija 512 Kingston, hard Maxtor 80 GB, grafika HIS ATI 128mb+TV out.Od ostalih dodataka Toshiba DVD citac,LiteOn rezac,zvucnukartu CMedia, SkayStar2,modem,flopi...To je sve.Inace kontrolisem grejanje OS programom AIDA i nije se do sada grejao.Igrice ne igram ali moj sin igra manje zahtevnije(ima 6 godina).Ponovo hvala svima!
 
888bocky:
Imam XP SP1.Pre toga imao sam SP2 i desavalo se isto.Ploca je ABIT KD&-G, procesor AMD 2000+BOX,memorija 512 Kingston, hard Maxtor 80 GB, grafika HIS ATI 128mb+TV out.Od ostalih dodataka Toshiba DVD citac,LiteOn rezac,zvucnukartu CMedia, SkayStar2,modem,flopi...To je sve.Inace kontrolisem grejanje OS programom AIDA i nije se do sada grejao.Igrice ne igram ali moj sin igra manje zahtevnije(ima 6 godina).Ponovo hvala svima!

Pa ovako, meni se gasio letos pa sam mu smanjio brzinu sa 2000hz na 1500 pa je tako radio dok ga nisam otvorio i dobro ocistio narocito hladjenje procesora tamo je bilo svasta (inace kod mene je 2400+)onda je do skoro radio na 2000hz pa ponovo poceo da se gasi umesto restarta, skinuo sam ga ponovo na 1500 i tako radi dok ga dobro ne ocistim pa da ide na 2000.
:!: :wink:

Inace ocisti ga i od raznih programa od cocija istorije spy i adwarea narocito temp i internet temp fajl to ti je u dok.i setings tvoje ime pa lokal setings (moras prvo da u kontrol panelu otvoris opcije fascikle pa da omogucis da se vide sakriveni fajlovi), posle toga ciscenja ce se sigurno brze gasiti :!:
 

Back
Top