Tema za srpske komuniste

Kad i kako je unisten srpski komunisticki pokret i infiltriran hravtsko-ustaski...

To je pitanje?

По директиви Коминтерне, југословенски комунисти су давали подршку арнаутском сепаратизму који је требало да буде остварен уз помоћ терора над српским живљем на Косову и Метохији и у Јужној Србији.

«Усташа» - тзв. Хрватски ослободилачки покрет, од свога оснивања у Грацу, 1919. године, под туторством маџарске реваншистичке политике, активно је сарадјивао са Косовским комитетом за народну одбрану и са македонским ВМРО, терористичком организацијом која је уз помоћ тероризма тежила припајању Јужне Србије Бугарској.

Од 1921. па до 1929. године, седамнаест пута су падале владе, а главни разлог је била немогућност споразума са Хрватима. Краљ Александар се мешао у политички живот и сам је обарао и постављао владе. Пут ка самовлашћу утирао је доиста вешто.

Коминтерна је, 1924. објавила платформу за борбу против Југославије. Речено је да су народи Југославије и националне мањине угрожени од Срба, да је сам српски народ хегемонистички. Коминтерна је преко својих агената ширила оцене да је југословенска држава главна империјалистичка снага не само на Балкану него и у Европи, да је Србија окупирала Хрватску, Словенију и друге југословенске земље, а да је српски народ онај који угњетава све друге народе у Југославији. Комунистичка партија Југославије, која је од убиства Милорада Драшковића у Делницама, 21. јула 1921. године, била у илегалности, прихватила је све оцене Коминтерне о српским народу.

http://www.27march.org/main.php?pages_id=89
 
I sta bi sa ovim covekom, vodjom srpskog komunistickog pokreta?

Sima_Markovic.jpg
 
Znate sta zelim... nisam ja komunista, niti mi neko bio...

Ali ono sto smo naucili, ili meni rekli - ustase su se infiltrirale u komuniste, one brozove... zasto sine bugarski komunisti su prvo bugari pa komunisiti,
gledaj ova nasa domaca goveda... ne zna gde je supalj...
 
Što tebi ni malo nije smetalo da staviš njegovu sliku kao avatar i da slaviš njegovu ličnost.

Što ne stavi nekog srpskog komunistu? Ako si Hrvat onda razumem..

Broz je bio vodja moje partije i predsednik moje zemlje kada je ona dozivela njvece uspehe u svom postojanju i ne vidim razlog da ga ne stavim.
PS.Nisam Hrvat ali zar prebrojavanje po nacionalnoj osnovi nije zabranjeno pravilnikom
 
Broz je bio vodja moje partije i predsednik moje zemlje kada je ona dozivela njvece uspehe u svom postojanju i ne vidim razlog da ga ne stavim.
PS.Nisam Hrvat ali zar prebrojavanje po nacionalnoj osnovi nije zabranjeno pravilnikom

Drug Tito je kontraverzna licnost.. na nama nije da sad cenimo sta je bilo... ali da je unistio srpske komuniste to jeste,
ali on je bio ucen da se bori protiv srpskog nacionalizma a dopustio da ustase na kraju uniste SFRJ...
 

Back
Top