Thailand

Obisao sam Tajland u toku septembra 2009.

Odmah da kazem da za Tajland uopste nije potrebna turisticka agencija jer se prevoz i smestaj placaju online, a sve lokalne ture su dostupne u svakom hotelu, a u Bangkoku sedite u jeftin taxi pa sami na tenane svuda gde zelite.

Sto se tice kupovine nekretnina, one najlepse uz samu plazu se mogu kupiti za oko 1000€ po kvadratu, na ostrvu Ko Pangan.
Stranci ne mogu biti vlasnici nekretnina u Tajlandu vec zakupci na 99 godina, sa pravom nasledstva.

Najjaftinija avio karta iz Evrope je preko Qatar airways-a i ja sam je platio ukupno 400€ sa sve taksama, ali u za Tajland najnizoj sezoni - septembar. Sledece po ceni bi bile Egyptair, Malaysia, Air India itd. Uostalom tu je jatcost.com komparator pa proverite sami.
Za hotelski smestaj idite na agoda.com koja je i do 30% jeftinija nego da direktno platite u hotelu.

Bangkok je ogromna metropola koja neverovatno podseca na Sim City i definitivno treba uzivati u voznji barkama po kanalima, plovecoj pijaci (za koju valja ustati u sedam), Kraljevskoj palati, Parlamentu, Temple of Reclining Budha and the Dawn temple. Obidjite i staru prestonicu Ayutthaya (krenite sami busom, a vratite se brodom) i China town.

Ukoliko volite visoko komercikalozovana letovalista prepuna ljudi, guzve i buke onda su Pataja, Puket i Samui za Vas.

S druge strane, ukoliko volite tradicionalne gradove sa opustenom atmosferom, onda su tu Chiang Rai i Chiang Mai. Do oba se stize sjajnim avio kompanijama Thai ili Bangko AIrways za po oko 900THB (1EUR=48THB) u jednom pravcu. Kad ste vec u Chiang Maiu, idite na jahanje slonova blizu dzungle, gledajte ih kako slikaju, idite na splavarenje, uzivajte u miru hrama Doi Sutep....

Ukoliko volite mirne plaze, beli pesak i kokosove palme (ne sedite ispod njih), idite na "James Bond island" - Phi Phi (prekoputa grada Krabi) Phangan (10 minuta od Samuia) i Tao ostrva (1 sat od samuia) gde cete uzivati u prelepim plazama, ronjenju i voznji motora po ostrvima za samo 3€ dnevno.
Na svakom izletu brodicima Vam daju i maske i cevke za ronjenje pa cete se naci okruzeni stotinama ludih ribica svih boja i velicina. Ponesite podvodni aparat!

Idite na Lomprayah.com za kupovinu karata brzim brodovima od/do Samuia u koje je uracunat i prevoz od/do aerodroma.

Ljudi su neverovatno ljubazni, finih manira i zele da pomognu. Nije dzabe da se Tajland zove The Land of Smiles.To je jedan religiozan narod koji postuje i ceni druge i drugacije.
Obozavaju svog kralja (a imaju i zasto) i svako blacenje kralja je kaznjivo.

Tajland je razvijena zemlja i osecao sam se bezbednije, mirnije i opustenije nego u Beogradu npr.

Savet: ponesite apsolutni minimum garderobe jer se mogu pazariti neverovatno jeftine ultra tanke muske i zenske pamucne kosulje, tzv "fishing trousers", apa-trapa opustene one-size bermude na sklapanje, ranorazne majice i gomila lepih suvenira koji nisu kitch.
Apoteka, 7-11 supermarketa i ATM masina ima na svakom cosku.

Kupite tzv 1-2-Call prepaid karticu za mobilni.

Sezona komaraca je u junu, julu i avgustu. Ne bacajte pare ni na Autan kod nas jer prodaju delotvoran repelent od limunove trave.

Uzivajte u sjajnoj i svezoj hrani (u restoranima i hotelima-bungalovima), jeftnoj i sjajnoj masazi (3€ za jedan sat!), tretmanu lica i tela za smesne pare, pored plaze, pod bambusovim krovom.




ako moze mala pomoc, planiram u 9 ili 10 mjesecu sa muzom da idem na Tajland, pa me interesuje odakle krenuti, tj kojim redoslijedom i sta obavezno obici na Tajlandu, s obzirom da bi imali svega 10-15 dana godisnjeg?
 
Pozdrav svima dragi avanturisti, zelim da vam se obratim jer polako pocinjem da se pripremam za tajland 2014, februar ili mart, nekih 15-20 dana u sopstvenoj reziji...posto jos uvek trazim drustvo za svoju avanturu a na zalost stanje u nasoj zemlji i nije bas sjajno tako da se na prijatelje i ne mogu bas osloniti za ovu vrstu avanture....zanima me dali neko planira tajland u istom periodu a da ima slican problem kao i ja...inace sam iz bgda i imam 30 god...i ne ovo nije oglas za brak :) vec poziv za lakse putovanje jer na zalost na tajlandu jos nisam bio...a nesto mi se bas i ne krece samom....hvala svima i pozz
 
Rad na Tajlandu je moguc, vise nasih ljudi tamo radi. Recimo extremni sportovi na vodi, barovi itd..Ljudi uglavnom prevaranti ali jel ima gorih od nas???? Svakako smo mi dosta snalazljiviji od njih. Ko zna kineski tamo je car.
 
Tamo neces naci nista od tipa Nike Adidas u slobodnoj prodaji sem ako nije fake. Moze da se nadje nesto ispod ruke, ako poznajes nekog ko radi u fabrici ili tako nesto. Tamo se to sve proizvodi ali zakon brani tim istim da prodaju svoju robu na Tai trzistu. Moze da se kupi sve ali po cenama kao i kod nas, onda cemu smisao svega. Zivim u Vijetnamu i to isto vazi i za Vijetnam.
 
Za one koji žive ili idu često:

Jel ima neke bitne razlike u kompanijama Nor Air,Thai Airways,Asia Airways,Bangkok Airways i drugi koji lete na lokalnim letovima Bangkok-Phuket ili Koh Samui? Mislim na uslove putovanja,prtljag,iskustva ljudi i sl..... cene ću lako ispratiti kada dođe vreme.

I isplati li se razmišljati o železnici na tim deonicama ako budem avanturistički raspoložen...koliko je sigurno od krađe i sl.?

Hvala
 
Poslednja izmena:
@vladster ili neko još ko živi tamo...koju sim karticu uzeti za jednokratnu upotrebu. Ovaj dtac je deo telenor franšize izgleda i ima happy tourist karticu za 15 dana 599 baht-a(~15€) sa neograničenim internetom i 100 bahta kredita(8bahta cena poruke, 0.99 poziva po minutu). Valja li to čemu ili je isplativije ići na normalan pre-paid neke mreže?
 
Evo da sam sebi odgovorim kao pomoc drugima. Dtac happy tourist paket za 15 dana savrseno funkcionise,net je besprekoran. Koristim viberza poruke pa nemam neku potrebu za kreditom ka inostranstvu koji se dobije 100 baht-a. Za lokal je sasvim dovoljno.
Bangkok danju pakao dok se covek ne navikne na ovu vlaznost vazduha kombinovano sa temperaturama vazduha preko 30 i kombinacijom mirisa riba,rakova i zacina koji su najblaze receno iritirajuci za nenaviknuta srpska cula.... plus pravom gungulom ljudi na ulici sto doprinosi klaustrofobicnom efektu.Ali noc kad padne...:zurka:
Sin city at it's best :okok:
 
@vladster ili neko još ko živi tamo...koju sim karticu uzeti za jednokratnu upotrebu. Ovaj dtac je deo telenor franšize izgleda i ima happy tourist karticu za 15 dana 599 baht-a(~15€) sa neograničenim internetom i 100 bahta kredita(8bahta cena poruke, 0.99 poziva po minutu). Valja li to čemu ili je isplativije ići na normalan pre-paid neke mreže?

Viza gold je najbolja.
 
Ja koristin AIS prepaid i placam 15 baht-a dnevno za neogranicen internet..... kada mi treba internet i telefon.

Pare se ubace u narandzaste masine sto izgledaju ako ATM.

Sledeci put posaljite mi PM, posto nesto ne visim na ovom forumu.
 

Back
Top