umbilikalna hernia???

kawario

Početnik
Poruka
23
:shock: :cry: Ovako glasi eho nalaz mog jadnog abdomena:
Suspektna supra umbilikalna hernia uputiti hirurgu. Jetra ocekivane eho strukture. U levom lobusu suspektna subdiafragmalna promena 35*35 mm hiperehogene kapsule dok je sama promena hipogena u odnosu na maticno tkivo/ehinokokna cista - infektologu. Z. kesa presavijena. Slezina, pankreas i bubrazi urednog ehomorfoloskog nalaza.

Eto to je to pa bih molila da mi ako neko zna kaze sta mi je. Kakva je to hernija, sta je to sa tom zucnom kesom i koliko su uopste ovi eho nalazi pouzdani. Imam zakazano kod gastroenterologa za dve nedelje ali me mnogo interesuje sta mi se desava. Za ehinokok cekam rezultate analiza. Licno osecam tup bol u gornjem delu stomaka odmah ispod dijafragme i imam ceste mucnine na povracanje prilicno jake (par puta sam isla u hitnu). Eto pa ako neko ima nesto slicno nek mi javi
 
Presavijena zucna kesa je varijacija u polozaju, nista sto bi trebalo da Vas zabrinjava.
Sto se tice supraumbilikalne hernie...jedno pitanje, da li imate neku izbocinu u predelu pupka, nesto sto Vam se pri naporu izboci?
Ukoliko toga nema onda je moguce da se na ultrazvuku primetilo nesto sto lici na kilu...kada se kaze suspektno to znaci da se sumnja na postojanje necega, ne znaci da je imate, zato su vas i uputili kod hirurga, a i sam pregled kod gastroeneterologa ce pokazati da li je opravdana sumnja ili nesto drugo izaziva te Vase tegobe.
Dakle potrebno je jos pregleda i ispitivanja da bi se postavila prava dijagnoza, malo se strpite jer ste sad u onom sto se zove diferencijalno dijagnosticki postupak ...nakon toga ce se znati da li Vasi problemi pripadaju domenu infektologa, gastroenterologa ili hirurga ,ili mozda dvojici od njih.
 

Back
Top