United States of Liman

Пошто живим на Булевару мрзим Лиман. Не знам, Лиман увек везујем за мамину и татину децу која су завршила нижу музучку-клавир само да би има маме имале о чему да причају на кафици. такође је карактеристично да Лиманци иду кући чим неко почне да руча. Ево једне поруке коју сам добио од једне другарице са Лимана: "Могу ли да те назовем на фиксни иако је време одмора и недељног ручка?"!!!!! Какви ликови
 
Cupi NS:
Пошто живим на Булевару мрзим Лиман. Не знам, Лиман увек везујем за мамину и татину децу која су завршила нижу музучку-клавир само да би има маме имале о чему да причају на кафици. такође је карактеристично да Лиманци иду кући чим неко почне да руча. Ево једне поруке коју сам добио од једне другарице са Лимана: "Могу ли да те назовем на фиксни иако је време одмора и недељног ручка?"!!!!! Какви ликови
Iskreno... I ja se nekako slažem sa ovim. Ne mogu baš da kažem da mrzim liman, ili sve limance, ali nekako mislim da su tamo baš najisfoliraniji likovi. I ja ih povezujem sa maminom i tatinom dečicom. Dobro, mislim, čiji bi bili :? :P
 
daaj...pa ovo je smesno... :lol:
ja evo zivim na limanu,sviram zbog sebe jer volim da sviram,prekidam ljude dok rucaju.... :roll: :lol:

ne znam od kud ljudima takav utisak...mislim...imam drugaricu sa satelita koja mi je sad jedna od najboljih i kad me je upoznala rekla je :e a ja mislila da ste svi sa limana...znas... :roll:

pozdrav.
 
Nisam znao da nas bije glas da smo tatina i mamnina deca, mislio sam da o likovim sa limana kruzi sasvim druga prica :lol: ( kad se setim da sam kao klinac, gurao kola u vodu na ribarcu i da smo krali po radnjama, nesto mi se ne uklapa u tu sliku...)

Mada, ok, ima nas raznih. Licno, od svoje druge godine sam na limanu i ne bi ga menjao ni za sta na svetu. Mislim da je najbolji deo grada za zivot iz vise razloga. Prvo, nalazi se blizu centra i svih vaznijih tacaka grada, drugo, ima dosta zelenila ( bilo je dok ovi majmuni nisu posekli drvece ) i mesta za setnju, zezanje i otpadanje, trece, dobro je pokriven svim linijama mada ni peske nije frka, cetvrto, "arhitektura" je "prijatna" za razliku od satelita ili stare "deteline" gde su zgrade kao kutije sibice, peto, dunav je tu a meni reka jako mnogo znaci, sesto, ekipa je ( u globalu super ), sedmo, sve vaznije radnje, pekare,pijaca, skole i skolice su blizu i rade skoro stalno pa je dobar i za "uzgajanje" dece....ima toga jos....vi dodajte....

A to da smo prefolirani...ima i u tome neke istine,ali sve je to do pojedinaca i retko se srece. Licno, ako bi trebao da generalizujem ekipu sa limana, rekao bi da smo smekeri.... :lol: :lol: :lol:
 
Al' nas napljuvaste vi s pocetka strane! :P Smesno mi je sve ovo sto je napisano o Limancima! Ne znam, meni je normalno da ne zovem nikoga na fiksni izmedju 15 i 17h osim ako provereno znam da u toj kuci necu probuditi nikoga svojom zvonjavom. To je neko generalno kucno vaspitanje, nisu nas limanske ulice ucile tome.
Za ovo ostalo se slazem sa HEMI 426 (gde nadje bre ove brojeve, ne moz' popamtiti! :P ), jer ima dosta zelenila, kej, Strand, Spens, centar... sve je blizu.
14.gif
Dusu dalo i za rekreaciju, i za izlaske (peske svuda brzo stignes, a nesto nisam stekla utisak da smo generalno mamina i tatina decica
8.gif


PS Ja ne sviram!!! ... osim ako ne racunate triangl, metalofon i sintisajzer iz obdanista i osnovne! :lol:
 
Naravno,treba napraviti razliku izmedju lepog vaspitanja ( koje je prava stvar ) i prenemaganja koje niko nevoli i ne podnosi a ne verujem da bi liman bio ovakav kakav jeste ( tako dobar ) da je naseljen hordama smaraca i smaracica. Naprotiv!

Jednu stvar si zaboravila, nsbee ( zaboravi na brojeve, HEMI je ok ), Ribarsko ostrvo, fantasticno mesto za setnju, zezanje, za kamel trofi :lol: ....Bio sam danas tamo na splavu,na kafi, dunav je malo popi*deo i skocio, jedan deo puta prema spicu je poplavljen. Mnogo interesantno, vozim auto a izgleda kao da plovim jer sam u nivou sa camcima koji su vezani u marini :lol: :lol: :lol:


P.S. Ja sviram. I to sviram gitaru, elektricnu,a ako ne sviram, pustam muziku, glasno. Komsije se nerviraju, boli me uvo...
 
Smatram da je primitivizam tipa Liman drzava, neka decija tema, za one iz osnovnih skola. Obicno takav pogled na svet imaju oni koji su ceo zivot proveli u svojih 2KM kvadratnih. Isto vazi za bilo koji deo grada.

Treba se uzdignuti malo iznad takve malogradjanstine i pogledati neku malo vecu i siru sliku. Treba proputovati svetom malo. Ljudi koji su ceo zivot ziveli na jednom mestu ne mogu imati realan pogled na svet, tj. na pitanje - gde je bolje.

Pa iako su ovakve teme provokativne i teraju te da kazes nesto tipa "limanci su uobrazeni, isfolirani i razmazeni". Ipak je moje misljenje da su u NS-u svi manje vise jednaki.

Ljudi ne treba da se dele, separatisu i sire neku mrznju na druge vec treba da se zblizavaju, postuju i vole.
 
HEMI 426:
Mada, ok, ima nas raznih. Licno, od svoje druge godine sam na limanu i ne bi ga menjao ni za sta na svetu. Mislim da je najbolji deo grada za zivot iz vise razloga. Prvo, nalazi se blizu centra i svih vaznijih tacaka grada, drugo, ima dosta zelenila ( bilo je dok ovi majmuni nisu posekli drvece ) i mesta za setnju, zezanje i otpadanje, trece, dobro je pokriven svim linijama mada ni peske nije frka, cetvrto, "arhitektura" je "prijatna" za razliku od satelita ili stare "deteline" gde su zgrade kao kutije sibice, sesto, ekipa je ( u globalu super ), sedmo, sve vaznije radnje, pekare,pijaca, skole i skolice su blizu i rade skoro stalno pa je dobar i za "uzgajanje" dece....ima toga jos....vi dodajte....

Булевар ти је исти... Ја лично нисам љубитељ једнообразних квартова са гомилом бетончине измећу зградетина (које су такође тешки бетон, иако овако изгледа и Гагаринова). А наравно да је свака глобализација глупа... За позивање, па не волим сувихе префињене људе који се увек боје да некога не увреде...
 
Pera_Zdera:
Smatram da je primitivizam tipa Liman drzava, neka decija tema, za one iz osnovnih skola. Obicno takav pogled na svet imaju oni koji su ceo zivot proveli u svojih 2KM kvadratnih. Isto vazi za bilo koji deo grada.

Treba se uzdignuti malo iznad takve malogradjanstine i pogledati neku malo vecu i siru sliku. Treba proputovati svetom malo. Ljudi koji su ceo zivot ziveli na jednom mestu ne mogu imati realan pogled na svet, tj. na pitanje - gde je bolje.

Pa iako su ovakve teme provokativne i teraju te da kazes nesto tipa "limanci su uobrazeni, isfolirani i razmazeni". Ipak je moje misljenje da su u NS-u svi manje vise jednaki.

Ljudi ne treba da se dele, separatisu i sire neku mrznju na druge vec treba da se zblizavaju, postuju i vole.
Posmatraj Limansku stvar(al sam prepotentan) :wink: U drugom kontekstu. To predstavlja razvoj subkulture mladih koji mogu doprineti izmeni dominantne kulture. Koja bas i nije neka :twisted: Pri ovome ne mislim, samo na Liman, nego uopste na auteticnost kulture mladih, po pojedinim delovima grada.
 
Orvel:
Ta prica LIMAN DRZAVA predstavlja samo jednu * i nista vise. Ako neko voli Liman ne znaci da je malogradjanin. Bar nece ubijati zbog toga kao napr. u ime nacije, sto je mnogo shiri pojam. To Liman drzava je samo interna fora i nista vise. A to sto su se ljudi u gradu poceli deliti prema delovima grada, to je samo znak da je Novi Sad sve urbaniji i urbaniji.... Ziveo Lokal-patriotizam.
Prica "liman drzava" je uzdizanje limanaca na neki visi nivo od ljudi iz drugih delova. Tj ljudi vece vrednosti, tj. visa rasa. Isto sto i rasizan, nacizam i sovinizam.
Takodje je to vredjanje i omalovazavanje drugih.
Istina da se ne desavaju obistva ali da su se desavale mnogobrojne tuce je takodje cinjenica, kao jos jedna posledica takve filozofije, jer naravno niko nece prihvatiti da je ispod i manje vrednosti od nekog drugog.

Deljenja na takve podele je uvek bilo, ali nikad od nekih pametnih ljudi. Najcesce od onih jedinicara i ponavljaca, lokalnih siledzija i slicnih.
 
Orvel:
peach:
ja volem samo liman 3! :P
el sad spadam u limanofile ili u limanofobe? :roll:
Ma nema problema, dok ne pristupas drugim ljudima sa predrasudama.


Niko ovde ne deli ljude na limance i ne limance ( pera je lose skontao stvari ) nego se samo prica o jednom delu grada koji ima neki svoj fazon, autenticnost i, recimo, stil. :wink: Budimo realni, u odnosu na sve ostale krajeve NS liman je jednini koji ima to "nesto" jako izrazeno i vidljivo, kako po zgrdama, tako i ( najvaznije ) po ljudima, slengu u zezanju ( u globalu ). Licno, mislim da je to cool i da je bolje tako nego da su svi delovi grada isti po svemu. Bas to i cini jedan grad interesantnim i velikim, raznolikost, drugaciji kvartovi i razlicite boje. NS je vec velik, hajde da ga ucinimo i jos interesantnijim. Mi ce mo da forsiramo Liman a vi svoje delove pa da vidimo sta je bolje ili lepse.... :lol: :lol: :lol:
 
Cupi NS:
такође је карактеристично да Лиманци иду кући чим неко почне да руча. Ево једне поруке коју сам добио од једне другарице са Лимана: "Могу ли да те назовем на фиксни иако је време одмора и недељног ручка?"!!!!! Какви ликови


a to je lose iz razloga sto je stvar kucnog vaspitanja ili zbog cega??!! ne razumem......

kakve gluposti se ovde pisu, covece....

ps. ne branim limance, nego, ako nemate bolje argumente, vec samo napadate iz ne znam kojih razloga, bolje ne otvarajte slicne teme....
 
HEMI 426:
Orvel:
peach:
ja volem samo liman 3! :P
el sad spadam u limanofile ili u limanofobe? :roll:
Ma nema problema, dok ne pristupas drugim ljudima sa predrasudama.


Niko ovde ne deli ljude na limance i ne limance ( pera je lose skontao stvari ) nego se samo prica o jednom delu grada koji ima neki svoj fazon, autenticnost i, recimo, stil. :wink: Budimo realni, u odnosu na sve ostale krajeve NS liman je jednini koji ima to "nesto" jako izrazeno i vidljivo, kako po zgrdama, tako i ( najvaznije ) po ljudima, slengu u zezanju ( u globalu ). Licno, mislim da je to cool i da je bolje tako nego da su svi delovi grada isti po svemu. Bas to i cini jedan grad interesantnim i velikim, raznolikost, drugaciji kvartovi i razlicite boje. NS je vec velik, hajde da ga ucinimo i jos interesantnijim. Mi ce mo da forsiramo Liman a vi svoje delove pa da vidimo sta je bolje ili lepse.... :lol: :lol: :lol:
. Za tvoj predlog 5 bambija. Samo na limanu vlada vellika apatija. Znam ekipu sa Limana koja nece da se pomere sa Limana, a svaki vikend ih gnjavim. :lol: Treba nam jedna knjizara na Limanu, gde bi ljudi moogli da zadovaljavaju svoje kulturne potrebe. Ili neko malo alternativno pozoriste. Ili umesto mornarice skvot(sad sam vec nerealan)> :wink:
 
cinjenica je da je liman jedan od najurbanijih delova grada, iako nije ni najlepsi niti elitni...
urbanim ga ne cini arhitektura, jer je ona anti-urbana, urbanim ga cini specifican mentalitet njegovih stanovnika koji podrazumeva uverenje da je liman najbolje mesto za zivot iako ne postoji ni jedan objektivan razlog za takav stav...
liman je prepun likova kojima je i u 30-toj godini zivota pojam kvalitetne zabave besciljna otpadacina u kvartu, periodicno rolanje i konzumacija lakih narkotika, kao i "razumevanje" u sve oblasti zivota - od fudbala do globalnog zagrevanja...
iako nisu u vecini, ovakvi likovi su maskote ovog dela grada i daju mu neki poseban smek...
naravno, svaki deo grada ima neki svoj karakter i svoje maskote... verujem da svi imamo slicne asocijacije na pomen detelinare, bulevara ili petrovaradina...
 

Back
Top