PERSEN lek za smirenje

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

m038

Početnik
Poruka
41
zanima me sta strucnjaci misle o PERSENU, pocela sam da ga uzimam povremeno, jer kazu da nije skodljiv, da cak mogu i deca starija od 3 godine da ga uzimaju, a dobar je protiv stresa, nervoze, uznemirenosti, nesanice... ne stvara zavisnost...
inace sam oduvek izbegavala sedative, ali ovo mi zvuci nekako drugacije, a morala sam malo sebi da dam oduska, previse je stresa oko mene u poslednje vreme...
hvala na odgovoru...
 
m038:
zanima me sta strucnjaci misle o PERSENU, pocela sam da ga uzimam povremeno, jer kazu da nije skodljiv, da cak mogu i deca starija od 3 godine da ga uzimaju, a dobar je protiv stresa, nervoze, uznemirenosti, nesanice... ne stvara zavisnost...
inace sam oduvek izbegavala sedative, ali ovo mi zvuci nekako drugacije, a morala sam malo sebi da dam oduska, previse je stresa oko mene u poslednje vreme...
hvala na odgovoru...
Potpuno te razumijem i baš zato sestrinski ti savjetujem:nađi sebi neku ličnu zanimaciju,nešto što če te okupirati ili relaksirati;idi na trčanje istresi negativnu energiju.Ja stvarno znam da je daleko komotnije gucnuti nešto pa vozi ali hemija je hemija,nedaj da te lažu!!!!!!
Imaš toliko mogučnosti:teretana,rekoh več trčanje,aerobik,šetnje,bazen,neki hobi,ne mora biti ni fizički.
Vjeruj ni8si ni prva ni poslednja sa sličnim problemima,ma šta bilo ali to što ti radiš je samo bijeg i to loš(po tebe).To ti je slično,kao priča o lakšim ili tižim drogama.DROGA JE DROGA-SEDETIV JE SEDETI, sve ostalo je reklama.
 
Hhmmm...i kamilica, i zalfija, i nana su biljke, pa ih opet uzimamo. I mislim da ih nikako ne mozemo porediti sa opijumom, heroinom, morfijumom....I koka-kola je od biljke...a i kafa.....

Dakle, bez nepotrebne panike, molim. Zna se za sta se upotrebljavaju psihotropni lekovi, bilo da su hemijski sintetisani bilo da su na bazi biljaka. Stres je nesto sto izaziva veliki broj somatskih poremecaja - od obicne glavobolje do raka, i svakako da ga treba leciti i sprecavati kad covek oseti da su pritisci toliki da ne moze sa njima da se vise nosi. Ziveti u prolongiranom stresu ne samo da nije pozeljno niti dobro vec je i vrlo opasno. Cesto se stres ne moze otkloniti trcanjem, teretanom ili plivanjem, sistem je prosto tolko preekscitiran i osetljiv, nivo hormona stresa toliko visok da nikakvo umaranje ne moze da dovede do smirenja, vec naprotiv - umor moze samo dodatno da poveca osecanje stresa i napetosti.
Velika napetost, odnosno anksioznost, cest je simptom neprepoznate depresije, pa su u ovom slucaju neophodni antidepresivi. O svemu ovome naravno odluku donosi strucno lice u dogovoru sa pacijentom, neki oblik psihoterapije blagotvoran je i neophodan ventil za osobe koje su pod velikim pritiskom kao sto zvuci osoba koja je postavila temu.

Za prvu pomoc i priliku, Persen je sasvim ok resenje, i vecina psihiojatara savetuje ga kao pomocno sredstvo i pocetni korak u pokusaju saniranja blazih oblika napetosti pre ukljucivanja druge terapije.

Dakle sto se podnosioca teme tice, nema razloga da se plasite Persena, svakako ga mozete uzimati bez straha ako se osecate napeto, uznemireno, ne mozete da spavate, ali uz to moj Vam je savet d aposetite lekara i porazgovarate sa nekim o tome kako da resite svoje probleme ili bar kako da naucite da se sa njima nosite ako ih ne mozete resiti.

Za ostale na ovoj temi - molim vas da ne unosite paniku medju ljude: zna se sta su narkotici a sta su lekovi, i cemu sluze jedni a cemu sluze drugi.
 
hvala na ovako opsirnom odgovoru...
nisam sklona posezanju za sedativima, imam 29 godina i iks puta sam mogla to da uradim, jer svako od nas bar jednom se nadje pred nekim problemom, kada ne vidi drugi izlaz, pa se okrene tabletama...
nisam ja od tih :) hvala Bogu...
kod mene je druga stvar u pitanju... zaradila sam jedan virus, koji napada organizam prilikom velikog pada imuniteta, organizam koji je pod stresom itd.
za poboljsanje imuniteta sam pocela da uzimam kapsule echinacee, a persen me je privukao vise kao preventiva od stresa, nego sto sam zapala u neku veliku krizu i depresiju, pa ne vidim drugo resenje...

moji problemi su za sada, hvala Bogu, svakodnevni, napetost na poslu, sitni ljubavni jadi... ali nista za sta bih morala da se obratim strucnom dr.
 
Bez sumnje da su namere uvek najbolje, samo dajem profesionalno vidjenje na temu. BEz tendencije da bilo koga povredim ili uvredim, ovo su samo informacije sa profesionalnog stanovista radi uklanjanja eventualnih predrasuda i strahova.

Pozdrav svima.
 
Ja sam se ovim nakljuko, pre par dana, trebao sam da putujem avionom, i bila mi je uzasna frka, onda je keva otrcala do apoteke na aerodromu i posto je lek od bilja, neskodljiv... popio sam jedan i bilo mi je super nisam vise mislio ni o cemu nego samo kako cu da zaspim sto sam i ucinio cim sam seo u avion.

Inace veliki sam protivnik tableta (aspirina.....) jer smatram da se organizam navikava na njih i nedaj boze ao nam stvarno nekad zatrebaju nece delovati
moj savet: izbegavaj bilo kakve vrste lekova osim ako su ti BAS neophodni :wink:
 
Koristite ono sto Vam odgovara, ako je nivo Vase depresije samo toliki da molitva moze da se resi-super! Nazalost, nivo stresa i deprimiranosti zbog svega kroz sta smo prolazili i zbog ovoga u cemu sad zivimo, mog a i dobrog dela nacije cini mi se (nazalost!), je daleko ozbiljniji, pa uprkos dobrom 'deal'-u sa Bogom, ipak mislim da malo psihopterapije i hemije mora da se doda. Na kraju krajeva, da je Bog mislio da moze sve sam, ne bi svetu ni poslao medicinare, zar ne?! :wink:
 
WithdrawnWater:
Koristite ono sto Vam odgovara, ako je nivo Vase depresije samo toliki da molitva moze da se resi-super! Nazalost, nivo stresa i deprimiranosti zbog svega kroz sta smo prolazili i zbog ovoga u cemu sad zivimo, mog a i dobrog dela nacije cini mi se (nazalost!), je daleko ozbiljniji, pa uprkos dobrom 'deal'-u sa Bogom, ipak mislim da malo psihopterapije i hemije mora da se doda. Na kraju krajeva, da je Bog mislio da moze sve sam, ne bi svetu ni poslao medicinare, zar ne?! :wink:
Naravno mila,al´ znaš da sam ja prošla krizu.
Sa se samo održavam na površini i dobro mi ide :wink:
Nemaš potrebu za tolikom samokritikom,znamo mi tebe.
KO radi taj i griješi :lol: :wink:
 
WithdrawnWater:
Da znas da nisi uopste daleko od tuzne istine: ovoj naciji su potrebni antidepresivi po glavi stanovnika! :?


uh, mislim da su sedativi, premanekom skorašnjem istraživanju, ujedno i najčešće prepisivani lekovi


bez šale, Persen može da se kupi i u Lilly-ju, znali zajedno na polici sa vitaminima i propolisom i sl. Da nije neškodljiv, ubeđena sam da ga ne bi bilo u slob.prodaji (ako ga povuku uskoro, znaćemo :wink: )
misli, tri biljčice...:D


Ja ga pijem dan - dva mesečno (dražeje, blaža varijanta, ima i forte, od toga SPAVAM, a to neću), znate već u kojim okolnostima (Pms), a neki put sam toliko nervozna da ne znam šta bi bilo da ga nisam popila :shock:
Mislim, sve mi smeta, razdražljiva, hladno mi , vruće mi je, e sad mi duva promaja, ne, neću tu da sedim, što me to pita, e idem da klopam, e neću da klopam ništa konkretno...grr. :wink:
A u svakom slučaju, bar ne cmizdrim tih dana :lol:

e, a super je i kad imaš nervozan stomak ili migrenu - tako piše u receptu - SVE što je psihogeno a uslovljeno stresom - odlazi...
jedino što - kako piše - ne sme često da se koristi, jer može da nastupi nesanica

ovo je bilo iskreno, al sad očekujem ženetine koje o pms-u jedino u novinama čitaju da me ispljuju :wink:
 
Ih, Betty, pa znas vec te novine - svakave gluposti pisu! :wink: :lol:

A sto se tice anksiolitika ,da, to je tacno, na broj jedan mestu po prodavanosti svih lekova u Srbiji shepuri se Bromazepam, cudesni lek za smirenje. Nije ni cudo sto se bas ovaj lek nasao na prvom mestu jer osim do pada tenzije i umirenja dovodi i do opustanja misica, naime on je od nama ponudjenih lekova pokazao najjace miorelaksantno dejstvo pa ga pacijenti rado koriste. Osim toga, to je takodje jedan od anksiolitika na koji se veoma brzo stvara zavisnost i sa koga se pacijenti tesko skidaju (prvi iz te grupe je svakako alprazolam, odnosno Ksalol i li Ksanaks, Bromazepam se po nasim iskustvima pokazao kao drugi odmah za njim!). Iz svih navedenih podataka jasno je zasto je Bromazepam najprodavaniji anksiolitik, ovo nikako nije preporuka forumashima za na svoju ruku koriscenje, neophodno je da psihotropne lekove i uvodi i SKIDA psihijatar - tako se izbegavaju i nezeljena dejstva i posledice brzog i nepravovremenog skidanja.
Pozdrav svima.
 
Betty:
joj.
ja davala kapi valerijane mački u vodu :lol:
(piše na kutiji - odoljen, mačja trava, heheheh)

o, boze sacuvaj :lol: :lol: :lol:

a persen je super...ne stvara zavisnost, pila sam ga u trenucima kad sam zaista bila na ivici nervnog sloma...najveci problem je sto prevelik stres onemogucava organizam da se opusti, pa se odmori, sto vodi u jos veci stres :?
naravno da ti lekovi ne resavaju probleme, ali dok ne resis uzrok stresa, zasto ne olaksati malo sebi? i drugima, koji te trpe tako ...nadrndanu? :wink:
 
ja sam trenutno u svadji sa deckom, tri dana se ne cujemo, drmnem ujutru persen i echinaceu, uvece po potrebi, i uopste se ne nerviram sto ga nema da pozove...
u suprotnom bih ludela, ili jos gore, zvala bih ja njega prvog dana :P...
 
Nisam zdravstveni radnik, pa neću ni da pišem o lekovima, ali ako se problemi ponavljaju, a svakodnevnicu ne možeš lako da ''izguraš'', moraš da počneš da radiš na sebi.
Nažalost, stres je naš svakodnevni pratilac, pa treba da naučiš kako sa njime da se izboriš. Koliko sam shvatila, problemi nisu ni veliki ni životno opasni, a tebi je problem samopouzdanje, pa bih ti preporučila jogu. U vežbama opuštanja i kanalisanja negativne energije, uspećeš da se lakše izboriš sa obavezama, neminovnim stresom i da podigneš prag tolerancije...joga će ti postati svakodnevna ''drugarica'', a za hemiju uvek ima vremena...tek ti je 29...zar, ne?
Sa srećom!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top