Osjetljivost na zvuke

anajit

Početnik
Poruka
23
Imam jedan problem:U posljednje vrijeme mi se javlja neka vrsta nesvjestice.U trenutku se totalno pogubim i iskljucim,kao da hocu da izgubim svijest.Smeta mi svaki zvuk:kada neko prica,zvuk vozila,ton sa tv...Vec dvadesetak dana mi se to iznenada dogodi,u bilo koje doba i u tom trenutku jednostavno ne znam gdje se nalazim,kada neko progovori prosto me prepadne i taj glas kao da mi iz daljine dolazi.To me stvarno plasi!Sta vi mislite koji su moguci uzroci da sam toliko osjetljiva na zvukove?Napomenucu da vec cetiri mjeseca pijem Pressing tablete protiv alergije za koju jos ne znam tacan uzrok.Nalaz krvne slike mi je u redu.Imam 18 godina.
 
Da li je neko u porodici blizoj ili daljoj lecen od neke neuroloske bolesti, posebno od epilepsije? Da li ste imali udaraca u glavu, gubitke svesti, suncanice ili toplotne udare? Obratite se neurologu, slicni simptomi mogu da se jave kod parcijalne epilepsije (ali Vasi simptomi ne moraju biti iz neuroloskog spektra bolesti, tako da ne panichite u startu vec se javite na pregled)'
 
Niko iz blize i dalje porodice nije imao tu bolest.Ja mislim da mi se to desava zbog tableta koje pijem vec cetiri mjeseca.Negdje sam procitala da i to moze biti uzrok.Sta vi mislite?Sad trenutno mi je malo natekao jezik i na podlaktici su mi se pojavili manji otoci,crveni i malo svrbe.Lice na one kao kad se ozari,poslije sat vremena se povuku i sve je u redu.
 
ja sam isla na alergo test i kod polena korova i polena trave imala sam ++ ali to je bilo u decembru i to mi je nelogicno.Testirali su me na 17 alergena, ko zna da su ih imali vise mozda bi se otkrilo na sta sam tacno alergicna.Je li moguce da su ove pojave stanje prije anafilaktickog soka (zbog alergije)?
(Stvarno ste me prepali sa ovim o epilepsiji!)
 
Ne, ne... bez panike , kakav anafilakticki sok. :shock: Daleko bilo.
Osnovno je napraviti rekonstrukciju dogadjaja, ako se tvoje tegobe javljaju od trenutka kada si pocela sa uzimanjem presinga u tom slucaju obrati se lekaru da ti promeni terapiju.
Moguce je da imas klasicne nezeljene efekte na lek, a koliko razlicitih ljudi toliko i varijacija kako neko reaguje na lekove.
Sa druge strane nezeljena dejstva se obicno javljaju odmah a ne nakon 3 meseca upotrebe.
Moras kod lekara to ti je nadam se jasno, potreban je pregled alergologa da se utvrdi na sta si stvarno alergicna i koliko je adekvatna sadasnja terapija, zatim neurolog i otorinolaringolog da se utvrdi kog porekla su vrtoglavice i ti zvuci koje spominjes.
A moze biti najbanalnija stvar tipa losa hrana, premor, promena godisnjih doba...
 
Draga,nemoj se brinuti.Lekovi koje pijes,mislim na Presing, prouzrokuju promene o kojima prices.Molim te,obrati se ordinirajucem lekaru,vec ih stvarno predugo pijes u kontinuitetu i simtomi koje imas su verovatno znaci predoziranja Presingom.Ovi lekovi imaju uticaja na nervni sistem i narocito kada se uzimaju dugo daju prenadrazenost i te neke epilepsiji slicne simptome.Simptomi prestaju po prestanku uzimanja leka. Ne brini,samo se dogovori sa svojim alergologom ili vec lekarom koji ti je ordinirao lek.Pozdrav
 

Back
Top