decja epilepsija

  • Začetnik teme zaljubljena
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Z

zaljubljena

Gost
Muskarac sa kojim sam u vezi je razveden, otac troje divne decice. Najmladji je sin od 11 godina koji je nakon razvoda roditelja imao neke napade drhtanja. Roditeljima je objasnjeno da se radi o tkz. "decjoj epilepsiji" koja nije prava epilepsija, stecena je (najcesce kao posledica stresa) i u velikom broju slucajeva se izleci u pubertetu uz odgovarajuce lekove. mali od tada nije imao slicne napade.
E sad... Otac je veoma zabrinut za detetovo zdravlje u buducnosti (krajnje prirodno), pa bih volela da saznam jos nesto o ovome... Ima li neko slicnih iskustava sa svojom decom ili je, mozda, sam bolovao od toga kao dete? Da li je to isto sto i "kriza svesti" kod dece?
Hvala...
 
Moja prijateljica ima dete kod koga je ustanovljena "kriza svesti". Bolest se manifestuje tako sto se dete na momente "izgubi" i njoj je receno da roditelji to jako retko primete. Ne znam da li je to isto sto i "decja epilepsija" (nikad nisam cula za taj pojam), ali koliko sam shvatila, lekari su rekli kako je jako vazno da dete redovno pije lekove i da bolest u velikom broju slucajeva nestaje u pubertetu.
Javi mi se pa cu te uputiti na svoju prijateljicu koja o tome zna mnogo vise.
 
Da tako su i meni rekli lekari da ta bolest nestane u pubertetu, i ja sam mnogo zabrinuta za moga sina koji jos ima 6 god a prvi put je dobio te grceve pre 4 mes.i drugi put u opet u snu pre dva meseca sad je pod terapijom i sve je ok. moj sin nema pojma da je imao takve konvulzije jer bio u snu uvek kada idemo kod lekara ne razgovaram pred njim nista on misli da idem zbog sebe znate to je veoma vazno da to dete ne opterecujemo jer na kraju krajeva sam neurolog mi je rekao da to se leci i nema mesta za paniku ali ti pitaj majciju dusu ja sam mnogo zabrinuta dok moj sin nista ne zna zivi normalan zivot kao pre igra se druzi se sa drugarima, ide u skolu itd.itd
 
Ne znam da li je pitanje jos aktuelno. Moj brat je imao u detinjstvu decju epilepsiju. Napade je imao u snu. Prestali su u pubertetu. Doktor je insistirao na lekovima do petog razreda. Nemojte previse opterecivati decu ovom bolescu i odvajati ih od druge dece. Zaista nemate rzloga za to(naravno, ukoliko je dijagnoza uspostavlena i tacna).
 
moj brat je takodje epilepticar ali to je posledica ostecenja mozga.
epilepsija u vasem slucaju je posledica stresa zbog razvoda pa ako ne postoji neko organsko ostecenje mozga, velike su sanse da se ona i povuce.
mislim da je u ovom slucaju pametno ici kod psihologa i ne prekidati terapiju lekovima (karmazepan? tegretol?).
nemojte ici ni na kakve nove magnetne terapije(npr. terapija MORA, koja je inace odlicna za neke bolesti), to je kontraindikovano sa epilepsijom.
 
moj sin ima epilepsiju ali ona je posledica ostecenja mozga.inace postoje nekoliko hiljada vrsta epilepsije.moj sin pije lekove ali napade jos uvek ima samo sto su proredjeni.on ima takozvane velike napade koji traju nekoliko minuta sa gubitkom svesti i grcenjem ruku i nogu,a postoje i mali napadi koji traju svega nekoliko sekundi idete ostaje u svesnom stanju.iako je gore gledati dete sa velikim napadom kazu da su ti napadi bolji od malihl,zato sto mali napadi brisu iz mozga nesto sto je dete u skorije vreme naucilo.postoje slucajevi kada deca zaostaju u psihomotornom razvoju i sa detetom se uci nekoliko meseci i kada ono dobije napad jednostavno mu izbrise to sto je naucilo za tih par meseci
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top