Naoruzavanje potencijalne paravojske

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Policija je 8. februara 2004. zaplenila vecu kolicinu automatskog naoruzanja iz prostorija Streljackog kluba "Crvena zvezda" u Beogradu. Pronadjeni su puskomitralezi ("brno", 7,9mm, "M53", "M84"), automati ("hekler i koh", "tomson", "MGB", "M44" i "skorpioni"), puske (automatske i lovacke) marke "kalasnjikov", "remington", "vincester", kao i pistolji i revolveri. Tada je saopsteno da je "utvrdjeno da je bivsi zamenik ministra policije Nenad Milic" oruzje ustupio Streljackom klubu "Crvena Zvezda" dok je obavljao duznost

Podsecam da je davne 1990 Arkan u Republici Hrvatskoj organizovao paravojsku pod izgovorom organizovanja navijackih grupa Delija, kada su ga uhvatili sa mnogo manjom kolicinom oruzja. Ostalo je istorija...
Ovih dana, pomenuti Nenad Milic je veoma agilan u pominjanju nekih likvidacija politicara "koje su u planu". Da li mu je policija postavila pitanje odakle mu informacije? Slicno tome je bilo Seseljevo pominjanje "krvi do kolena" u zimu 2003, pre nego sto je otisao u Den Haag. Posle znamo sta se desilo.
Istovremeno, tuzilastvo ne reaguje na ovo krivicno delo. Da li se osecate nesigurno?
 
Nexus 6:
jao, jao, jao... :lol:
pa, vas DSSovce je moguce loziti do besvesti...
sta vam napravise Bulatovic i Tomic... :roll:

Pa onda gospodo iz DS-a nemojte samo da se pravdate pred reformskim talibanima, vec ih napadnite i sustinski. Napadnite njihov koncept promene Srbije kroz konflikt, njihove izvore finansiranja, njihovo idolopoklonstvo.
Inace ste i vi za mene domaci "Amerikanci", dobro mozda samo 50% :D

Npr. mnogima iz "frakcije" je smetalo sto je Tadic rekao da je Srbija vecna. Tadic je tada mogao da im pokaze put iz Srbije (kao predsednik iste), kao sto im je pokazao i put iz stranke.

I nisu u pitanju samo Bulatovic i Tomic, nije ni Milosevic. Je li druze, je li bio Milosevic na vlasti 1878 kada nam je ta Evropa kojoj se klanjate sprecila da pripojima Bosnu, po zelji vecine tamosnjeg naroda?!? Ili malo ranije kada je ista Evropa sprecila da Konstantinopolj ponovo bude pravoslavan?!?!?
Sto se mene tice jesam za integracije ali samo u meri u kojoj imam ekonomske koristi i da se ispunjavaju zahtevi koji nam se eksplicitno traze. Ne neko dopisivanje domaceg zadatka, suocavanje, liberalizam, iskopavanja hladnjaca...
Dakle, raskinite sa NVO i LDF, pa mozemo da razgovaramo.
A tebe licno dok ne vidim da si opleo po cedistima nemoj da mi izigravas neutralnu poziciju. Izaberi stranu.
 
Pa ja se tako nečemu i nadam, da politika u Srbiji počne da liči na DSS sa levim krilom (DS) i desnim (SRS). Nije problem to što su krila jača od centra ali to bi značilo izlaznost na sledećim izborima od 30%. U to se i Čeda Jovanović nada, da posle takve gluposti DS - a dođe do smene se celokupnog rukovodstva i da se DS vrati izvornim principima.

Ne znam koja muka tebe muči da imaš ovakve stavove, ali znaj da je Čeda Jovanović jedan od najpoštenijih političara u ovoj zemlji, iako to zvuči neverovatno videćete da je Koštunica Al Kapone prema Čedi.
 
Glas Sauronov:
A tebe licno dok ne vidim da si opleo po cedistima nemoj da mi izigravas neutralnu poziciju. Izaberi stranu.

pa, mislio sam da smo raspravili ovo...

ja, u principu, podrzavam Cedu...
ali, znam da je za to prosao voz i zato jednim delom podrzavam Tadica jer mislim da on ima iste ciljeve, ali je shvatio da ovom glupom narodu mora da "mase salatom" ispred nosa...tj. da bude popularan i onda da kaze ovo sto i vi sada...
"sad sam na vlasti i popularan i duvajte ga..."

a, inace...sta god vi mislili...Cedisti su posteniji od Tadicevaca...i sve ih je vise i vise u DS...
 
Наоружавање је почело још 2000 године. О томе су, у више наврата, сведочили Небојша Човић и Зоран Ђинђић. Наиме, рекли су да су неколико дана пре петог октобра набавили већу количину оружја, и сакрили је у Човићеву ФМП у Железнику, "за случај да војска и полиција интервенишу против демонстраната."
Иако никакве интервенције није било, ми данас, пет година касније, не знамо шта је с тим оружјем.
Додајмо још да је 5. октобра из полицијске станице у улици Мајке Јевросиме у Београду однета већа количина оружја.

Све ово ми личи на сценарио за ГРАЂАНСКИ РАТ, а подсетио бих да су постојали озбиљни планови да се он изазове по завршетку НАТО агрсије. То је потврдио и Богољуб Карић у дневном листу Политика 4.6.2004:

"Ја сам један од ретких бизнисмена који 1998. и 1999. године није прихватио сарадњу са тајним службама у припреми грађанског рата у Србији."

Дакле, припреме за грађански рат су одавно почеле!!!
 
Pobunjenik:
-Додајмо још да је 5. октобра из полицијске станице у улици Мајке Јевросиме у Београду однета већа количина оружја.

-Све ово ми личи на сценарио за ГРАЂАНСКИ РАТ, а подсетио бих да су постојали озбиљни планови да се он изазове по завршетку НАТО агрсије. То је потврдио и Богољуб Карић у дневном листу Политика 4.6.2004:

"Ја сам један од ретких бизнисмена који 1998. и 1999. године није прихватио сарадњу са тајним службама у припреми грађанског рата у Србији."

Дакле, припреме за грађански рат су одавно почеле!!!

-da, i postoje indicije da su to oruzje ukrali Zemunci...

-Bogoljub nije prihvatio... :roll:
e, ako mi je on posten...onda...stvaaarno...
a, ako nije...onda mu ne treba verovati
 
strani placenik:
Pa ja se tako nečemu i nadam, da politika u Srbiji počne da liči na DSS sa levim krilom (DS) i desnim (SRS). Nije problem to što su krila jača od centra ali to bi značilo izlaznost na sledećim izborima od 30%. U to se i Čeda Jovanović nada, da posle takve gluposti DS - a dođe do smene se celokupnog rukovodstva i da se DS vrati izvornim principima.

Ne znam koja muka tebe muči da imaš ovakve stavove, ali znaj da je Čeda Jovanović jedan od najpoštenijih političara u ovoj zemlji, iako to zvuči neverovatno videćete da je Koštunica Al Kapone prema Čedi.

Sta fali takvom scenariju. Kako ja gledam na stvari, a jesam konzervativan i ne stidim se toga, nama treba Kostunica koji ce isporucivati ljude u Hag....
E, pa Kostunica isporucuje ljude u Hag!!!
Pa da, takav nam treba.

A koja me muka muci?
Recimo muci me tehnicko ogranicenje ovog foruma. Tako ne mogu sad da ti prekopiram kako su nas zazebali jos u XIX veku. A da dodam i ono licemerje kada je bio teroristicki akt u Beslanu. Da su dali Putinu zeleno svetlo da istrebi sve muslije na Kavkazu, bili bi OK.
Ovako, gledam da udjemo i da ih (is)koristimo.
 
Glas Sauronov:
Sta fali takvom scenariju. Kako ja gledam na stvari, a jesam konzervativan i ne stidim se toga, nama treba Kostunica koji ce isporucivati ljude u Hag....
E, pa Kostunica isporucuje ljude u Hag!!!
Pa da, takav nam treba.

A koja me muka muci?
Recimo muci me tehnicko ogranicenje ovog foruma. Tako ne mogu sad da ti prekopiram kako su nas zazebali jos u XIX veku. A da dodam i ono licemerje kada je bio teroristicki akt u Beslanu. Da su dali Putinu zeleno svetlo da istrebi sve muslije na Kavkazu, bili bi OK.
Ovako, gledam da udjemo i da ih (is)koristimo.

Pa Koštunica će isporučiti već te ljude, Kosovo će i zvanično postati nezavisno za njegove vladavine, kao i Crna Gora, a onda će Radikali doći na talasu narodnog nezadovoljstva na vlast bez i jednog gorućeg političkog pitanja. Za privredu će moći da kukaju još sto godina kako su je uništili "ovi žuti" i eto ko će nas uvesti u Evropu - Radikali!!!
Nije problem što će nas oni uvesti, već je problem što kad nas oni budu uvodili tada će biti 2020. I to će biti najveće životno delo onog mrtvaka Koštunice. Umesto da je qreten prihvatio i shvatio šta će Srbija morati da učini još 2001 i da je podržao tada Đinđića u svim stvarima koje on sada radi ili će ih uraditi u naredne dve godine, mi bi bili u EU 2007.
Ali ne, njega niko nije obavestio, a reakcije su mu kao seoskog idiota koji shvata da ima dugove kada poreznici dođu da mu izvedu kravu iz štale, onda je on proda upola cene da bi se rešio dugova i celo selo ga sažaljeva, "eto šta će siroma". A kad mu je mesec dana pre toga sin rekao da prodaju kravu da bi se rešili dugova on je digao galamu kako on hoće kuću da mu raskući...

Ma neću više da pričam o idiotima, samo ih se svih setim, pa ljudi pogledajte samo izjave Jočića, pa onog nesrećnog ministra pravde, pa one bivše ministarke prosvete pa i samog Koštunice... Kao da im je pola mozga amputirano.

A za tvoje stavove Glasu S, uvek se pitam zbog čega neki mladi ljudi imaju konzervativne stavove. Konzervativni stavovi su posledica straha od budućnosti (normalno je da je dobar deo starih konzervativan, šta njih čeka u budućnosti :lol: ). Mladi ljudi u ovoj zemlji koji su barem dovoljno pismeni da koriste računar ne trebaju da se plaše budućnosti ni najmanje.
Jednostavno, borba između konzervativizma i modernog je borba između starosti i mladosti, gde je uvek jasno ko je pobednik, stim što pobednici u međuvremenu ostare i pojave se nove generacije progresivnije od njih...
 
Те нове генерације је најбоље описао учесник једног другог форума. Иако сам га већ једном цитирао, урадићу то сада поново, али и сваки пут када се поведе дискусија на ову тему, јер овако велике мисли заслужују пажњу:

"Уопште немам поверења у омладину, у тзв. младе, нарочито не у студенте. То је једна охола и опака гомила лишена било каквог етичког и естетског смисла. Дезертерски, капитулантски, амнезирани и анестезирани олош. Нарочито ови тзв урбани. Конзументи глупости и интелектуалног комирања.

Жали Боже лепих српских имена и презимена које незаслужено носе игром судбине. Они би да промовишу 'вредности', а притом су сами безвредни. То је наш етнички талог, канцерогено ткиво, непријатељ гори и опаснији него милион балија и натоваца."
 

Back
Top