ZMAJ TESHA

goodday

Iskusan
Poruka
5.338
el tako da se zmaj pushta tako shto se trchi u suprotnom smeru od vetra..odnosno vetrom u lice...licem u vetar
a ne niz vetar...
pushta se kao shto se pisha kad se *****..el da???
 
Ala ti meni nedostajes, to shvatim svaki put kad se pojavis sa ovakvim postom!
Ljubi ga ja! :P



7.gif
 
Iza 7 gora,iza 7 mora,iza 7 brda,iza 7 planina...Probudi se jedan zmaj i kaze:"Ybt...Gde ja to zivim...?!"...

Ma...Sve je s*ranje osim pi*shanja :wink:

P.S.Ovo je nova umotvorina... :lol:
 
Evo sad cu ja opet... Zamisli da je reka - vetar, a brodic od hartije - zmaj. Kada pustis brodic, on ide niz reku... Sad ti napravi komparaciju.
Mada ima neka fora u jedrenju... Kada se jedri i uz vetar. Ne znam kako. Valjda nekako okrecu jedra, pa ih pune vetrom, a onda ga izruce na drugu stranu.
Uh, ala lupam...
 
goodday:
azar nije logichno da, ako se krecem licem u vetar zmaj krene gore zbog otpora???
Sad mi je jasno sta si hteo da kazes... Da. Ti ga vuces uz vetar, ali on ima tendenciju da ide niz vetar i tako se dize. Jeste, u pravu si... Samo je pitanje iz koje perspektive gledas...
 
Julian_Duranona:
Evo sad cu ja opet... Zamisli da je reka - vetar, a brodic od hartije - zmaj. Kada pustis brodic, on ide niz reku... Sad ti napravi komparaciju.
Mada ima neka fora u jedrenju... Kada se jedri i uz vetar. Ne znam kako. Valjda nekako okrecu jedra, pa ih pune vetrom, a onda ga izruce na drugu stranu.
Uh, ala lupam...
ox...komparacija nije bash neka...brodic ide samo XY....a zmaj ide Z...mislim da je Za Z komponentu potrban taj otpor
 
Da bi se zmaj pridigao treba trčati nasuprot vetru i polako popuštati konop. Ako je vetar dovoljno snažan možeš ga puštati i niz njega, u kom slučaju se ne pomeraš, ali se tako jako teško dobija visina. Nisam ih puštao bar 15 godina i moguće je da je sve ovo pogrešno što sam napisao.
 
provereno-trcis uz vetar..s vetrom u lice i licem u vetar...jedini nacin.. osim ako je tornado u pitanju.. tada ne moras ni da trcis.. :wink:
volim bgd zbog vetra.. svi nabavite po zmaja... to je savrsen vid meditacije..
 
Ana-Marija:
Iza 7 gora,iza 7 mora,iza 7 brda,iza 7 planina...Probudi se jedan zmaj i kaze:"Ybt...Gde ja to zivim...?!"...

Ma...Sve je s*ranje osim pi*shanja :wink:

P.S.Ovo je nova umotvorina... :lol:
i pišanje je srrranje - kad pišaš uz vetar!

Dakle, da ne bi baš sve bilo sr...piiip, prvo se sr (svojeručno) ispišaš NIZ vetar...pre dizanja ZMAJA...okreneš UZ vetar i brzinski ga, prkoseći otporu, nateraš da se digne...a onda, laaagano, menjaš kurs...suptilno divergirajući od početnog, do pozicije kad ti dobar vetar udari u leđa...tad čvrsto zauzmeš taj novi kurs i prepustiš uživanju...naravno, ne ispuštajući konce iz svojih ruku.

tip: zmajevi ponekad umisle da nisu baš pravo naši, pa izgube orijentaciju u prostoru i vremenu i...uteknu.....posle se vrate, al' nama više nije do igre.

Srećno s Tešom!
 
Hm, a jel ima neka posebna sema za pravljenje koja ce da poboljsa leenje (i uzletanje) ili da samo skucam krst od dve tarabe, nalepim papir preko, vezem konopcem i vucem ga po livadi (u smeru pisanja koje je sranje)?
 
Peruzzi:
Hm, a jel ima neka posebna sema za pravljenje koja ce da poboljsa leenje (i uzletanje) ili da samo skucam krst od dve tarabe, nalepim papir preko, vezem konopcem i vucem ga po livadi (u smeru pisanja koje je *)?
Da,da tarabe moraju biti sto teze,po mogucnosti trule i mokre (zna se zbog cega :lol: )
 

Back
Top