Pitanje za DEVOJKE!

raddar

Početnik
Poruka
10
Mene interesuje misljenje devojaka:


Da li bih po Vasem mislejnju muskarac ispao nefer,ako bi vam se desilo sledece:

Flertuje sa vama neki muskarac,i nije bitno da li za jednu noć ili stupite u vezu,uglavnom desi vam se sex sa kondomom.

Medjutim,taj muškarac je ranije imao seksualni odnos sa prostitutkom koji je trajao sa kondomom,ali podslednji minut seksa ona ga je nagovorila da skine kondom.I on je to uradio,tako da se taj poslednji minut(i manje od minut) izložio riziku.Ali to ne ispadne sada da se ona *ebe sa svakim bez kondoma,jer je pre nego sto ce skinuti kondom pitala njega da li je "čist" i pogledala na polni organ da nema nekih infekcija.(naravno da to ne znači ništa,ali eto bar se "zapitala").Ta prostitutka nije neka uličarka nego radi u stanu u NS,pod nadzorom "makroa".

Pošto taj momak ranije nikada nije kresn'o bez kondoma,a i ta situacija ga je zbunila(devojka,pa još prostitutka,pita ga da skine kondom i on budala prihvata),momak je odmah otišao da se testira na HIV.Prvi rezultati nakon mesec dana(HIV DUO test,ekvivalent ELISI nakon 2-3 meseca) dali su negativan.Medjutm momak se jos nije testirao u onaj period posle 6 meseci,da bi bio 100% siguran.(Ovo prvo je,valjda,99,9 sigurno ili slično).

Pitanje glasi:

Da li biste smatrale momka neodgovornim ako bi spavao sa vama(sa kondomom) a da vam nije rekao ovu situaciju? Ne misli se da ste u vezi,nego da ste ONE NIGHT STAND ili ste na početku veze,tj. u potencijalnoj ste vezi pa ste se možda kresnuli jednom ili par puta ali se ne smatrate da ste u vezi (sada izmišljam malo potencijalne situacije).

Dakle nije pitanje da li je neodgovoran što je otišao prostitutki(svakom se može desiti,a to je za novu temu) nego da li vi OČEKUJETE da neki momak,pre nego što vas "opali",upozori vas na ovu svoju "mrlju u životu" ili vam je dovoljno da se pobrine za kondom?
 
bolje da joj kazhesh sad

meni da je izvesna osoba pomenula svoje sex navike...sigurno mi sad ne bi padale na pamet stvari koje mi padaju...
a u momentu kad mi je rekao, to shto mi je rekao, samo mi je pao mrak na ochi :evil:
 
raddar:
Mene interesuje misljenje devojaka:


Da li bih po Vasem mislejnju muskarac ispao nefer,ako bi vam se desilo sledece:

Flertuje sa vama neki muskarac,i nije bitno da li za jednu noć ili stupite u vezu,uglavnom desi vam se sex sa kondomom.

Medjutim,taj muškarac je ranije imao seksualni odnos sa prostitutkom koji je trajao sa kondomom,ali podslednji minut seksa ona ga je nagovorila da skine kondom.I on je to uradio,tako da se taj poslednji minut(i manje od minut) izložio riziku.Ali to ne ispadne sada da se ona *ebe sa svakim bez kondoma,jer je pre nego sto ce skinuti kondom pitala njega da li je "čist" i pogledala na polni organ da nema nekih infekcija.(naravno da to ne znači ništa,ali eto bar se "zapitala").Ta prostitutka nije neka uličarka nego radi u stanu u NS,pod nadzorom "makroa".

Pošto taj momak ranije nikada nije kresn'o bez kondoma,a i ta situacija ga je zbunila(devojka,pa još prostitutka,pita ga da skine kondom i on budala prihvata),momak je odmah otišao da se testira na HIV.Prvi rezultati nakon mesec dana(HIV DUO test,ekvivalent ELISI nakon 2-3 meseca) dali su negativan.Medjutm momak se jos nije testirao u onaj period posle 6 meseci,da bi bio 100% siguran.(Ovo prvo je,valjda,99,9 sigurno ili slično).

Pitanje glasi:

Da li biste smatrale momka neodgovornim ako bi spavao sa vama(sa kondomom) a da vam nije rekao ovu situaciju? Ne misli se da ste u vezi,nego da ste ONE NIGHT STAND ili ste na početku veze,tj. u potencijalnoj ste vezi pa ste se možda kresnuli jednom ili par puta ali se ne smatrate da ste u vezi (sada izmišljam malo potencijalne situacije).

Dakle nije pitanje da li je neodgovoran što je otišao prostitutki(svakom se može desiti,a to je za novu temu) nego da li vi OČEKUJETE da neki momak,pre nego što vas "opali",upozori vas na ovu svoju "mrlju u životu" ili vam je dovoljno da se pobrine za kondom?

Izvini sto upadam nepozvan ali mi nije jasan deo recenice:
...ali podslednji minut seksa ona ga je nagovorila da skine kondom...

Pofesionalka te NAGOVARALA da skines kondom i to poslednji minut odnosa?!
 
Mislim da nikom ne bi bilo prijatno da cuje tako nesto od svog decka, kao sto ni tebi sigurno ne bi bilo prijatno da cujes slicno od devojke. Mozda je ipak mudrije da stvar uzmes u svoje ruke, odes na detaljne preglede kod urologa i sacekas taj 6. mesec za novo testiranje na HIV. Polazim od sebe, jer nekad mi se desi da drugacije gledam na muskarca kad mi iznese neke stvari koje mi uhu ne prijaju. To bi samo pravilo barijeru medju vama. Ali to znaci da moras biti 100% odgovoran prema njoj i sebi i da jako vodis racuna.
 
1. taj momak nema devojku,tako da se pitanje odnosi na to da li treba da kaze potencijalnoj
"buducoj" devojci ili nekoj "avanturici".

2.Da,profesionalka ga je nagovarala da skine kondom,nije insistirala ali je predložila.Moguci uzrok je taj što je momak delovao malo smotan,iz čega je ona zaključila da je "prilično neiskusan" pa prema i tome i "bezopasan".
Na njegovo paničenje posle odnosa ustvrdila je da se redovno testira na HIV(svake godine).

3.

Mislim da nikom ne bi bilo prijatno da cuje tako nesto od svog decka, kao sto ni tebi sigurno ne bi bilo prijatno da cujes slicno od devojke. Mozda je ipak mudrije da stvar uzmes u svoje ruke, odes na detaljne preglede kod urologa i sacekas taj 6. mesec za novo testiranje na HIV. Polazim od sebe, jer nekad mi se desi da drugacije gledam na muskarca kad mi iznese neke stvari koje mi uhu ne prijaju. To bi samo pravilo barijeru medju vama. Ali to znaci da moras biti 100% odgovoran prema njoj i sebi i da jako vodis racuna.

Ovo je upravo ono čega se on plasi.Zapravo,oko čega je u dilemi.Jer kako god okreneš ne valja:

1.Jer svi mi volimo iluzije o osobi,a ne samu osobu(bar na početku veze).Ako kaže,toj devojci više nije zanimljiv jer:Nema iluzije,iskazao je nesigurnost,bolje rečeno NAGLASIO je svoju manu,što deluje odbojno.

2.Ako ne kaže,biće im možda lepo ali snosi/e rizik:Jer zamislite da se desi onaj 0.001% pa još pukne kondom,a on vam onda kaže.

Mislim da biste vi DEVOJKE takvom momku bile više zahvalne da vam kaže,nego da vam ne kaže ili kaže tek posle testa.

Ustvari,možda zavisi od prirode veze?Ako je to samo avantura,možda ona ni ne želi da je on opterećuje činjenicama te vrste?
Zamislite da ste na partyju a on vam kaže:"Znaš,nemožemo da vodimo ljubav,svaki 100-ti prezervativ pukne,..." itd.




Znači DEVOJKE koju opciju više volite:

1.Zabava uz iluziju i rizik(veoma mali:Verovatnoća da je on inficiran=0.1%(HIV DUO osetljivost),verovatnoća da pukne kondom 1-2%,pa nek je i 10%,ali se to još množi sa verovatnoćom da se zarazite nezaštićenim sex-kontaktom sa inficiranom osobom oko 1%,dakle 1 u 100 smanjeno za dužinu odnosa(puknuti kondom se ne računa kao odnos nego kao jedan njegov recimo 100-ti deo,ako primetite,ili 10-ti ako ne primetite),sveukupno=0.1%*10%*0.1%(0.01)=0.001% ili jedan u 10 miliona ili 1 u 100 miliona slučajeva.Ako tome dodate još coitus interaptus sa kondomom,još se smanji jer se cifra pucanja kondoma smanjuje,jer nema veze ako on pukne napolju,što cifru od jedan prema milion čini još većom(tj.manjom))

2.Da budete svesne činjenice,pa da se distancirate od momka,odnosno sex-kontakta sa njim.


Inače,da se njega pita on bi verovatno apstinirao do tih 6 meseci(nije ostalo još dugo),ali saleću ga devojke pa ne zna kako da se ponaša.A devojke se stalno pitaju gde je on,što ne izlazi,jel ima devojku,...sve bi da se ubace čudo jedno ;-)
 
...pa ovako ces svakako dobiti samo statistiku, sto znaci da postoji verovatnoca da misljenje te devojke bude u bilo kom %... nigde nisi opisao tu devojku, kako se raspitujes cini mi se ili da si ti u pitanju (ali ne delujes stidljivo, pa verujem da bi rekao) ili da izmisljas neke situacije... ali to nije ni bitno...
Mislim da bih zelela da znam za tako nesto, i ne bih vodila ljubav sa deckom... koga je prostitutka NAGOVORILA :shock: :twisted: :D da skine kondom, HEJ minut pred kraj...
 
Znaci do sada nista pre dok ne prodje 6 meseci...osim Desanke :? he he

sada bih molio Malik da pojasni,zasto ne zeli da spava sa njim(pod pretpostavkom da joj se svidja i da se "nalozila" na njega):

1.Plaši se HIV
2.Smatra ga nezrelim,i ne želi da ima veze sa takvima
3.Ne želi da ima veze sa takvima,jer je to društveno osuđeno.

ako ga smatra nezrelim ili drustveno osudjenim,to je zbog:
1)sto je isao kod prostitutke ili
2)sto je skinuo kondom ili
3)oboje

I da li bi toga momka uzela Malik u obzir,kada bi on doio rezultate NEGATIVNE nakon 6 meseci?
 
zato shto je GLUUUPPP, kog vraga neko koristi kondom , ako ce da ga skine pred sam kraj :?:
pa josh sa PROSTITUTKOM :shock:
(a nije uopshte pitanje dal je bilo shta u vezi prostitucije drushteno osudjeno ili ne, nego pitanje zdravog razuma...kao da je HiV jedino shto mozhesh da ukachish nezashticenim odnosom )
ugl oni tvoji procenti nemaju veze sa mozgom jer ni kondomi nisu ono shto su nekad bili , ako su uopshte i bili ... :roll:
 
ja bih licno volela da znam...
jer stime se neda lako rukovati...to je sasvim ozbiljno.. a verovatno bih se distancirala ako je u pitanju one night stand,a da mi je decko cekala bih rezultat,a neznam sta bih me vise slomilo cinjenica da je bio kod profesijonalke ili sto moze biti tako neodgovoran u toj situaciji..ko voli da bude upravo sa takvim deckom???tako nesto mi netreba...
da je spavao bez kondoma,mislim u zadnjem trenutku (eh u zadnji trenutak) mislim :roll: to je sasvim banalno..eh boze ali svasta ima na ovome svetu...
 
raindog:
zato shto je GLUUUPPP, kog vraga neko koristi kondom , ako ce da ga skine pred sam kraj :?:
pa josh sa PROSTITUTKOM :shock:
(a nije uopshte pitanje dal je bilo shta u vezi prostitucije drushteno osudjeno ili ne, nego pitanje zdravog razuma...kao da je HiV jedino shto mozhesh da ukachish nezashticenim odnosom )
ugl oni tvoji procenti nemaju veze sa mozgom jer ni kondomi nisu ono shto su nekad bili , ako su uopshte i bili ... :roll:

Pa mora malo da "OSETI"... :lol: kada vec devojke ne daju ovako bez kondoma :roll: ima ko daje...

Nisam znao da ste toliko paranoicne... :roll:
Iznenadile biste se koliko vasih "finih" momaka je imalo odnos bez zastite...
 
"tvoj prijatelj" bi trebalo da razmisli o tome da ga za koju godinu mozda nece biti.. to sto je posle mesec dana test negativan ne znaci da je 99,9% zdrav, kao sto ti mislis.. raspitajte se o tome..obojica
dok ne uradi sve testove trebalo bi da razmislja o tome sta bi uradio sa svojim zivotom ako se ispostavi da je hiv-pozitivan..to ce mu dati dobre stavove o sigurnom sex-u..
ako mu svi testovi budu negativni, taj deo zivota treba, po meni, da podeli sa onom osobom sa kojom bude delio i ostale vazne stvari u zivotu..
 
raindog:
zato shto je GLUUUPPP, kog vraga neko koristi kondom , ako ce da ga skine pred sam kraj :?:
pa josh sa PROSTITUTKOM :shock:
(a nije uopshte pitanje dal je bilo shta u vezi prostitucije drushteno osudjeno ili ne, nego pitanje zdravog razuma...kao da je HiV jedino shto mozhesh da ukachish nezashticenim odnosom )
ugl oni tvoji procenti nemaju veze sa mozgom jer ni kondomi nisu ono shto su nekad bili , ako su uopshte i bili ... :roll:
Raindog je rekla ono sto i ja mislim... Ne osudjujem nista od toga (ali ne odobravam... i nemoj da pokusas da ocrnis odmah ovakav stav, jer mi je jako TUZNO kada skapiram da ima dosta ljudi koji KUPUJU sex... pa zasto bih se odusevljavala...) niti su mi mladici bili toliko fini... ali svakako sam uspevala da sa njima imam iskreniji odnos nego sto tebi polazi sa rukom...
Sad, kako si opisao "vezu" u kojoj si... jesi li pomislio da i ta devojka ima tebi nesto da prizna :?: :twisted:
 
november child:
"tvoj prijatelj" bi trebalo da razmisli o tome da ga za koju godinu mozda nece biti.. to sto je posle mesec dana test negativan ne znaci da je 99,9% zdrav, kao sto ti mislis.. raspitajte se o tome..obojica
dok ne uradi sve testove trebalo bi da razmislja o tome sta bi uradio sa svojim zivotom ako se ispostavi da je hiv-pozitivan..to ce mu dati dobre stavove o sigurnom sex-u..
ako mu svi testovi budu negativni, taj deo zivota treba, po meni, da podeli sa onom osobom sa kojom bude delio i ostale vazne stvari u zivotu..

Niko nije rekao da je 99,9%zdrav,vec da je verovatnoca da je zdrav iznosi 99,9%,a uvek moze da bude i onaj 0.01%.(cista matematika :wink: )To ti je isto kada neko kaze da se hiv prenosi u proseku 1 na 100 nezasticenih kontakata sa inficiranom osobom,a ti pomislis da mozes prvih 99 puta da se *ebes bez posledica.Naravno da nije tako.
 

Back
Top