House Of Pain & Everlast

Poruka
9.015
Ah kakva muzichka ostvarenja su izashla zahvaljujuci ovim Ircima. Teshko mi je da nekad da odredim da vishe volim solo ostvarenja Everlast-a ili najbolji hip-hop zvuk svih vremena (truth crushed to earth shall rise again). Dj lethal... ko bi rekao da je on pravio tako dobru muzkiu, Danny Boy chiji vokal seni i naravno neosporeni... Everlast.
Hmm.
Ajd iznenadite me i kazite mi neshto lepo o gore napisanima...
 
uuuu Vision, stvarno me ovo iznenadilo...ok, kao prvo, za Everlast sam cuo samo preko jedne pesme "White trash beautifull"...vrtela se prosle godine na metropolisu...i onako, balada, sa mocnim hrapavim vokalom, ali videlo se da ima veci potencijal u tezoj muzici...i svidelo mi se dosta...e, sad, ne znam nista o njihovim prethodnim ostvarenjima, radu, pa ako mozes malo da me uputis...
A dj Lethal...cudno, pominjes neki rap, nisam znao da barem malo to postujes...cudno, cudno...ja njega znam samo po radu u Limp Bizkitu, ako se dobro secam...imao je i jednu pesmu sa Chesterom iz Linkin Parka :D ...zove se State of the Art...ajd objasni sve ovo please, stvarno si me zainteresovao...
 
Heh... shta reci o legendama. Sigurno si chuo njihov (jedini) hit "jump around". To im je sa prvog albuma (po mom mishljenju najgoreg). Da skratim prichu... Bend je osnovan negde pochetkom devedestih (kada je pravi hip-hop cvetao), zavrshio je posle izdavanja treceg (i zadnjeg) 96te. Ironichno, jer im je treci album muzichki najbolji, medjutim... komercijalno neprhivatljiv. Bez singlova, bez icheg. Samo mrachan zvuk, najbolje matrice ikad (da, chak su bolje i do cypress hill matrica) i everlast prljavi glas koji ne repuje o ribama i kolima, vec o jadu, depresiji i nepravednosti zivota... na veoma besan i tup nachin. Drugi album... i to je pricha za sebe... zamisli rep album sa samo dva instrumenta... bass gitara i truba... dok matrice biju. Na svakoj pesmi. Drugi album im je bio pomalo priznat, medjutim, nije uspeo da se proda jer ponovo nije bio dovoljno komercijalan. U drugi album je prste umesheo i dj muggs (cypress hill)... pa ti vidi.
Danny Boy gine...
Bend ide u k...
Everlast pochinje sopstvenu karijeru... sa prvim albumom "whitey for sings the blues". Osvaja hitom "what it's like" (izvanredna pesma u svakom sluchaju). Pokazuje se da je lik josh vishe sazreo, i da ne samo shto je pre repovao kao kralj (veruj mi, takav glas josh niko nije ponovio) nego i zna da peva i cepa akustaru. Heh. Izdaje josh jedan album... nezapazen i onda ovaj koji si ti chuo.


Chlanovi:

Everlast
Danny Boy
Dj Letlal
(dj muggs produkcija prva dva albuma)
i brojni gosti na zadnjem albumu... koji bacuju raga rep (znash shta je to?)

Diskografija :

House Of Pain (1992) -zaobidji
Same as It ever Was (1994) kraljevski gangsta album
Truth Crushed (1996) samo ako poshtujesh pravi hip-hop

solo:

Everlast - Whitey Ford Sings The Blues (tople preporuke)
Everlast - Eat At Whitey's (ima par ekstra pesama... ali samo za fanove)
Everlast - White Trash Beautiful (tople preporuke again)

Trivia :

d12... eminemovi bodigardovi su iz nekog razloga napali Everlast na njegovom certu, shto je rezultiralo gitarom preko glave jednog od chlanove emove "bande". Onda Eminem preko Freddy D-a zove Dj lethal-a da zajedno naprave pesmu u kojoj ce da ga isprozivaju i bla-bla... medjutim dj letal backs out kao freddy d. Em pravi pesmu "girls". Skini je i prochitaj tekst. Hah...

Everlast, koji je bio chlan Rhyme Syndicate koji je osnovao Ice-t. Jednostavno se ne kachish sa tim ljudima. Ice-t-a za vreme west-coast-east-coast svadje niko nikad nije prozvao. Zashto?
Zato shto je O.G.

Ne prijatelju, volim ja rep/hip-hop.... ali samo pravi... a taj je umro odavno.

Ne znam za to sa chester/lethal... niti mi intereuje shta dj weasel radi ovih dana. Proshli su njegovi dani.
 
HOP su napravili haos 90-te sa prvim albumom, ali albumi posle tog....smetalo mi sto ima isuvise malo instrumentalne zike.

everlast je napravio boom sa onim albumom gde su what its like i ends, ali i svi ostali albumi su mu opasni, smo sto je komercijalni uspeh izostao.
poslednji album mi se manje dopada....presao je vise u country+blues sto mi se ne dopada previse.

kad smo vec kod plavusice emine(ma) - isprozivao ga everlast na nekoliko pesama/imam ih.

onaj dj smrad je otisao za vecom kamarom para i ostavio everast-a.

valjda ce da se osveti everlast, inace ce sledeci album biti uspavanke :twisted:
 
VisionOfDisorder:
Trivia :
d12... eminemovi bodigardovi su iz nekog razloga napali Everlast na njegovom certu, shto je rezultiralo gitarom preko glave jednog od chlanove emove "bande". Onda Eminem preko Freddy D-a zove Dj lethal-a da zajedno naprave pesmu u kojoj ce da ga isprozivaju i bla-bla... medjutim dj letal backs out kao freddy d. Em pravi pesmu "girls". Skini je i prochitaj tekst. Hah...
postoji gomila pesama gde se medjusobno prepucavaju
VisionOfDisorder:
Everlast, koji je bio chlan Rhyme Syndicate koji je osnovao Ice-t. Jednostavno se ne kachish sa tim ljudima. Ice-t-a za vreme west-coast-east-coast svadje niko nikad nije prozvao. Zashto?
Zato shto je O.G.
+ cak i sada kada je imao frku sa chookom, guru iz gangstarr mu uradio stvar(doduse samo tel poziv, al se tako prodaje)
 

Back
Top