Pedagogija na filozofskom fakultetu u Beogradu

adrij@n@:
Zelela bih da znam nesto vise o ovom smeru i gde mogu nabaviti knjigu "Pedagogija" I deo od Djordjevica i Trnavca? :)

Izdavac je naucna knjiga, kupi je ili u njihovoj knjizari u knez mihajlovoj, ili u knjizari plato,l odmah ispod fakulteta na kojoj je jedno od odeljenja i ono za pedagogiju i andragogiju.

Za detalje javi mi se privatnom porukom. 8)

Ciao!
 
студијска група: Педагогија и Андрагогија
Тест знања из а) педагогије или б) психологије

а) Тест из педагогије - Т е м а т с к е ц е л и н е:
- Васпитање - Васпитање као специфично људска делатност; Васпитање као најшири педагошки процес и појам; Могућности и границе васпитања; Васпитање као друштвена функција; Концепције васпитања; Циљ и задаци васпитања - Педагогија - Педагогија - уопштавања искуства до науке; Историјски преглед развоја васпитања и педагогије; Систем научних дисциплина у педагогији; Педагогија и друге науке; Научно истраживање васпитних појава - Школа и школски систем - Основни чиниоци система васпитања; Основна и средња школа; Школа и њено окружење - Општа питања методике васпитања личности - Неопходност познавања личности васпитаника; Општи принципи васпитног рада; Методе и средства васпитања; Наставник

Тест из педагогије - Л и т е р а т у р а:
Н. Трнавац, Ј. Ђорђевић, Педагогија, I део, Научна књига, Београд 2002.

б) Тест из психологије
Програм и литература као за психологију

Prosle godine je 78.04 poena trebalo za budzet,a 74.02 za samofinansiranje.
 
A da li je bolje spremati pedagogiju ili psihologiju, sta je lakse, tj. da li su pitanja iste tezine, tj. isto formulisana ili ima razlika, caka i sl.

Ima na infostudu kao neka simulacija testa, mada mislim da je definitivno lakse spremiti pedagogiju... Hoces i ti da upises? :D Idem sutra do faxa pa vam javljam. ;)

Mene mnogo hvata frka od onog testa opste informisanosti...
 
Poslednja izmena:

Back
Top