Da li biste se odselili iz BG-a?

ne znam,od domacih gradova mozda jedino novi sad,al je mnogo mali,mislim da bih se brzo smorila.
a u inostranstvu...pa ima dosta gradova koji su mi se svideli i koje bih volela da bolje upoznam i mislim da ne bih imala nista protiv da se preselim u neki grad koji je veci od beograda.
 
Betty:
u zrelijim godinama - Vršac, bez trunke razmišljanja :lol:
Ja sam odbila posao u Vrscu (U Hemofarmu) za dobru platu jer je posao podrazumevao preseljenje u Vrsac za stalno. Mnogi su mi govorili da sam luda (mozda nisam dovoljno zrela), ali ne bih mogla da idem iz BG u neko manje mesto, ali mislim da bih mogla da zivim u Londonu ili nekoj drugoj metropoli.
 
estela, estela....volela bih da sam bila tada na tvom mestu :wink:
Od Vršca do Bgd ima sat vožnje (nije neki put, al ša ćeš), a dobre plate imaju svi - u gradu NEMA automobila starijeg od 4-5 godina :!:
(ja se jednom igrala u subotnje prepodne - nađi jugića - neeemaaaa... :lol: tj. bio jedan samo)
Pa tako bi i ti mogla, sa dobrom platom, do Bgd za 1h, kao da ideš sa npr...Ceraka, nemam pojma, nisam nikad išla tako daleko.
:)

Vršac, bez dileme, s tim da onda NE BIH NOSILA ŠIŠKE, pardon, jer duva košava,namangupskija u Srbiji, obara i TV tornjeve :wink:
A drveće se gaji isključivo u dvorištima i na Bregu, po ulicama brisan prostor.
Može im se, svaka duša ima nova kola...
A tek park u centru...
a tek klopa...
a tek ljudi - anđeli...
a tek ženske kake su... 8)
a tek mladi ovčiji sir, mileram i kajmak...
a tek paraglajding i divlje svinje i vodopadi...
a tek....uh. :arrow:
10+ za civilizacijski i kulturni nivo Sterijinom gradu, i puna podrška ekolozima Vršca :D
 

Živeo život Tola Manojlović...

Živeo sam u inostranstvu u par navrata. Kratko doduše.
Ali, nigde na svetu nema crvenih lonaca sa belim tufnama sa muškatlama u prozorima, ludog Todora, Brižit Bardo, stepenica koje te spuste do reke za tili čas. Pa neka i stoji smrdljiva rupa još od Drugog svetskog rata gde je bila biblioteka, ja sam na Poljančetu igrao fudbal sa drugarima i basket u školi koju je projektovala Jelisaveta Načić. I da nema svega toga, nigde TAMO, ne vrate mi se sećanja na sve PRVO u životu.
To je sve tuđe, nije moje.
Samo Varoš Kapija :)
 
Ne!!!!!Pa ne znam za koju lovu,za kakav komfor Beograd i moj Vozdovac ne bih mogla da napustim.Iako bih volela da zivim na moru,znaci volim gradove u primoriju,nikad ne bih mogla da odem iz Beograda,Beograd ima dusu ima neki smek,nesto u sebi na sta ja jos ni u jednom drugom gradu nisam naisla.Za beograd me vezuje mnogo stosta-ma volim bre svoj grad...i VOZDOVAC!
 
OSTAJTE OVDJE...


Ostajte ovdje!...Sunce tuđeg neba,
Neće vas grijat kô što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

Od svoje majke ko će naći bolju?!
A majka vaša zemlja vam je ova;
Bacite pogled po kršu i polju,
Svuda su groblja vaših pradjedova.

Za ovu zemlju oni bjehu divi,
Uzori svijetli, što je branit znaše,
U ovoj zemlji ostanite i vi,
I za nju dajte vrelo krvi vaše.

Kô pusta grana, kad jesenja krila
Trgnu joj lisje i pokose ledom,
Bez vas bi majka domovina bila;
A majka plače za svojijem čedom.

Ne dajte suzi da joj s oka leti,
Vrat'te se njojzi u naručju sveta;
Živite zato da možete mrijeti
Na njenom polju gdje vas slava sreta!

Ovdje vas svako poznaje i voli,
A tamo niko poznati vas neće;
Bolji su svoji i krševi goli
No cvijetna polja kud se tuđin kreće.

Ovdje vam svako bratsku ruku steže -
U tuđem svijetu za vas pelen cvjeta;
Za ove krše sve vas, sve vas veže:
Ime i jezik, bratstvo, i krv sveta,

Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat kô što ovo grije -
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije...
:lol:
 
Betty:
Od Vršca do Bgd ima sat vožnje (nije neki put, al ša ćeš)
Autobusom se putuje u najboljem slucaju sat i po od Pancevackog mosta (treba uzeti u obzir da postoje i usputna mesta), a put je u toku prethodnih meseci i prosiren i sredjen, tako da je do Vladimirovca sasvim ok, a odatle pa do Vrsca zaista ima rupa.

Betty:
a tek ljudi - anđeli...
Bez uvrede, ali preterujes!!!!!!

Betty:
kulturni nivo Sterijinom gradu
Bojim se da je posecenost nekim kulturnim centrima, kao sto je Sterijino pozoriste, veoma mala, pa se ne bih slozila sa ocenom 10+... No, svako ima svoje misljenje :roll: :wink:
 
Betty:
u zrelijim godinama - Vršac, bez trunke razmišljanja :lol:

Vrsac je jedan od retkih gradova koji procentualno u odnosu na broj stanovnika ima toliko sektasa, i jako veliki broj satanistickih sekti. Stavise na ulazu u Vrsac, pre podvoznjaka, sa desne strane na jednoj hali stoji velika crna ruza koju nikako ne mozes prevideti. Drugo, grad je prepun narkomana, zadimljenih lokala po podrumima... uzas. Grad sa poremecenim osecajima za vrednost... Hvale se Sterijom i pokazuju kucu u kojoj je ziveo, koja je zaista velika, ali kuca u kojoj je rodjen je toliko mala da mogu da je renoviraju jednom mesecno od smesnog dzeparca nekog skolarca. Budite srecni svi vi koji ne zivite u tom gradu... Polovina grada nema kanalizaciju, kada su kise svasta pliva gradom, kaldrmisane ulice... Odvratno... ! Ne bih da kvarim tvoje iluzije ali zapitaj nekog svog prijatelja da li zna koliko je ljudi nestalo u tom gradu ili se ubilo ili pokusalo samoubistvo.
Na srecu ni ja ne zivim u tom gradu ali ga cesto posecujem. A tebi bih iz krajnje prijateljskih namera savetovao da peispitas svoju odluku ili razmisljanje vezano za taj grad.
 
nikodim:
Betty:
u zrelijim godinama - Vršac, bez trunke razmišljanja :lol:

Vrsac je jedan od retkih gradova koji procentualno u odnosu na broj stanovnika ima toliko sektasa, i jako veliki broj satanistickih sekti. Stavise na ulazu u Vrsac, pre podvoznjaka, sa desne strane na jednoj hali stoji velika crna ruza koju nikako ne mozes prevideti. Drugo, grad je prepun narkomana, zadimljenih lokala po podrumima... uzas. Grad sa poremecenim osecajima za vrednost... Hvale se Sterijom i pokazuju kucu u kojoj je ziveo, koja je zaista velika, ali kuca u kojoj je rodjen je toliko mala da mogu da je renoviraju jednom mesecno od smesnog dzeparca nekog skolarca. Budite srecni svi vi koji ne zivite u tom gradu... Polovina grada nema kanalizaciju, kada su kise svasta pliva gradom, kaldrmisane ulice... Odvratno... ! Ne bih da kvarim tvoje iluzije ali zapitaj nekog svog prijatelja da li zna koliko je ljudi nestalo u tom gradu ili se ubilo ili pokusalo samoubistvo.
Na srecu ni ja ne zivim u tom gradu ali ga cesto posecujem. A tebi bih iz krajnje prijateljskih namera savetovao da peispitas svoju odluku ili razmisljanje vezano za taj grad.

Čula sam za takve primisli, ali kad sam se raspitivala, rekli su mi da možda toga ima, možda ne, i da su to uglavnom gluposti - ti moji Vršačni ništa nisu ni čuli ni videli svojim očima, pa mu to dođe ko neka psihoza - vide ljudi crnilo na unutrašnjim zidovima kule, pa umesto da je od vatre koju je neko nesavesno založio, ispredaju mitske priče o delovanju sekti. :shock:
Inače, moji sagovornici su veoma ugledni Vrščani, veoma razumni.
Tako da - ne znam. Mislim, ne može ništa loše da ti se desi ako se ne krećeš u lošem društvu? :?
btw. na Bregu je sve ok, živuckala malo tamo, nisam imala problema ni sa čim, ni sa kanalizacijom, ni sa psima lutalicama, ni sa komšijama (Vrščani su stvarno divni ljudi), ni sa čim. Jedino što lišće pada po autu "na parkingu", u stvari od dvorišta otetom parčetu, pod trešnjom :wink:
e, da - tamo psi i mačke žive u miru :shock: Neverovatno! Ja sam se igrala sa dva psa koji su primili žuto mače u svoju kućicu :)
A pas od komšinice prekoputa, spavo sa 5 mačaka (imo je svoju sobu u toj kući, samo za njega i "društvo")
 
bila sam prosle godine 10 meseci u americi, trenutno vec 5 meseci zivim u svajcarskoj... nije tesko navici se na nesto novo... volim beograd, ali s druge strane ima dosta mana i postoje stvari koje nikada nece moci da pruzi..... volela bih da obidjem sto vise mesta i da zivim u raznim delovima sveta! poz! :D
 
Pre 11 god sam otišla iz Bg i Juge,prvo u mali gradić.Izdržala sam samo mesec dana.Tad sam našla posao u Pragu i preselila se i tu sam ostala.Zaključila sam da sam čovek velegrada i da jedino umem živeti u velikom gradu.Muž mi je iz Leskovca ali tamo nebih mogla živeti,nesvidja mi se taj grad,mnogo je prljav.Netvrdim da je BG čist,Prag što se čistoće tiče malo bolje.Navikla sam na tu buku samo mi smeta ta hrpa stranaca u centru.
Ali Bg volim zbog načina života ljudi koji tu žive,parkova,Kalimegdana i Ušća,toga nema u Pragu.Ljudi ovde stalno negde žure,Ušća nema,šetalište nikakvo...
 

Back
Top