razmena ucenika sa SAD

alexica:
Zelela bih znati kakve su mogucnosti odlaska u SAD preko neke razmene i koliko to kosta?
Cena petomesecnog skolovanja u SAD-u putem razmene iznosi 4,250 dolara,a desetomesecnog 4,290.U koliko zalis da odaberes mesto boravka doplacujes jos $300,odnosno 500$ za Floridu i $700 za Kaliforniju. Ako se,pak odlucis za privatnu skolu, placa se od $9,000 do $50,000. Prijavljivanje za narednu skolsku godinu pocinje 1.septembra.Vise informacija mozes dobiti na telefon 011/2886-302 ili 063/7717-280.
 
Ja ti mogu pomoci jedino ako te interesuje srednjoskolska razmena,tipa ti odes tamo i zavrsis jednu godinu sr.skole.
Ili,ako si student,mogu ti reci kako da odes na razmenu,tacnije na strucnu praksu u inostranstvu
 
ana_1985:
Ja ti mogu pomoci jedino ako te interesuje srednjoskolska razmena,tipa ti odes tamo i zavrsis jednu godinu sr.skole.
Ili,ako si student,mogu ti reci kako da odes na razmenu,tacnije na strucnu praksu u inostranstvu


Ana, mene interesuje kako otici na jednu godinu u inostranstvo na skolovanja (srednja skola). Molim te reci nesto vise o tome. Da li si ti bila? :D
 
Ja sam cula da je najbolji nacin da posle drugog razreda gimnazije odes preko neke agencije za razmenu ucenika, da zavrsis 2. i 3. razred za godinu dana sa sto boljim prosekom i da onda konkurises za neku stipendiju. Ja planiram da tako uradim. Negde sam cula da gomila nasih ucenika, koji zavrse srednju u USA, dobiju stipendiju za neki od boljih univerziteta.
 
Mica D.J.:
Negde sam cula da gomila nasih ucenika, koji zavrse srednju u USA, dobiju stipendiju za neki od boljih univerziteta.

Gde si to cula? :roll: :o

Na boljim univerzitetima je jako tesko dobiti stipendije. Lakse je malo dobiti sportsku.

Ako igras za skolski team(bilo koji sport) i da si dobar sporttista nije tesko dobiti stipendiju jer ljudi iz univerziteta koji traze neke sportiste gledaju meceve i igrace i ako im se neko dopada daju mu stipendiju.
 
Za sve one koji zele da i u USA,a srednjoskolci su,
preporucujem agenciju Inter Global Exchange Limited.
Nalazi se N.Beogradu.Telefon je 011 18 2009.Ja sam preko njih trebala da idem na jednogodisnje skolovanje,al nisam.
A za one koji bi na strucnu praksu u inostranstvo,mislim na studente,to mogu uciniti preko AIESEC-a.

Ako vas jos nesto interesuje,slobodno pisite.
 
Ne mozes otici u SAD ako nemas min 5000 dolara i veoma je tesko dobiti sportsku stipendiju (gotovo nemoguce), a posle ako se vratite ovde posle zavrsene godine morate da polazete srpski i istoriju da bi vam priznali diplomu, ali ako jednom odete tamo malo ko se vrati, jer ako se tamo zavrsi 4 godina veoma je lako upisati koledz i to dobiti stipendiju ali veoma retko celu obicno pola je stipendija a pola je vas dzep
 
fri:
Ne mozes otici u SAD ako nemas min 5000 dolara i veoma je tesko dobiti sportsku stipendiju (gotovo nemoguce), a posle ako se vratite ovde posle zavrsene godine morate da polazete srpski i istoriju da bi vam priznali diplomu, ali ako jednom odete tamo malo ko se vrati, jer ako se tamo zavrsi 4 godina veoma je lako upisati koledz i to dobiti stipendiju ali veoma retko celu obicno pola je stipendija a pola je vas dzep

Scholar i fri su sasvim u pravu.
Posle srednje skole u USA nije toliko tesko upisati se na college/univ, koliko dobiti stipendiju koja pokriva vise od polovine, da ne govorimo o full tuition (medjutim mozda je to za sportiste moguce)
ali ovako, za "normalne" studente, cak i ako imaju prosek 4.0, je jako tesko.
obicno traze od tebe da imas da platis iz svog dzepa recimo najmanje polovinu kako rece fri.

iz mog iskustva: 12th grade tamo, privatna highschool, prosek 4.0, dosta extracurricular aktivnosti. aplicirala na desetak collega, bez ikakvih laznih nadanja i iluzija.
od njih me je primilo nekih 5-6 (a ostali nisu zato sto sam na finaid aplikaciji jasno napisala da ce mi biti potrebno vise od 80% njihove finanskijske kontribucije), ali i oni koji su me primili su mi davali stipendije 18-20K, sto opet sa druge strane znaci da je prostajalo min 12-15K za mene da platim.
a to je dva puta vise od godisnjeg income mojih roditelja ovde !!!

bajan amerski zivot.. eto bas zato ja se vracam u evropu (ali ne u srbiju :-)
 
MINA 85:
Za sve one koji zele da i u USA,a srednjoskolci su,
preporucujem agenciju Inter Global Exchange Limited.
Nalazi se N.Beogradu.Telefon je 011 18 2009.Ja sam preko njih trebala da idem na jednogodisnje skolovanje,al nisam.
A za one koji bi na strucnu praksu u inostranstvo,mislim na studente,to mogu uciniti preko AIESEC-a.

Ako vas jos nesto interesuje,slobodno pisite.

a taj Inter Global Exchange Limited, jer imaju oni neki sajt?
 
Mozes dobiti stipendiju ako si genije ili odlican sportista(Sportska stipendija)!

Ako nisi iz SAD onda obicnu stipendiju ZABORAVI! Mozes dobiti samo sportsku. Poznajem ja vise tenisera koji su izasli na College i University. Oni su dobili celu (100%) stipendijuTrebas da znas engleski kao tvoj nastavnik!!! Bej jezika nemoze!

Drug koji je izasao u Californiu kaze da je bolje znao engleski od njegove nastavnice!!!

Svi oni su kontaktirali skolu preko emaila ili telefona. Imas i agencije koje ti obecavaju da ces dobiti stipendiju za 2000 evra.

I sam trenutno u Boza Ratonu u Floridi. I ja planiram da ih kontaktiram, ali to samo za godinu dana.

Ako imate nekih pitanja, pisite slobodno!
 
scholar:
Mozes dobiti stipendiju ako si genije ili odlican sportista(Sportska stipendija)!

Ako nisi iz SAD onda obicnu stipendiju ZABORAVI! Mozes dobiti samo sportsku. Poznajem ja vise tenisera koji su izasli na College i University. Oni su dobili celu (100%) stipendijuTrebas da znas engleski kao tvoj nastavnik!!! Bej jezika nemoze!

Drug koji je izasao u Californiu kaze da je bolje znao engleski od njegove nastavnice!!!

Svi oni su kontaktirali skolu preko emaila ili telefona. Imas i agencije koje ti obecavaju da ces dobiti stipendiju za 2000 evra.

I sam trenutno u Boza Ratonu u Floridi. I ja planiram da ih kontaktiram, ali to samo za godinu dana.

Ako imate nekih pitanja, pisite slobodno!

Koliko sam shvatila ovo je namenjeno fri-jevom komentu!
A kakve su sanse ako zavrsis (samo) 4 razred u SAD?
 

Back
Top