Kloniranjeee...

Tya:
Da li biste nekome dozvolili da klonira vašu personu i zašto? Ili - zašto ne?

Ovo je vise za Svastaru nego za SciFi... Ali nema veze...

Dozvolio bih, naravno... Kad mi zatreba neki organ, samo skinem sa svog klona i nabacim sebi... Posle 30 godina pusenja, zamenis pluca i zivis k'o deckic... A posto je to 100% kompatibilno tkivo, nema rizika od odbacivanja...

A sad, ako mislis na kloniranje i psihe, to nije moguce... Ono sto ti kloniranje obezbedjuje je da napravis dve 99% iste jedinke (da, imace razlicite otiske prstiju, ocrt mreznjace i sl. jer to ne ide sa genima), medjutim, one nikad psihicki nece biti iste, jer bi morao da im obezbedis iste uslove, iste dogadjaje... ma sve do u milimetar, da bi isto razmisljale kad porastu...

S' toga, ne znam zasto se ljudi plase klonova... Pa to bi usrecilo hiljade i hiljade parova koji ne mogu da imaju decu...

Poz.
 
Pa tek sam veceras videla gde ste bili. Otkud sam ja znala. Samo me nesto grdis...
sorry.gif


Dakle, kloniranje... Inca bi trebalo napraviti u bar 5 primeraka.
 
Incognito:
Tya:
Da li biste nekome dozvolili da klonira vašu personu i zašto? Ili - zašto ne?

Ovo je vise za Svastaru nego za SciFi... Ali nema veze...

Dozvolio bih, naravno... Kad mi zatreba neki organ, samo skinem sa svog klona i nabacim sebi... Posle 30 godina pusenja, zamenis pluca i zivis k'o deckic... A posto je to 100% kompatibilno tkivo, nema rizika od odbacivanja...

A sad, ako mislis na kloniranje i psihe, to nije moguce... Ono sto ti kloniranje obezbedjuje je da napravis dve 99% iste jedinke (da, imace razlicite otiske prstiju, ocrt mreznjace i sl. jer to ne ide sa genima), medjutim, one nikad psihicki nece biti iste, jer bi morao da im obezbedis iste uslove, iste dogadjaje... ma sve do u milimetar, da bi isto razmisljale kad porastu...

S' toga, ne znam zasto se ljudi plase klonova... Pa to bi usrecilo hiljade i hiljade parova koji ne mogu da imaju decu...
Uh,zamisli dva Incognita!Ne,ja to ne mogu da zamislim. :D
 
Od celog mog tela, klonirala bih samo mozak (sa pojedinim prepravkama)...
Zamisli svoju starost da svakih godinu dana ideš na novu zamenu pojedinih organa... seckanje, oporavci po raznoraznim ustanovama, pa malo kućne nege...
 
Tya:
Od celog mog tela, klonirala bih samo mozak (sa pojedinim prepravkama)...

To je nazalost jedina stvar koja je potpuno beskorisna ako bi je klonirala... ne mozes klonirati svoja iskustva, misli i sl.

Tya:
Zamisli svoju starost da svakih godinu meseci ideš na novu zamenu pojedinih organa... seckanje, oporavci po raznoraznim ustanovama, pa malo kućne nege...

Eh... kad bi me ti negovala, uopste mi ne bi smetalo :oops: :roll:
 

Back
Top