Moze li se popraviti

Slicno se i meni desilo nekad davno... :(
Ne zelim da te razocaram, ali mislim da degaus-ovanje nece resiti nista, nazalost. Bojim se da je resenje poseta nekom dileru racunarske opreme, sa parama u dzepu naravno...
I nemo' da si dirao cerkicu, kakva kazna slucajno :) Nije ona kriva, sta zna dete sta je mocni magnet :) Ozbiljno! :)
 
codemaker:
Slicno se i meni desilo nekad davno... :(
Ne zelim da te razocaram, ali mislim da degaus-ovanje nece resiti nista, nazalost. Bojim se da je resenje poseta nekom dileru racunarske opreme, sa parama u dzepu naravno...
I nemo' da si dirao cerkicu, kakva kazna slucajno :) Nije ona kriva, sta zna dete sta je mocni magnet :) Ozbiljno! :)
Sta dete zna sta je monitor :D
 
Da... Magnet je interesantna igračka... I ja ih držim svugde po kući...
Zaostale fleke pokušaj odstraniti na isti način kako su tamo i dospele: približi magnet monitoru (flekama) i polako ih vuci prema najbližoj ivici monitora dok ih potpuno ne skloniš sa ekrana. Elektronika monitora inače ume sama da ispravi takvu grešku (to i čini prilokom svakog uključivanja monitora) ali je kod tebe ta funkcija očigledno neispravna (monitor od šest godina?...). DOBAR serviser može da ti pomogne.
 
Verovatno je neko od vas imao takvih problema i sa TV-om (mislim na magnetizaciju), a kod TV-a nema degauss-a. Problem se resava specijalnim uredjajem za tu namenu (ne bih mogao da se setim imena) koji vrsi demagnetizaciju. Zato probaj da pozoves neki TV servis i bar se raspitas Siguran sam da ce ti pomoci, a verovatno ce i doci da ti to odrade kod kuce.
 
milinicb:
Monitor popravlja iskljucivo TV serviser.
PC serviseri uglavnom to ne znaju da rade. Nadji TV servisera, ali bas dobrog i iskusnog. Mislim da se tvoj kvar moze resiti.
PC "serviseri" koji sastavljaju PC po sistemu - guram gde pasuje (jer po pravilu ne moze naopacke) sigurno ne mogu da poprave... Radi se o banalnom delu elektronike monitora. Serviser koji se razume u ELEKTRONIKU i zna svoj posao otklanja kvar bez daljnjeg.
 
Vladimir Pasic:
Mladja cerkica mi je trljala magnetom po monitoru (17",Viwsonic PF775, CRT)te su ostale na osvetljenju ostale dvije tamnije mrlje velicine jajeta,probao sam rijesiti DEGAUSOM ali bezuspjesno,molim za pomoc...

Odradi 10ak puta Degaus...izgasi monitor..iz struje...ostavi 24-48h...i probaj onda...
:wink:
 
krak:
dobro.... Jes strasno to sto se desilo ali nikako ne dozvoli da ti magnet pridje HD-u.... Ako se to desi .... Videces... Osim ako imas srece...
Da li si ikad prineo magnet hardu i posle ga ponovo pokrenuo?
To su price za malu decu. Ja sam probao sa starim hardovima, a kasnije i sa novim i nijedan magnet mi nije unistio nijedan podatak na hardu.

Da bi ti to uspelo treba da imas mnogo, mnogo jak magnet, a ne obican magnet od nekog zvucnika.
 
AKo je to tacno, onda si me utesio... Uvek se plasim da mi zvucnici ne stoje preblizu kucista a time i diskova... Ne mogu da odmaknem vise od 20cm nikako..
Dakle prema ovome sto si rekao, trebalo bi da ne brinem...
 
codemaker:
AKo je to tacno, onda si me utesio... Uvek se plasim da mi zvucnici ne stoje preblizu kucista a time i diskova... Ne mogu da odmaknem vise od 20cm nikako..
Dakle prema ovome sto si rekao, trebalo bi da ne brinem...
Ne moras da brines uopste.
Magneti na hardu su veoma jaki, tako da jedino sto bi moglo da izmeni njihov sadrzaj bi bili oni magneti sto se koriste u lukama za utovar/istovar na brodovima, pa dizu metalne predmete i od nekoliko tona.
 

Back
Top